HEUMATIEK KRUSCHEN SALTS t\\ Chlorodont Vicks Va-tro-nol Uaru£pci*fta, 23 ..Is deze salon er Ook bij, madame?" ,,.la, als u het weuseht. maar. dan wordt liet nogal prijzig." „Dat bespreken we later, madame. Dus een suite aan het einde der gang; drie kaniers plus deze salon. dat zou voorloopig gaan. Maar dan moet er nog een kamer voor den bediende bij." Madame de Nécamp ging recht zitten. Mon Dieu. dat kon goed worden! Een heer die drie kamers plus een salon huurde en er dan nog z'n eigen bediende op na hieldZou het soms een vriend van den kroonprins wezen? ...Mijnheer," hernam ze met stijgend respect, „in dat geval zou ik u raden, de heele eerste verdieping te huren." „Tja. madame, nu u het zegt: dat lijkt me ook het beste. Mag ik de kamers even zien? Als ze bevallen, zullen we het wel gauw eens zijn over den prijs." Madame De Nécamp meende te droo- men. Ze ging den bezoeker voor door alle vertrekken en stelde dadelijk vast, dat hij van kamers huren minstens zooveel verstand had als zij. De zonneschermen, de schikking der meubels, de ligging dei- kamers ten opzichte van elkaar, de bed den, alles werd met eritischen blik be keken. Zoo nu en dan maakte hij een opmerking of gaf een bepaalde aanwij zing. Ten slotte werd naar den prijs geïnformeerd. Madame de Nécamp noemde een be drag en hield - bij manier van spreken haar hart vast; ze vreesde, dat de huurder in spe den prijs te hoog zou vinden. Niets daarvan: hij haalde rustig een portefeuille uit den binnenzak en betaalde twee maanden vooruit. Mada me de Nécamp legde de bankbiljetten op tafel. „En voor wie zijn de kamers, mijnheer?" „Voor jonkheer Alexander van Heus- den." „O. dank 11, dank u." Madame was in de wolken. Jonkheer Alexander van Heusden! Dat klonk als een klok. Ze had natuurlijk in alle respect en met moederlijke sympathie - den bezoeker kunnen omhelzen. „Madame de Né camp, wij zijn gisteravond afgestapt in hotel de Gouden Leeuw. Wilt u in den loop van den middag een kruier sturen om de bagage te halen?" „Natuurlijk, natuurlijk, mijnheer...." „Goed, dan is de zaak geregeld. Nog ietshet diner precies om zes uur Hij ging met haar mee de trap af. „En een flesch bourgogne er bijvooral niet koelen, madame. en liefst Beaune. vanzelfsprekend wordt voor den wijn extra betaald." Ze waren be neden in de vestibule aangeland. Mada me de Nécamp straalde van eerbied en sympathie. „U kunt er van op aan. dat alles in orde komt. jonkheer. pardon, mijnheer de baron." De ander schudde bedaard het hoofd. „O. nee, madame, jonkheer van Heusden is nog in het hotel." Madame de Né camp kreeg den zwaarsten schok van haar leven. „Ik ben maar Hendrik ('arseboom, de huisknecht." Jonkheer of huisknecht, 0111 het. even: ze waren madame de Nécamp beiden even sympathiek. Eigenlijk vond ze den huisknecht nog aardiger. I11 tegen stelling tot de Haagsehe huisknechten, die met hun rood-wit gestreepte jasjes of in livrei deden denken aan opgezette vogels, droeg hij steeds een onberispelijk pak en was in zijn optreden niet te on derscheiden van een heer die eeri kroon tje op z'11 visitekaartje heeft. Hij was ook niet zoo verwaand als de meesten zijner collega's. Kortom: een man. waar mee Sientje Dennekamp. ware ze twin tig jaar jonger geweest, ernstige plannen voor de. toekomst had kunnen smeden. Dat dit in de gegeven omstandigheden onmogelijk was, had ze reeds binnen een week ontdekt. „Madame de Nécamp," zei de buis- knecht op zekeren dag tegen baar, „ik wil bier damesbezoek ontvangen en u moogt er niet over spreken met den jonker." Sientje Dennekamp fronste de wenk brauwen. „Het spijt me ontzettend, meneer Carsebooni, maar zooiets gaat hier niet. heel moeilijk. u moet toch begrijpen Hendrik stelde baar gauw gerust. „Madame de Nécamp, de zaak is deze: ik ben verloofd. De familie van mijn ver loofde is er van op de hoogte. Om be paalde redenen, die ik u niet kan ver tellen, mag de jonker er voorloopig niets van weten. Mijn verloofde woont hier in Den Haag! Ik kan niet naar haar toe gaan en als het regent kunnen we niet op straat loopen. Daarom roepen we uw hulp in. moet ons ontvangen in uw kamer en u moet ons gezelsehap houden. Bij u zullen we wezen als bij een moeder. Top?" Madame de Nécamp voelde een lichte schrijning in heur weelderigen boezem. Moeder! Voor een dame is het nooit prettig, door vreemde mensehen „moe der" te worden genoemd. Daartegen over stond, dat men het volste vertrou wen in haar stelde. „Tja, als het zoo is, meneer ('arseboom, dan wil ik uw verloofde graag ontvan gen." Ze ontving Mina. met sympathie en warmte. Voor den jonker had ze niet zooveel sympathie. Alleen maar een heidensch respect. En ook een beetje