Stan Laurel en Oliver Hardy in Hei Vreemdelingenlegioen Sluii Laurel, wiens ruzie met ee>i regisseur oorzaalr werd. dat het Oliver Hardy, die in Harry wereldberoemde koppel werd geseheiden. Hen andere regisseur en Langdon een anderen part een andere maatschappij hieven ten slotte het beletsel op om ze ner vond, over wien hij echter weer tot elkaar te brengen niet bijzonder enthousias t was. i Het vreemdelingenlegioen is altijd een dankbaar object geweest voor de j Amerikaansche film, al werd het in 't algemeen ook op een meer serieuze wijze behandeld dan in deze uiterst luchtige comedie. Man en Olli op hun Europeesehe trip nemen het er eens royaal van. Zij bestellen voor de tweede maal één glas kwast met twee rietjes. raking. Ten slotte komen ze op een eigenaardige manier in een vlieg tuig terecht en hoewel zij niet in staat zijn 0111 te vliegen, brengt een verkeerde manoeuvre het toe stel in beweging en vliegen ze weldra in duizend en een capriolen boven de wolken. l)ie vliegtocht lieeft een zeer ongezellig einde, waarbij men den dikke het tijdelijke met het eeuwige ziet verwisselen. Aanhangers van Oliver Hardv zouden we dan ook aanraden een zakdoek mee te brengen, om niet verlegen te zijn, wanneer zij tranen plengen bij het zien ver scheiden van hun vriend. Inmiddels worden met deze film alle geruchten gedementeerd, waar bij een dezer komieken voor dood verklaard werd. Ze zijn nog spring levend en nog even onbeholpen als altijd. Stan I.aurej en Oliver Hardy, de twee Ameri kaansche komieken, zijn door eeli ruzie, welke een dezer beiden met zijn regisseur had, van elkaar gescheiden geweest. Hardv zou toen alleen optreden met een nieuwen partner, dien men voor hem gezocht had, doch daarmede heeft hij, naar wij meenen, zegge en schrijve één film gemaakt. De uitverkorene, die hem daarbij assisteerde, was Harry Langdon, doch blijkbaar heeft hij toch geen genade kunnen vinden in de oogen van het Amerikaansche publiek, want na heel wat heen en weer gepraat zijn Laurel en Hardy toch weer samengekomen, zij het ook door een andere maatschappij. Was voorheen Metro Goldwyn hun broodheer, of in dit geval „brood- dame", thans is het de Radio RKO, die hen in de film „Het Vreemdelingenlegioen", aan den volke vertoont. Blijkbaar heeft deze maatschappij het eens met hen willen probeeren, zonder al te diep in de beurs te tasten, want bijster kostbaar lijkt ons deze film nu niet bepaald. Het is van den eersten tot den laatsten meter Lau rel en Hardv en zelfs in de scènes, waarin zij eventueel gemist zouden worden, steken ze toch nog op liet allerlaatste oogenblik hun neus om de deur en doen of zeggen iets geks, waarmee dan ook dat tafe reel weer zijn steentje voor het komische geheel heeft bijgedragen. Het verhaal is bar vreemd in elkaar geknutseld en volkomen ingesteld op een publiek dat gauw en graag lacht. Het tweetal komt dezen keer bij het vreemdelingen legioen, alwaar de dikke verliefd wordt op een dametje, dat reeds een der offi cieren van het legioen tot echtgenoot heeft. Zij zijn met die omstandigheid niet bekend en als het eindelijk tot hen doordringt, brengt het lot hen toch weer steeds met datzelfde wezentje in aan- Xa hun ontvluchting uil de gevangenis, waarin zij na hun terdoodveroordeeUng zijn opgesloten, komen ze toevallig weer in het vertrek van de jonge vrouw, die van schrik bewusteloos tegen den grond slaat. Juist als ze het meisje (Jean Parker) hebben o/>ge- raapl om haar op 'n meer geschikte plaats te leggen, komt haar gemaal binnen en moeten de heide vrienden weer naar een minder comfortabel oord omzien. "i

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 30