TOSCA TOSCA Pastol (:Wy('euM>e :^j'pa:Ue4 ;S voor de Dame Hef gebod zijns vaders.... voor den Heen TWEE GOEDE RECEPTJES U kunt ze zelf thuis klaarmaken blanke tantien! 26 Poeder, doos 0.60 Creme, tuben 0.50 en 0.90 Creme, potten 1.25 Vervolg van bladz. 23 kop koffie hebben en zat dan tot tien iederen dag regende liet invitaties. Ook uur aan zijn schrijftafel. Kwamen er op zekeren ochtend tegen einde Septem- geeri bezoekers, dan trok hij er 's mid- her, toen hij een uitnoodiging ontving dacs op uit met zijn rijtuig. K.n dat hij voor een bal bij lady en sir ^Vilbanke niet ging pret maken, zag ze wel tegen Huskinson. Sir John Wilbanke Huskin- zes uur. wanneer hij vermoeid thuis son was Britsch gezant bij het hof van kwam. 's Avonds, tot diep in den nacht, zijne majesteit koning Willem III. wanneer het heele huis ter ruste lag, ,.Tk kan onmogelijk weigeren," zucht - brandde in de werkkamer van den jonker te Alexander, toen hij de invitatie ge- nog licht. Madame de Nécamp. die, lezen had. ..l)e maehinefabrikanten van alvorens naar bed te gaan. zich over- Manchester en Deeds zullen ook op de tuigde dat beneden alle deuren en ven- wereldtentoonstelling vertegenwoordigd sters goed gesloten waren, zag dan de zijn. De Hollandsche concurrentie mag silhouet van den jonker, zich zwart af- niet achterblijven. Misschien komen teekenend tegen het lichte gordijn op de daar op het bal bij den Engelsehen ge- eerste verdieping. Hij zat daaraan zijn zant een paar industrieele.nenfin, schrijftafel en werkte. Aldus zag ze ik zal er maar heengaan." tegen hem op alsof hij een minister was. Hij was liever thuis gebleven en vroeg Desondanks had ze medelijden met naar bed gegaan om eens lekker uit, te hem. Een jonge man, knap van uiterlijk, slapen. Want dat er vanavond geen rijk, van adel. met blijkbaar een hooge sprake van zou zijn, stond al voor hem en belangrijke functie, maar. zonder vast op het moment, dat hij de receptie- ooit een glimlach op zijn lippen. Nooit zaal betrad. Een ontzettende drukte. De een pretje of verzetje. Vrouwen of meis- zaal was vol lachende en pratende men- jes schenen voor hem niet te bestaan, schen. Er waren vele bekende gezichten „En hij kari er aan iederen vinger tien hij; mannen, die hij in den loop dei- krijgen." schatte madame de Nécamp. laatste maanden hier en daar had ont- ,.I)e mooiste zelfs." Een enkelen keer moet; textielfabrikanten, reeders, refe- ging hij 's avonds uit en zag er dan uit rendarissen van verschillende ministe- als een prins. Van Hendrik ('arseboom ries. Mannen met ernstige trekken en wist ze precies, waar de jonker heen kale hoofden. ging. „Madame, zorgt u. dat ik van- Er waren ook jongere menschen, op- avond om zeven uur het gesteven over- gewekt en vroolijk. De meesten waren hemd van den jonker krijg? Hij is gein- in rok en witte das. doch men zag ook viteerd op het bal bij den Belgischen ge- hier en daar de officiersuniformen van zant." Of: „Madame, ik wil uiterlijk acht grenadiers en jagers en blauwe huzaren, uur de schoongemaakte handschoenen Zelfs een paar marine-uniformen, van dén jonker hebbenhij gaat naar een Het ontbrak natuurlijk niet aan soiróe bij den president van de Petroleum dames; dunne en dikke, statige en gra- Maatscliappij." En het gekste van alles cieuze, brunet en blond en ieder in de was. dat de jonker dergelijke feestjes be- stellige overtuiging, de mooiste van schouwde als onderdeden van zijn werk. allen te zijn. Madame de Nécamp, die hem af en toe Alexander van Heusden had zijn op 's avonds laat opwachtte met een kop wachting gemaakt bij lady en sir Wil- tliee. zag hem nooit glimlachend thuis banke Huskinson en keek zuchtend om komen. zich heen. Wat moest hij hier doen? Men Na enkele maanden reeds had ze zijn zou immers het gewone programma af- reheim ontdekt. „Die arme jongen ver- werken: muziek, quadrille, polka, galop, looft zich met ziin werk. Hij heeft zeker wals! De lakeien zouden rondgaan met B r i 1 1 a n t i n e flesch .0.75, 1.10 tuben 0.50 champagne en likeuren. Op bestelling kon je ook een whisky of klare jenever krijgen. De dames zouden elkaar gelogen omplinientjes over japonnen en colliers ergens verdriet over. Madame de Nécamp was dicht bij df waarheidAlexander van Heusden ver doofde zich met ziin werk. Maar hij deed maken en