OUJfOllt nfendehm^^ voor Je huid CORRESPONDENTIE SU Schoolkleeding De teint der jeugd is de grootste charme van een vrouw en... charme en geluk gaan veelal samen! Zorg er daarom voor dat U een jeugdige teint bezit. Verzorg haar dagelijks met Palmolive, de zeep die bereid is met een overvloedige hoeveelheid olijfolie. \Tan alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het V mode-album interweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maat nummer. Bestedingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 293631; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (s.v.p. niet van 6 cent) aan het PATRONENKANTOOR „PAN O RA", NASSAUPLEIX 1, HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Mevr. A. R. te lierkei. Wij weten niet precies, wat u inet uw vraag be doelt. Een goede crème is in ieder geval o.i. aan te raden. Tegen witte vlekjes op de nagels is niets te doen. Wanneer u uw nagelriemen geregeld terugduwt, nadat u ze te voren een weinig heeft in gevet, zult u minder last hebben van liet andere door u genoemde euvel. Mei. K. T. te Rotterdam. Wanneer de inktvlek nog niet oud is, kunt u die misschien nog uit het tafellaken ver wijderen met citroensap. Als het noodig is, verwarmt u liet citroensap eerst. Zoodra de vlek verdwenen is, spoelt u met schoon water. Hebt u met dit mid del echter geen resultaat, dan legt u op de vlekken een paar kristallen citroen zuur en giet er daarna wat kokend water door. Met het kokende water moet u voorzichtig zijn. want wol kan geen liooge temperatuur verdragen. In dit geval moet u echter kokend water nemen; op een andere wijze is de vlek haast niet te verwijderen. Mevr. J. te Roermond. De koffie- en theevlekken in liet tafellaken zijn door bleeken te verwijderen. I" gebruikt hiervoor een oplossing van 2 dl. bleek- water per emmer water. Na het bleeken spoelt u in ruim water tot de chloorhicht geheel verdwenen is; daarna laat u liet goed drogen. Mevr. C. li. te Nijmegen. De witte kringen iu uw peau de suède schoenen zijn waarschijnlijk door het sneeuw water achtergebleven. Ze zijn haast niet te verwijderen. Stoomt u het leer eens op hoven den damp van kokend water en borstelt u het daarna met een stalen of rubber borsteltje stevig op. Er zijn ook verschillende middelen in den han del om de kleur van peau de suède weer op te knappen. Vraagt n eens bij uw schoenmaker. Mej. J. li. te Amsterdam. Wij raden u aan, de georgette jurk in benzine te wasschen. Dit goed krimpt in water zeer sterk en moet, wanneer het in sop wordt ge wasschen, tijdens het drogen worden opgespannen. Wanneer u het in benzine wilt reinigen, legt u 't goed in een teil en giet er daarna zooveel benzine op tot het vochtig is. U knijpt het een paar maal door de benzine en geeft, het, als 't noodig is, voor de hel derheid een tweede benzinehad. Daarna laat u de jurk buiten drogen en strijkt liet goed vervolgens op. Mevr. v. d. IV. te Hülegersberg. Het is ons helaas niet mogelijk, in dit korte bestek een uitvoerige beschrijving van het door u bedoelde schilderwerk te geven. Wendt u zich liever eens tot een zaak in kunstnijverheidsartikelen, zoo als er in Rotterdam ongetwijfeld wel enkele te vinden zullen zijn. Mevr. t. 11. te Amsterdam. Waar schijnlijk zult u de krassen niet meer kunnen verwijderen. Probeert u hel eens met wat vloeibare was en laat deze een -tijdje intrekken. Daarna wrijft u het hout met wollen doeken uit. Hebt u hiermede geen resultaat, dan zult u de meubels moeten laten bijpolitoeren dit is echter het werk van een vakman. i— 39 voor onze jongens 397Jongens pak,vestmodel, korte pantalon, het vest wordt over'n pul lover gedragen. Ver krijgbaar in de maten 68-72. Benoodigde stof1.25 m. van 140 cm. br. 398. Colbericos- tuum zonder kraag en revers, opge stikte zakken, kor te pantalon. Ver krijgbaar in de maten 68-72. Be noodigde stof: 2 m. van 140 cm. br. 399. Sportcos- tuum van tweed, schouder- en rug stukken, kraag en revers, sluit met één rij knoopen. Verkrijgbaar in de maten 76-80. Be noodigde stof 2.25 m. van 1 40 cm. breed. 400. Colbert- costuum van blau we stof, korte pan talon, colbert sluit met een rij knoo pen. Verkrijgbaar in de maten 76-80. Benoodigde stof: 2.25 m. van 140 cm. breed. 401Sportcostuum, geruite pantalon, colbert sluit met een rij knoopen, schouderstuk, rug met ruimte. Verkrijgbaar in de maten 68-72. Benoodigde stof 1 X de lengte van de pantalon van 1 40 cm. breed voor het colbert 1.40 m. van 1 40 cm. breed. 402. Jongenspakje, effen pantalon, gestreepte blouse. Verkrijgbaar in de maten 68-72. Benoodigde stof: 1 X de lengte van de pantalon van 1 40 cm. breed; voor de blouse 1.75 m. van 140 cm. breed. Na den dienst heerlijk wasschen met Palmolive ZeepLaat het over vloedige schuim doordringen in de poriën, waar het zijn reinigend werk kan doen. Het verwijdert alle stof en vuil en maakt de huid grondig schoon. Wasschen met Palmolive, de beroemde olijfolie- zeep, is een ware verkwikking! Wanneer U weet, dat U er aardig uitziet, zult U dubbel van het leven genietenElke vrouw kan haar natuurlijke schoonheid be houden, door het regelmatig ge bruik van Palmolive. Probeer het ookkoop vandaag nog een stuk Niets is zoo goed als olijfolie voor Uw teintAlle schoonheids specialisten zijn het hierover eens. Volg daarom de schoonheids behandeling met Palmolive, de olijfolie-zeep. Masseer Uw ge zicht, hals en schouders, 's mor gens en 's avonds, met haar over vloedig schuim.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 39