MIDDELBURGS GARNIZOEN De S.D.O.A. A h Het MiddeUmrgsche garnizoen opgesteld op het Molenwater. In klassegewijze opstelling wordt van het schoolgebouw na afloop der lessen trruggemarcheerd naar de kazerne. De commandant der S.D.O.A., de majoor der militaire administratie P. F. Kammin zijn werkkamer. Eenige weken geleden hebben wij den Mid delburgers eens een blik gegund in het dage- lijksch leven van wat zij met stedelijken trots „hun garnizoen" noemen: de School voor Dienstplichtige Onderofficieren - Adminis trateur. Maar wat daar in het oude gebouw aan de Korte Noor.istraat te beleven viel aan wolletjes opmaken, kamervegen, eten en mnsi- ceeren daaraan ont leent de S.D.O.A. toch niet haar beteekenis. Er moeten hier in zeven maanden tijds een vier honderd jongelui worden opgeleid tot administra teurs, die in staat zullen zijn, zelfstanlig in mobili satietijd het geheele beheer over soldijen, levensmid delen en fourage te voeren van een compagnie, een batterij of een eskadron, een taak, die wel een gron dige voorbereiding eischt, en die dan nog in de prak tijk niet het gemakkelijke baantje oplevert, dat som migen zioh daarvan W3l pens hadden voorgesteld. Uiteraard dient al een voor-opleiding aanwezig te zijn, die den noodigen ondergrond geeft: en zoo treffen wij onder de pupillen der school uitsluitend gediplomeerden van M.U.L.O., H.B.S., Gymnasium en zelfs reeds studenten. Het geheele onderwijs wordt sinds het vorige jaar gegeven in het daarvoor gestichte moderne schoolgebouw, dat in 16 lokalen voor 25 leerlingen alle deelnemers aan den cursus tegelijk bevatten kan. Als gevolg van de legerinkrimping in de jaren 1922/1923 was er 'n tekort ontstaan aan adminis tratieve onderofficieren voor ons gemobiliseerde leger. Om in dat tekort te voorzien werd 1 Augustus 1924 de school opgericht, om daarvoor in aanmer king komende dienstplichtigen op te leiden tot ad ministratief onderofficier. Het aantal leerlingen bedroeg toen 40, verdeeld over 2 klassen. Op 1 Januari 1927 werd de school een zelfstandig geheel en de organisatie werd tegelijkertijd zoodanig uitgebreid, dat per cursus van een half jaar 150 leer lingen konden worden opgeleid. Van dat oogenblik af staat de commandant van de school rechtstreeks onder de bevelen van den inspec teur der militaire administratie. Als bijzonderheid dient hier te worden vermeld, dat de tegenwoordige inspecteur der militaire administratie, kolonel G. Berghuijs, te 's-Gravenhage, als eerste luitenant in 1924 te Breda met de oprichting van de school werd belast en daarna steeds in verschillende rangen met dat commando belast bleef, totdat deze, in den zomer van 1939, het commando overgaf aan den tegen- woordigen commandant der school, majoor 1'. F. Kamm,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 24