Onopq'bt]*f CJJST. ccpieespcMml 'C Wollen jumpers gaan jaren mee, alszij in Lux gewassen worden. V AW FABER CJUTECC iHWïaoJi 27 u zooiets vertelt. Ik houd van mijn land. Bustig, alsof er niets gebeurd was, Ik hen met Baudin overal geweest: in keerde ze terug naar de halzaal en trad Londen, Madrid en Weenen. Maar ner- toe op een marineluitenanteen halve gens vind ik het mooier danenfin, minuut later zweefde ze, een stralende, laten we daarover niet praten. Monsieur glimlachende schoonheid, met den offi- van Heusden, ik heb een verrassing cier door de balzaal, voor u." „Madame!" VII ,,Ja. Een paar minuten geleden werd D4t was het allerergste: ze ontweek mij een dame voorgesteld. Een zekere hem niet. madame Bakels stelde haar vriendin Had ze het wél gedaan, hij zou haar voorik werd getroffen door den dankbaar zijn geweest, merkwaardigen naam. Door hem te ontwijken had ze blijk „Bakels, madame! Ken ik niet!" gegeven, iets voor hem te voelen: „Neen, mon chèr, ik bedoel iets an- afschuw, haat, minachting of wat dan dersmisschien is het niets bijzon- ook. Nu ze hem niet ontweek, bewees ders. gaat u maar mee." ze door haar houding een volmaakte Alexander begreep er niets van. Hij onverschilligheid. Hij was lucht voor volgde de echtgenoote van den Fran- haar. Ze zag langs hem heen alsof hij schen gezant door de receptiezaal, door niet bestond. Voor haar was hij vreemd, de balzaal, tot ze in een der salons Had hij haar op een bal ten dans ge- kwamen, waar langs den muur een koud vraagd, ze zou misschien niet eens buffet was opgesteld. Madame Baudin geweigerd hebbenze zou hebben geac- keek even rond. „Ja, daar staan ze cepteerd gelijk een dame glimlachend nog." En gevolgd door Alexander liep „ja" knikt wanneer ze in een veilige ze naar het buffet, waar twee dames een omgeving, onder beschermend toezicht ververscbing gebruikten. van vader, broer of echtgenoot, door Alexander hoorde hen lachenze 'n haar onbekenden heer ten dans wordt stonden met den rug naar hem toe. Ma- genoodigduit hoffelijkheid, om niet te dame Baudin legde haar blanke, blauw krenken. Onmiddellijk na den dans en geaderde hand op den schouder van een de révérence zou ze hen vergeten héb der dames. „Pardon, ma chère, mag ik ben. even plagen!" Ze ontweek hem niet. Ze toonde vol- Twee jonge vrouwen keerden zich maakte onverschilligheid. En dat is langzaam en lachend om. voor een man het allerergste, wanneer „Dat is de verrassing," ging ze verder, hij een vrouw liefheeft. „Mag ik voorstellen: monsieur van Alexander van Heusden was verliefd Heusden, madame la baronesse van.op zijn eigen vrouw. Wer f lijk: hij had Verder kwam ze niet. En ze was ver- haar lief. Wat hij voor haar voelde, was standig genoeg om te beseffen, dat elk iets heiligs en had niets gemeen met de verder woord overbodig was. In een lang geleden en vergeten luchtige seconde overzag ze de situatie. Ze gaf avontuurtjes van zijn studentenjaren. Lucie Bakels een wenk, die duidelijk Ze was geen seconde uit zijn gedachten, zeggen wilde: „ons gezelschap is hier Overal, op straat, op kantoor, bij de te veel." Lucie, doodsbleek, volgde haar. menschen waarmee hij zaken deed, thuis aan tafel, wanneer hij zat te eten, Ze stonden tegenover elkaar. Voor bij slapen gaan en ontwaken: overal en het eerst na bijna drie jaar. Als ver- ononderbroken zag hij het beeld van slagen. Verstard tot ijs. Sprakeloos. zijn vrouw voor zich. Passeerde hij op Charlotte was de eerste die tot het straat andere vrouwen, dan was er een leven terugkeerde. Ze leunde met den drang in hem om de handen uit te strek rug tegen het buffet en wilde een kris- ken en „Charlotte" te roepen, tallen schaaltje terugduwen, dat tot Het was hem een raadsel. Al die jaren dicht bij den rand was geschoven. in Parijs had hij gemeend, voorgoed Het schaaltje was gevuld met een de herinnering te hebben verloren aan groene, geurende, stroopachtige sub- het meisje, dat hij