De Finsche regeering vergadert een Russisch bombardement l)i' Finsche regeering. Aan het hoofd eau de tafel: president liyósli liallio. Uechts ran den president: llisto llyli, minister-president. I ditto 'tanner, minister ran buitenlandsche zaken, Mauno Pekkala, minister van financiën, duho Kovisto. onder-minister van landbouw. Vurto Hannula, minister van onderwijs en eere diensten. Links van den president: J. K. Paasikivi, minister zonder portefeuille, duho Niukkatten, minister van oorlog. Ernst von Born, minister van binnen- landsche zaken. Vainö V. Salovaar. minister van verkeer. Tegenover den president: minister van handel V. A. Kotüainen. I)e ministers van sociale zaken, justitie en landbouw, K. A. Fagerholm. d. O. Söderkjelm en Haikkinen, ontbreken. Links Tannerminister van buitenla ndsehe zaken, rechts Kyti. mi nister-president. Links Fagerholm. minister van sociale zaken, rechts minister van onderwijs Hannula. Tweemaal in de week, ..ergens in Helsinki", komt de Finsche regeering voltallig bijeen. Plaats, datum, tijd worden zorgvuldig geheim gehouden, alleen de ministers zijn hiervan op de hoogte. Twee fotografen hebben, voor het eerst en tevens voor het laatst, verlof gekregen zoo'n zitting bij te wonen en opnamen te maken. Speciale voor zorgen werden genomen om te verhinderen, dat men uit een of ander detail zou kunnen afleiden, waar de bijeenkomsten plaats vinden. Behalve dat zij moesten beloven onder geenerlei omstandigheden te verraden, waar zij de regeering hadden aangetroffen, reden ze in een auto twee uur lang kriskras door de stad, zoodat zij niet meer wisten waar zij zich be vonden. In de zittingzaal had men schilderijen en platen van de muren verwijderd; bij publicatie der foto's kan men zelfs uit de wandversiering

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 2