medelijden. Jonkheer van Heusden sprak zelden een woord te veel, doch schoot evenmin tekort in hoffelijkheid. Een man als een boom, dacht Sientje Dennekamp, toen ze hem voor het eerst zag. Een man die weet wat hij wil en zijn wil door zet. En blijkbaar een heel belangrijk heer schap. Er kwamen den heelen dag be zoekers en zelden anders dan in een rijtuig met livreiknecht. En de postbode bracht iederen ochtend dikke stapels brieven. Wat Sientje Dennekamp nooit voor een anderen gast had gedaan, deed ze nu; ze bracht persoonlijk iederen ochtend de post boven. Er waren brieven bij, die haar deden huiveren van eerbied. Want op de achterzijde stonden de namen der afzenders: personen of in stellingen, wier namen je iederen dag in de krant las. „De Kamer van Koophan del te Amsterdam". „Directie der Rijn spoorwegen". „Ministerie van Handel". „Consulat Géneral de France". „De secretaris-generaal, van liet Departe ment van Handel". En dan de brieven met vreemde postzegels! Lit, Londen en Manchester, uit Parijs. Brussel, Keulen en Frankfort. Om van te duizelen! Een harde werker was bij, die jonk heer van Heusden! Onbegrijpelijk! De man moest wel rijk wezen, want anders had hij nooit zoo'n vorstelijken staat kun nen voeren. Was hij thuis, dan stond zijn I rijtuig steeds voor de deur; de koetsier hield de zweep in de hand 0111 bij het eerste verschijnen van den jonker de beide prachtige schimmels op gang te brengen. Van de fleseh bourgogne, die iederen avond bij het diner werd geser veerd, dronk hij amper een glas. Doch kwamen overdag bezoekers, dan moest liet dienstmeisje iederen keer met een nieuwe fleseh naar boven. En van -Smit- huizen op de Groenmarkt kwam twee maal per week een kistje dure sigaren. Waarom werkte een rijk man zoo hard Sientje Dennekamp begreep er niets van. Want dat bij zwoegde als een dag-* loonei', had ze ook al gauw gemerkt, 's Morgens om zeven uur moest hij een Vervolg op bladz. 26 1 DANK JE, MIEP, DAT HEEFT MIJN HOOFD OPGELUCHT. NU KAN IK WEER ADEMEN. NOG STERKER...ALS JE VA-TRO-NOL BIJTIJDS GEBRUIKT, VOORKOM JE VELE VERKOUDHEDEN T.w„r Vicks Va-tro-nol verwijdert de ellendige verstoptheid veiwUderen tT sbj^f nde en laten U weer vrij ademen. Waarom wactiten verstopt is? Va-tro-nol is speciaal om de A Natuur te helpen bij het afweren van mfectiö - in neus en keel, naar de meeste verkoudheden f *- ont staan. Gebruik het, zoodra U niest of snuift C en voorkom vele verkoudheden heelemaal. Prijs H. -.90 per itac. V oen krijst er een vleug van beet 1 J in auto of trein, den ander wordt deze gn ie pi ge kwaal als het ware thuis gebracht, omdat zijn woning, hoewel soms op zichzelf niet vochtig, op een van nature drassige bodem staat ook tochtige deuren en ramen kunnen U parten spelen en oorzaak zijn van al Uw lijden aan Hheumatische pijnen. Maar de eigenlijke oorzaak, die zich doet gelden als de eerste kiemen gelegd zijn. is onzuiver bloed scha delijke zuren die zich vastzetten en ophoopen in spieren, spierweefsels en gewrichten. Toen de weten schap zóó ver gevorderd was, dat die oorzaak vaststond, was het haar taak. uit te zien naar middelen, die Uw kwaal in haar oorzaak aanpakken. Kn zoo ontstond de wondere samen stelling van Kruschen Salts. Dit unieke middel, dat sinds vele 'aren in alle hoeken van de wereld met zooveel succes wordt toegepast bij de l>c strijding van Hheumatische pijnen, dankt zijn wonderlijk wel dadige werking aan de aansporende werking, die de minerale zouten, waaruit Kruschen Salts is samen gesteld, uitoefenen op lever, nieren en ingewanden. Zoodra deze orga nen, door de aetiveerende invloed van Kruschen. weer op krachten komen en haar taak verrichten als vroeger, krijgen de schadelijke zu ren geen kans meer. Ze worden radicaal verwijderd, uit het bloed gefilterd en afgevoerd langs natuur lijke weg. Scherpe zuren die zich al hebben vastgezet, worden weer in de bloedsomloop opgenomen en verlaten op dezelfde wijze het lichaam. - Met het wegnemen van de oorzaak, verlost Kruschen 1' al lengs van Uw pijnen, die met het doorwerken van Uw kuur spoedig tot het verleden gaan hehooren. Wacht toch niet langer! Koop vandaag nog Kruschen Salts en begin morgen bij het opstaan met de beroemde dagelijksche dosis zoovéél als er op een cent gaat. Het zal U goed doen! En U verlossen van Uw pijn Verkrijgbaar bij apoth. en drog. a fu.jo, f0.7.-, ,.n f j .r»o (extra groot puk. habf.h. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opgericht 1 Tegen tandsteenvorming helpt Chlorodont, de tandpasta van ongeëvenaarde kwaliteit. Schuimend of niet-schuimend. TUBE 25 cf. - GROOTE TUBE 45 cf.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 23