Olijfout een bron van -p x schoonheid V* en geluk VLOTTE MANTELS CORRESPONDENTIE 39 V7an alle in dezeru- briek afgebeelde genummerde kos tuums, die ontleend zijn aan het modeal bum Win terweeï- de", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en ja ponnen en '20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij I bestelling vooral op- geren het grewensehte moatmunmer. Bestellingen kunnen geschieden bi) uw ageut of bezorger; dom- girostorting op No. 293031door toezending van het bedrag per postwissel or m postzegels (s.v.p. niet ran fi cent) aan het PATRONENKANTOOR ..PANORA" XAS.S AI'PLEIX 1, H AA R L E 11 wuurbij 5 ets. extra rooi-de toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. 130. Mantel van effen stof, hooggesloten met bontcol, de mantel sluit met twee rijen knoopen, brandebourg-garneering. Benoodigde stof 3 m. van 140 cm. breed.. 1 32. Mantel van Engel- sche stof, sluit met twee rijen knoopen, bontgar- neering aan hals en zakken. Benoodigde stof 3 m. van 140 cm. breed. 1 33. Mantel van fluweel, ha's hooggesloten met een bontkraag, buste naden met figuren, de mantel sluit met een rits sluiting. Benoodigde stof 3 m. van 1 30 cm. breed. 134 Mantel van effen stof, hooggesloten, ge garneerd met bontpatten, mouw met bontpat, de mantel sluit met één rij knoopen. Benoodigde stof3 m. van 1 40 cm. breed. Verkrijgbaar in de maten 40-42-44-46. Mevr. I). K. te Arnhem. Ken goed ont- vlekkiugsmiddel voor Verto-matten is liet volgende: los een pond zachte zeep op in 3 14 liter water. Vermeng deze oplossing met 1 liter glycerine en een weinig ammoniak (u kunt natuurlijk de hoeveelheden kleiner nemen). Veeg de matten met een harden horstel goed schoon, verwijder het stof, wrijf boven bedoelde oplossing stevig in de vloer bedekking, waarna deze met helder water moet worden afgedaan. De glyce rine in de oplossing zorgt speciaal voor goede reiniging en verwijdert vlekken van velerlei aard. Mevr. J. IV. te I)en Maag. Bloedvlek ken kunt u, zoolang ze nog vochtig zijn, verwijderen met zoutwater. Soms kunt u er oude vlekken ook mee wegwerken. Hebt u hiermede echter geen resul taat, maakt u de vlekken dan eens vochtig met waterstofsuperoxyde 3%. Na het hleeken spoelt u met schoon water en laat het goed drogen. Mevr. K. te T'trecht. De gouden ring kan in alcohol worden gereinigd. U laat den ring 'n tijdje onder den alcohol weeken en borstelt daarna met, een ste vig borsteltje het vuil weg. I" wrijft het metaal met een zaehten doek droog en glanzend. (T kunt er wat Parijsch rood bij gebruiken, maar dit is niet noodzakelijk. Mevr. v. B. te Meppel. Wjj raden u aan. de vlekken in te wrijven met gly cerine en deze een tijdje te laten in werken. Daarna wrijft u de vlekken voorzichtig af met benzine of tetra. Zoodra het vlekkenmiddel geheel is opgedroogd, borstelt u 't weefsel tegen de vleug op, zoodat de pool weer glad en glanzend wordt. Mevr. K.S.te liudel-Schoot. Imitatie- Smyrna-kussens en kleedjes kunt u het beste met een doek met tetra of ben zine afnemen. Daarna haalt u de kleu ren op door het weefsel af te nemen met een spons en water en azijn. Werkt u niet te vochtig, om te voorkomen dat de gelijmde achterkant wordt aange tast. U zou het kleed eu de kussens eveneens kunnen afnemen met ver warmde zemelen en wat benzine of tetra. Een pluehen tafelkleed weekt u in water met azijn. IT maakt vervolgens een sop van een goede zeepsoort of, wanneer de kleuren donker zijn, neemt u een aftreksel van lioutzeep. IT klopt het op en zorgt dat zoowel het sop als het houtzeepaftreksel lauw is. Het ta felkleed wordt er door geslagen; als het noodig is, geeft u voor de helderheid nog een tweede sop. p spoelt in water met azijn om de kleuren op te frisschen en te fixeeren. Het kleed wordt lig gend gedroogd met den rechterkant naar boven om doorloopen te voor komen. Denkt n er om dat het goed niet gewrongen mag worden, want daardoor zouden de polen pletten. Na het dro gen wordt het kleed stevig opgeborsteld en. als het noodig is, boven den damp van kokend water gestoomd. Pw verzoek hebben wij genoteerd. Mevr. S. te Kindhoven. Wit bont is liet beste met magnesia en tetra te rei nigen. lT legt het bont plat op een tafel en wrijft het vervolgens in met een papje van magnesia en tetra. Zoodra de te tra geheel verdampt is. borstelt u het droge poeder uit. Wanneer uw koper erg vuil is, kunt u het 't beste eerst schuren en daarna met een poetsextract behandelen. U schuurt het met Brusselsche aarde of zeer fijn zand en azjjn. Direct na het schuren spoelt u met. ruim water om het aanslaan van het koper te voorkomen. P droogt het zorgvuldig af en poetst het daarna met poetsextract. 1' wrijft met wollen doeken uit om den glans te ver- hoogen. Wilt u na 't poetsen al het vet verwijderen, dan polijst u het metaal met een doek, waarin wat krijt is gewreven. Wilt U een zachte huid en de teint der jeugd behou den Volg dan de eenvou dige Palmolive - schoon heidsbehandeling. Mas seer Uw gezicht, hals en schouders, tweemaal daags met het zachte schuim van Palmolive Zeep. Voor de zoo teere huid van de Canadeesche Vij fling koos Dr Dafoë eerst olijfolie en later Palmolive, de olijfolie- zeep. Volg dit goede voorbeeld! Vergeet niet dat de behandeling van de huid in de jaren van de jeugd beslissend is voor de schoonheid op lateren leeftijd. Sport en spel en het leven in de buiten lucht vergen veel van Uw huid en Uw teint. Verzorg Uw schoonheid daarom met Palmolive, de zeep die een over vloedige hoeveelheid olijfolie bevat. Palmolive houdt Uw huid niet alleen jong, maar reinigt haar tevens grondig, want haar fijne schuim dringt door tot diep in de poriën. Begin er vandaag nog mee!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 39