VLASSERSCURSUS IN IJZENDIJKE 1 li? Si tm Stormenderhand verovert de vlasteelt jaar op jaar steeds grooter terrein in Zeeuwsch-Vlaan- deren. En met ieder jaar stijgt ook het peil van de productie' en van de kwaliteit. Rijkslandbouw- eonsulentsehap en organisaties spannen alle krach ten in oin in de vlascultuur iets tot, stand te brengen, dat, een nieuwe welvaartsbron zal worden voor het zuidelijkst deel van ons gewest. En de resultaten van de teelt ook als leek hebt u daar bewondering voor leeren krijgen op de tentoonstellingen der laatste jaren. Alleen de werkkrachten, die voldoende scho ling en ervaring bezitten, ontbreken nog in Zeéuwscli- Vlaanderen. En de vlasindustrie betrekt daarom nog altijd het grootste deel van haar werkkrachten uit mededingend Belgisch-Vlaanderen. Om daarin te voorzien is reeds verleden jaar een cursus in vlasbewerking door de organisaties en de belanghebbende gemeentebesturen op touw gezet - en reeds hebben alle cursisten daarvan een plaats gevonden in het bedrijf. Een bemoedigend resultaat dat dit jaar opnieuw leidde tot de organisatie van zulk een cursus t,e IJzendijke, voor landbouwers en land arbeiders uit Biervliet, Schoondijke en I.lzpndijke. T)e burgemeester ran 1 Jzendijke, jhr eon Hönninghauseu tol Herinvkhave, verrichtte de opening van den cursus in tegenwoordigheid van zijn amhtgenooten van Schoondijke en Biervliet, wethouders en gemeenteraadsledenvertegen woordigers van den rijkslandbouwconsulent, de diverse landbouworganisaties en de vlassers verren iepng. en van diverse genoodigden De cursisten krijgen hier onderricht in het brakelen van het vlas, waardoor, na de roting, de ho.utderltjcs gebroken worden. Op het brakelen volgt het zwingelen, dit maakt het. verspinbare vlas vrij van houtdeeltjes en afval. Buiten moet voor alles het vlas worden geroot, het planteuweefsel worden ont bonden, om er straks de vezels uit te kunnen verkrijgen "V

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 16