ZEEUWSCH NIEUWS ZEEUWSCHE OMROEP 32 Hallo! hallo! hier is tie persdienst van den offieieelen Zeeuwsehen omroep. Met verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook. is geoorloofd. Te Sluis heeft een boomkapper, die een knotwilg wilde verzorgen, met een sierlijken zwaai van de bijl in zijn eigen been gehakt. Boomkappers lijken ons sympathieker dan gewone kappers. Wanneer die een misslag begaan, kerven zij steeds in eens anders licliaamsdeelen 20 Februari hoop! hei echtpaar H emmekam - Eyke zijn gouden bruilof 1 te vieren. Een tweede bericht uit de goede stad Sluis maakt melding van een huis zoeking in het vluchtelingenkamp, waar bij echter niet gevonden werd wat men opspoorde. Erg snugger is liet nu ook juist niet om in een kamp een huiszoeking te verordenen. Het eenige wat men in zoo'n geval kan doen is een poging om den ver dachte uit zijn tent te lokken In den raad van Kapelle is een bittere klacht genit over de gladheid der wegen in dit fruitkweekersdorp. Zand of asch was nergens te bespeu ren, alleen had iemand rotte appels ge strooid, wat volgens de critiek de zaak nog verergerde. Deze visie is wel iets te somber. Als schokbrekers lijken deze voorwerpen, dank zij hun meegaande zachtheid, niet zonder nut; alleen moet men zich er natuurlijk voor kleeden. Uit Ierseke meldt men ons, dat de mo8selhandel opleeft, ook omdat I holen weinig kan exporteeren, wijl de Een dracht vol ijs zit. 'n Europeesch verschijnsel! Op het terrein der eendracht veel verkoeling, doch hoogvlainmende vuren in het tweedrachtsge bied Een jager uit Axel is door den rechter gevonnist omdat hij op twee tamme eenden geschoten had. „Wilt u dan juist," snikte de man tot zijn rechters, „dat ik op wilde tijgers jacht ga maken t" Wij sluiten nu tot de volgende week. dames en heeren. Feu groot verlies leed niet Goes alleen maar geheel onze jvrovineie door het overlijden van burge meester mr. E. M. van Dussel- dorp, die in het publieke leven van ons gemest zulk een rol van beteekehis vervuld heeft. Men meldt ons uit Vlissingen, dat op de jaarvergadering van een dames organisatie een vertegenwoordiger van een azijnfabriek een lezing over dit product heeft gehouden en de aan wezigen tijdens de pauze er zelfs van liet proeven. Verschillende ouders, die terecht vreezen, dat hun huwbare dochters na zoo'n ervaring wel eens zouden kunnen verzuren, willen den man in rechten aanspreken Onze correspondent te Middelburg bericht ons, dat de rechtbank een hotel houder, die de belasting ontdoken had, tot een boete van zesduizend gulden veroordeelde. Wie in de handen van den fiscus valt, zelfs al heeft hij een geheel hotel tot eigen beschikking, is immer „in den aap gelogeerd" Wij vernamen van gezaghebbende zijde uit Sas van Gent, dat het carnaval niet veel deelnemers had dit jaar, om dat er geen maskers mochten worden gedragen. 'n Compliment voor het burgerlijk Sas van Gentsche uiterlijk schoon lijkt dit niet, doch laat ieder zich hoeden voor leedvermaak. Er zijn nergens veel menschen die graag hun ware gezicht laten zien! Tol van Goesche notabelen woonden te 's-Gravenhage de teraardebestelling ran Op burgemeester van Dussel- n dorp bij. De Chr. Zangvereeuiging Soli Deo Gloria te Souburg mocht de vorige week onder groote belangstelling haar zilveren bestaansfeest neren. Nadat de gladheid der wegen en de ijsgang op de stroomen dagen lang het Zeeuwsche verkeer hadden verlamd, kwam de vorige week de zware mist de ScheUle-veerdiensten opnieuw belemmeren. De booten hieven werkeloos in de Vlissingsche haven liggen. Maandag mochten te Wolf aartsdijk de De weduwe I .11 eêsel, echtelieden A Wissekerke onder groole een zuster van eten belangstelling hun 65-jarige bruiloft vieren. hiernaast vernielden J bruidegom uit Wolf- aartsdijk, vierde de vorige week als oudste bewoonster van hel het Goesche Oudeliedenhuis haar negentigsten verjaardag, hen taai Zeeuwsvh geslacht..' Op Oud Fik en Duinen te 's-Graven hage werd Zaterdagmiddag het stoffelijk overschot van mr. B.M. van Dusseldorp ten grave gedragen. Ook het treinverkeer was door den mist geheel ont wricht en met groote vertraging kwamen te Vlissingen de trein en hi n ven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 32