ZEEUWSCHE OMROEP Zeeuwse h Nieuws 32 Hallo! liallo! hier is tie persdienst van den officieelen Zeeuwsehen omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Vlissingen dat daar veel te doen is over het feit, dat iemand verdacht en vervolgd wordt terzake van het verduisteren van een enorme lui klok uit een kerktoren. De kwaadsprekers(sters) ter plaatse zitten in zak en asch. Zij moeten nu heel naar Middelburg om daar hun publicaties aan de groote klok te hangen De beijzelde wegen hebben de Zeeuw- sohe autoriteiten voor duizenden moei lijkheden gezet. De verkeersspeeialisten zijn de wanhoop nabij. Om de nervositeit onder de menigte nog niet grooter te maken, hebben verschillende gemeentebesturen met, be kwamen spoed in de politieverordening een bepaling doen opnemen, dat tot nader aankondiging de stopwoorden „dat is nogal glad!" en „glad niet!" niet meer gebruikt mogen worden Van onzen kunstredacteur te Sluis vernamen wij. dat het Aardenburgsch gemengd koor in eerstgenoemde plaats 'n uitvoering gaf en op een zoo suggestie ve wijze het zomerkoor uit Die Jahres- zeiten zong. dat de kachels gedoofd konden worden en 'n paar landbouwers in de pauze naar maaiers liepen te zoeken. Dat in den tuin een bedje vroege spinazie is gaan ontlniken behoort tot de sprookjes Men meldt ons uit Goes, dat de ver gadering van de afdeeling Zeeland der Nederlandsche vereeniging „Het Trek paard" drie weken is uitgesteld. In dien tjlssehentijd hoopt men alle paarden op scherp te hebben staan! Uit Hoedekenskerke bereikten ons eenige brieven met duistere toespelingen op een samenzwering in een kiesver- eeniging, met het vriendelijk verzoek om gratis advies. Gaarne geven wij dit. Raadpleeg n.l. eens 'n tandarts! Onze medewerker te Philippine seinde ons, dat een inwoner zijner ge meente. die uit jagen was gegaan, met vaste hand zijn geweer afschoot in een vlucht wilde eenden, waardoor tot zijn verbazing tien dezer vogels voor zijn voeten Welen. Jagerslatijn schijnt dit niet te wezen wel moet een passeerend geneesheer bij negen slachtoffers hartverlamming door schrik geconstateerd hebben De Middelburgsche marktkooplieden konden j.l. Donderdag hun tenten niet opslaan wegens het spiegelgladde markt veld. Het plan van eenige philantropen om voor de gedupeerden een wedstrijd in het schoonrijden te houden kon niet doorgaan, omdat zij te leelijk keken! Te Sluis is plotseling en juist op den dag dat er keuring werd gehouden voor de militie, een vreemd varken de stad komen binnenloopen. Tusschen een en ander mag geen verband gelegd worden, omdat de keuringscommissie slechts toe komstige biggen uitzoekt! Een amateur-kunstfotograaf, die te Vlissingen de bevroren Schelde wilde kieken, is gearresteerd wijl hij van spionnage werd verdacht. 's Mans onschuld bleek terstond. Om toch 'n winter-stemmingsbeeld te be komen heeft de artist toen met toestem ming der autoriteiten een werkloos ijscoventer mogen „nemen"! Wii sluiten nu tot, de volgende week, dames en heeren! De Vlissingsche tooneelrereeniging, onderaf deeling van de C.K.W.O., heeft de vorige week voor de militairen en deze week voor de leden welgeslaagde uitvoeringen gegeven van het tooneélstuk „de Stede- dwinger". Groepfoto van de spelers. Te Goes had-op' Maandag Februari de ojfieieele opening plaats van de openbare Mulo. Hij af wezigheid van den burgemeester wegens ziektewerd de openingsrede door'den wethouder van onderwijs, den heer de Eoo, uitgesproken Onder Hoofdplaat had de vorige week een dijkval plaats, die ernstiger was dan eerst werd vermoed. Het herstelwerk is reeds begonnen. Hierbij had men in den beginne veel last van de ijssehotsen die in enorme afmetingen ronddrijven. Enkele van deze aange spoelde ijsmassa's oj> een der basaltglooiingen. De Friesehe elfstedentocht heeft, na herhaaldelijk te zijn uitgesteld, toch op 30 Januari plaats kunnen vinden, zij het onder zoo ongunstige omstandigheden, dat slechts wei nigen de tweehonderd kilometer in wind en koude konden volbrengen. Diep in den nacht moest worden gestart. De l ijf prijswinnaars passeereu gezamenlijk Dokkum, en daarmee is het grootste gedeelte van den tocht achter den rug. Maar de felle, koude tegenwind belooft hun nog een harden dobber, eer Leeuwarden weer zal zijn bereikt. Te Arnemuiden werd van den laatsten ijsdag nog eens geducht geprofiteerd. Een foto op de Arnemuidensehe baan. De heer II'. 'I Hooft, die tweeëntwintig jaar hoofd was van de Hervormde school te Goes, heeft de vorige week na ver kregen eervol ontslag afscheid genomen, bij welke gelegenheid deze foto werd gemaakt. Na de ojfieieele opening poseeren leeraren en ver schillende genoodigden voor het gebouw.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 32