onder het genot van een sigaar het niet opzettelijk. De arbeid bedwelm- zouden de lieeren trachten, elkaar te de hem, zonder dat hij het wilde of bedotten met de levering van machines merkte. of den vrachtprijs van suiker, 't Was Met de Parijsche aanbevelingen was allemaal oud, afgezaagd, leeg en hol. hij terstond ontvangen bij den Pranschen Alexander voelde zich eenzaam, gezant, monsieur Charles Baudin. die de Een lichte hand werd op zijn schouder hoogste Haagsehe kringen voor hem gelegd. „Monsieur van Heusden." ontsloot. Door den Pranschen gezant Met een ruk keerde hij zich om. kwam hij ook in contact met den Am- „Wel, madame, wat 'n genoegen! Ik sterdamsehen en Botterdamschen groot- had niet durven droomen...." handel en twee maanden later wist ieder „Mij hier te zien?" lachte madame ingewijde, dat jonkheer van Heusden Baudin, de eelitgenoote van den Frau de man was, die, achter de schermen, de schen gezant. „Toe. monsieur van Heus- handelsbetrekkingen tussehen Neder- den, dat complimentje kennen we al land en Frankrijk leidde. De gevolgen lang." waren onvermijdelijk en dramatisch. .Madame, als ik nu eens eerlijk en Een man van de importantie als jonk- oprecht verzeker, dat ik op niemands heer van Heusden kon in officieele krill- gezelschap hooger prijs stel dan op dat gen niet gepasseerd worden. Alexander van madame en monsieur Baudin?" moest niet alleen conferenties bijwonen „Is het waar. monsieur?" glimlachte op de Haagsehe ministeries, besprekin- de dame met het zilverwitte haar. „Kom, gen voeren in Amsterdainsche fabrieken kom, monsieur van Heusden, er zijn nog en in de Rotterdamsche haven, maar heel wat jeugdiger en charmantere da- ook 's avonds, wanneer ieder ander mes in de zaal." mensch kon rusten, had hij representa tieve plichten te vervullen op diners en „Jeugdig? Best mogelijk, madame. Maar niet charmanter. Nee, het is geen [Jlit utcit e* ""'J» "I' De Parijsche wereldtentoonstelling flauw compliment; ik meen het. t' en begon Europa te interesseeren; ieder monsieur Baudin hebben me indertijd wilde van de partij wezen en er profijt met open armen ontvangen. Bij u. van trekken. Om dat doel te bereiken, madame, voelde ik me altijd thuis. In was er slechts één mogelijkheid: de uw woning hangt de sfeer van Frankrijk, vriendschap zoeken van Alexander van dat ik gedurende mijn verblijf in de Heusden. Men kende zijn adres in het hoofdstad heb liefgekregen." deftige pension aan de Mauritskade en „Monsieur van Heusden. prettig dat Hoestsiroop: Dit nieuwe receptje tegen hoest, verkoudheid en bronchitis zal 1' zeker goed doen. F kunt het gemak kelijk zelf klaarmaken. Neem een kwart liter heet water en los hierin op een eet lepel suiker. Voeg hierbij den inhoud van een 30-grams-fleschje Yervus (dub bel geconcentreerd), dat 1" bij eiken apotheker of drogist tegen den vastge stelde!) prijs van 7f> cent kunt koopen. Na even roeren is l'w kwart liter hoest siroop gereed. Dosis: volwassenen 1 eetlepel, kinderen van 8 tot 12 jaar een dessertlepel, kin deren van 3 tot 8 jaar een theelepel, na eiken maaltijd en voor het naar bed gaan. Het is een doeltreffend en zeer voordeelig middeltje. Liniment tegen rheumatiekHet tweede receptje, dat l* ook zelf kunt klaar maken, is een beproefd middel tegen rheumatiek, spierpijn en stijfheid. I' heeft hiervoor noodig S.5 gram ter pentijn of, indien niet verkrijgbaar, 85 gram brandspiritus en 15 gram Rhenmagic-olie. Een 15 grams-fleschje Rbeumagie-olie (geconcentreerd) kost I bij eiken apotheker of drogist (15 cent, dus met de terpentijn of brand spiritus bent 1* voor ongeveer drie kwartjes klaar. Schud deze twee be- standdeelen in een schoone flesch goed door elkaar en l'w rheumatiek-olie is gereed. Bevochtig de pijnlijke plaatsen ermede niet wrijven of masseeren en de pijn verdwijnt direct. Zelfs wan neer 1" lang last heeft van rheumatiek is het de moeite waard, «lit middeltje eens te probeeren. Het zal 1' goed vol doen. Bewaar deze twee receptjes goed. Ze komen U te pas. mm, P.istol laat ze U behouden mooie, sterke, blanke tanden! Neerlands veiligste tandmiddel, dat Uw tanden reinigt zónder schuren of krassen en het gevaarlijke tand steen door oplossing verwijdert In tuben van 15,25 en 40 cent. Boldoot s

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 26