slechts vier- of vijf stan tie. Door de nerveuze beweging van maal in zijn leven had ontmoet. Hij kon Charlotte gleed het over den rand. zich evenmin haar gelaat als haar stem Alexander kwam los uit zijn verstar- voor den geest roepen. Het beeld van ring. Hij wilde het schaaltje grijpen, haar, met wie hij voor God vereenigd doch een deel van den groenen inhoud werd, was verzonken in zijn onderbe was al terecht gekomen op Charlotte's wustzijn. rose baljapon. Ja, het beeld lag in zijn onderbewust- Hij greep zijn zijden zakdoek en begon rijn, maar was niet dood. Het schonk haastig het ergste van de japon te hem gedurende enkele jaren een betrek- vegen. Ze stond er bij, sprak geen woord kelijke rust en weerhield hem tevens, en liet hem begaan. naar andere vrouwen om te zien. „Hé, vriend!" Hij riep eender lakeien. Tot de ontmoeting plaats vond op „Breng eens gauw een schaal koud het bal bij den Britschen gezant, water en een paar doeken!" Gelijktijdig dat ze zich lachend om- De schaal water en de doeken kwa- keerde, wist hij: dat is ze. Charlotte men. Toen de ergste schade hersteld was, Bunschoten, wier blik hij gedurende de trad hij terug. „Dank u." „LuisterikikChariot te „U zegt, mijnheer!" „Pardon, Char.mevrouw. ....ik...." „Dank u voor de moeite, mijnheer." En toen kreeg hij den genadeslag. vier of vijf ontmoetingen, nu drie jaar geleden, angstvallig gemeden had. Charlotte Bunschoten, want zelfs in gedachten kon hij zich geen Charlotte van Heusden voorstellen. Hoe kwam ik het, dat hij haar dadelijk herkende! Hjj begreep het niet. Wordt vervolgd PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Teramen inet een der periodieken De Stad Amsterdam. Groot Rotlerdnm, s Gravrnhage in Beeld. Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62V4 per kwartaal of f 0.12y, per week. Franco per pust f f.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën T 7.65 per jaar bij vooruitbetaling Voor postabonnementen en adreswijiigingen van post abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 5). Tel. Int. lWfS. Giro nr. 152700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262 Telefoon Interc. T5I70. Giro nr. 97956. ROTTERDAM. Stationsweg 25 Telefoon Intere 70550 Giro nr 101981. 's GRAVENHAGE. Stationsweg 95, Tel Intere. 11 Itt.fc. Giro nr. 45151 UTRECHT, Biltstraat 142 Telefoon Intere 15575. Giro nr 159597. 's HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27. Telef. Intere. 5281. Giro nr 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20, Tel. f. fntere 5851. Giro nr. 124690 VIISSINGEN. Bad huisstraat 5, Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. goed moet uiterst' voorzichtig behandeld wor den. Als U het wast in scherpe zeepsoorten, worden de tere wolvezels hard en breken op den duur af. Lux is een waar borg voor alle wollen stoffen. De Lux-krulletjes lossen dadelijk op, zelfs in koud water, zodat het gevaar vaq achtergebleven zeepdeeltjes is uitgesloten. Wollen goed, dat U steeds wast in Lux, blijft heerlijk zacht en het gaat daardoor jaren mee. Lux is zeer voordelig. Met éénv Lux lost 5 maal vlug' ger op dan gewone zeepvlokken en zeep poeders en laat geen in het goed achter. ■pak kan U b.v.^3JS?kousen wassen. De prijs van het ge wone pak is slechts 12'/2 ct. en van het uiterst voordelige reuzenpak 25 ct. Koop nu Lux voor het behoud van Uw wol- lengoed en anderef ijne stoffen. Lux helpt U in deze moeilijke tijd sparenen daar komt het nu op aan. Lux wordt nooit los verkocht. Losse vlokken zyn geen Lux. Gewichten 4noc kwalitcb e" F*" U bc.C*SIHrOl8ccr,u8l.Kut Ibwv mllBocncn ureuxeben wordt cr A.nk ai) <tc <mevcrtro*ën cigm- wbnppen deed. «eer ,1c voorkeur «M «te«« voor vlug 5>n duidelijk schrift, voor snel en rechtsgeldig onderteekenen. voor de statistiek en de organisatie, voor de boekhouding en de eor- reetie. vooreen vlot. loopend dictaat.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 27