HET in E BOH ■is vaders.... Piet kreeg nóg iets! Mijn man is helaas niet thuis! i Stofwisselingzout 18 Ik zal hem echter mede- deelen, wat U gezegd heeft: Dr. Schieffer's Stofwisseling- zout bij verstopping,overtollig vet, rheumatiek, onzuivere huid, aambeien met succes ge bruikt door U en Uw vrienden. Ook voor grondige darm- en bloedzuivering geen beter middel dan: Dr. Schieffer's Derflaconfl.1.05 Dubbel-flaconfl.1.75 I bij apothekers en vakdrogisten. DOOR WILLEM VAN WAESBERGHE KORTE I N 11 O V D V A N HET VOO 11 0 A A N 1) E: Alexander, zoon van baron Willem van /leurden en student ie Parijskrijgt van zijn vader een brief in ultimatum vorm. om iladelijk naar Holland terug te lom en. Bij zijn thuiskomst wordt hij voor een dubbele taak gesteld: werken en trouwen binnen den kortst mogelijken tijd met Charlotte Bunschoten. dochter van den vriend zijns vaders. Hij stemt noodgedwongen toe en de plechtigheid wordt, voltrokken in het kleine kerkje te Neusden, maar na de ceremonie neemt Alexander van Neusden hals over kop de vlucht. Dank zij baron Haussmann, onderkeizer van Parijs, slaagt Alexander er in, financieel onafhankelijk te worden. Zijn ambitie is voldaan en toch voelt hij zich op 2.8-jarigen leeftijd een eenzaam man. In Nederland hebben zich ook een paar gebeurtenissen voorgedaan, die voor Charlotte Bunschoten veel beteekenis hebben. Haar ouders zijn gestorren en de jonge vrouw voelt zich rerlatener dan ooit. Op dit moment wordt Alexander tijdelijk overgeplaatst naar Den Haag. Ook Charlotte, zijn jonge vrouw, is in Den Haag gaan wonen en wat onvermijdelijk is gebeurt, Alexander ontmoet herhaaldelijk zijn jonge vrouw, die echter haar kans aangrijpt om hem voor zijn vroegere onverschilligheid- te doen boeien. •TIENDE I VERVOLG Dat is zoo, baron. Maar aangezien de Piersons Bank nu opgeheven, beter gezegd: grondig gereorgani seerd wordt, ziet de directie zich ver plicht, het kapitaal op te vorderen." „Wat?" Willem van Heusden zag eensklaps groene vlekken dansen. „Het kapitaal terug, mijnheer? Er staat im mers een onderpand tegen van de dubbele waarde." ..Dat- zou bij nauwkeurige taxatie beslist moeten worden, baron. Maar natuurlijk denkt de directie er voor- loopig niet aan, haar rechten op het onderpand te doen gelden. Zegt u alleen maar wanneer het u schikt, het kapitaal te restitueeren." Het was een over rompeling. Nog een jaar geleden zou Willem van Heugden onmiddellijk de op lossing gevonden hebben. Hij had twee honderdentwintig mille geleend en de Heusekoin, die wellicht de dubbele waarde vertegenwoordigde, als onder pand gegeven. Onder normale omstan digheden had hij terstond geweten, wat hem te doen stondhij had een hypotheek kunnen opnemen en geen hank in Nederland had geweigerd, twee - lioiiderdtwintig mille te verstrekken op de Heusekoin. Maar op het moment dat zijn levens werk de Coezewine Culture Maat schappij vernietigd werd, werd ook zijn geestkracht gebroken. De groote handelsheer van voorheen zag nu niet meer de oplossing, die het jongste boek- houdertje hem had kunnen wijzen. Hij dacht slechts aan de tweehonderd twintigduizend gulden, die nu als een schuld-lawine naar voren gleed en hein dreigde te verpletteren. „Restitueeren?" herhaalde hij werk tuigelijk. „Moet ik een termijn stellen !k weet niet, mijnheer Oiirtius. „Dus u kunt geen termijn stellen?" viel Curtins snel in. Hij had niet ge hoopt, zoo makkelijk spel met den ouwen zot van de Coezewinesche te hebben. ,.l' kunt geen termijn stellen voor de restitutie van het kapitaal, baron? Ja, in dat geval.u begrijpt, baron, het zijn moeilijke tijden en geld is schaarsch in dat geval zal de directie zich ver plicht zien, gebruik te maken van de veilige mogelijkheid, die u haar zelf in dertijd heb geboden." „D bedoelt.'.t" Willem van Heus den begon te heven. „Pardon, baron, voor u zie ik waarlijk geen bezwaar. Integendeel: u zult er nog groot voordeel van hebben. II woont hier in Den Haag. het kasteel is voor ii toeli waardeloos. het kasteel zooals het reilt en zeilt zal bij openbare veiling veel meer opbrengen dan hetgeen u de Piersons Bank verschuldigd is. die rest ontvangt u natuurlijk in con tanten. als u ons dus volmacht wilt geven voor publieke executie...." Willem van Heusden zat stil. Dat is het einde, kon hij langzaam denken. Nu is het finaal uit. Dat geld kan ik niet betalen. er is niemand meer die me helpt. En Charlotte. ja. wat moei er-van Charlotte terecht komen? Charlotte] Zijn schuld was het dat Charlotte zonder warmte, zonder een beetje geluk door het leven ging. Ze danste wel en ging naar den schouw burg, maar een tooneelstuk en een bal kunnen niet het leven vullen van een temperamentvolle jonge vrouw. Door zijn tiranniek optreden hij dat huwelijk had hij haar levenspad versperd. En mag ik haar nog verder lastig vallen? Bij veiling van de Heusekoin komt er ten minste wat geld los. Hopelijk ga ik gauw dood; Charlotte erft dan alles. Ik kan haar 't geroofde geluk niet terug geven, maar haar wel een onbezorgde toekomst schenken. Aan zoo'n oud kas teel heeft ze toch niets; met geld heeft ze hier in Den Haag het volle leven voor zich. „Mijnheer Curtins," vroeg hij met licht trillende stem, ..die publieke exe cutie, wat bedoelt u daarmee, hoe kan ik die volmacht geven?" Mr. Curtins stond ijverig op. „Niets eenvoudiger dan dat, baron. Ik heb alle noodige papieren meegebracht." Hij opende zijn tasch. „Ziet u maar, baron: u hoeft hier en daar en daar en daar te teekenen en de zaak is in orde." Van Heusden knikte. „Wilt n even hellen, mijnheer Curtius? Ik hen vree sdij k moe." Curtius belde. „Mina," verzocht Wil lem van Heusden, „wil je even pen en inkt brengen?" Mina deed het. Tien minuten later liet ze den bezoeker uit en keerde terug naar den salon. „Baron, hebt u nog iets noodig?" „Nee, Mina; dank je wel." „Een glas warmen wijn. baron? P bent zoo bleek?" „Niets te heteekenen, Mina. Dank je, hoor! Ga maar weer naar de keuken." Willem van Heusden was weer alleen. Nu werd de Heusekom verkocht. Sannie Pierson had hem indertijd gewaar schuwd. „Willem, je bent gek! Het huis. Vervolg op bladz. 26 ,,Kijk eens jongen, wat je van je oom krijgt voor je verjaardag: een FIETS!" „Kom Bets, kijk niet zoo be nauwd, als die jongen er afvalt Dat is het niet, hij hoest direct zoo en juist bij het fietsen vat zoo'n jongen kou." Dan krijgt Piet nog wat van mij een doos Wybertjes. W y b er t - table t ten voorkomen hoest en heeschheid." Alleen in origineele blauwe doozen a 25, 35 en 60 cent. eerst koningin van Erankrijk en later koningin van Schotland Tuben vanaf 35 ct Luxe potten vanaf 45 ct smaad om haar lichtzinnig; leven, maar door anderen bewonderd om haar bijzondere schoonheid. Van een goed verzorgd uiterlijk was zij allesbehalve ..afkerig" niet minder dan twaalf lieftallige kameniers waren Maria Stuart be hulpzaam bij het maken van haar toilet. In onze tijd is de schoon heids verzorging van de vrouw heel wat eenvoudiger dan in de the eeuwToen bestond er nog geen Vinolia Vanishing Cream, de mo derne gelaatseream, die de teerste huid zacht en blank maakt en door haar extra fijne emulgcring een uitstekende onderlaag vormt voor poeder. Vinolia Cold Cream voedt l w huid gedurende de nacht. VANISHING CREAM COLD CREAM

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 18