BUISMAN L—- Tomatensap m JL, Hef gebod zijns vaders, Hoe zelf een kwart liter hoest-siroop te maken Voordelig! ANTON HUNINK VITAMINEN ZONDEN BON! UW BRON VAN GEZONDHEID 26 suiker 'Om deze eenvoudige maar zeer doelmatige lioest-siroop te maken volstaat het een kwart liter water te koken en een of twee eetlepels suiker hierin op te lossen. Dan voegt U hierbij den inhoud van een 30 grams-flesclije Vervus (dub bel geconcentreerd), dat verkrijg baar is bij alle Apothekers en Drogisten tegen den lagen vast- gestelden prijs van drie kwartjes. Na even goed roeren is het gereed en heeft U meer dan een kwart liter uitstekende hoestsiroop. Dosis voor volwassenen: een eet lepel - kinderen van 8 tot 12 jaar: een dessertlepel - kinderen van 3 tot 8 jaar: een theelepel, telkens na de drie voornaamste maaltijden en voor het naar bed gaan. Knip dit recept uit om den naam Vervus en de dosis niet te vergeten. Vervolg van bladz. 18 Anton Hunink's Gelderse Rook worst is door de bijzondere kwa liteit voordelig in het gebruik. Want de man, die de kwaliteit en de smaak er van kent, zal zeg gen: „Geef me desnoods maar een kleiner stukje, als het maar van Anton Hunink is". Door een bijzondere wijze van roken een verrukkelijk zachte smaak. Er zijn goede redenen voor, dat de naam Anton Hunink op vleeswaren algemeen wordt beschouwd als een garantie voor kwaliteit. ANTON HUNINK GELDERSE WORST roept mannen aan tafel HOFLEVERANCIER waarin je vader en grootvader en over grootvader geboren zijn.... het huis waarin je moeder je ter wereld heeft gebracht. wil je dat verkoopen?" Ja, liet was hard voor hem: hard en bitter. Liever had hij zich een hand afgebeten. Maar wat kon hij anders doen? Charlotte in armoede laten ver welken tot ze een kniezerige oude vrij ster was? ,,'t. Is allemaal mijn schuld," verweet hij zich iu zijn wanhoop en eenzaamheid. „Ik had nooit tot dat huwelijk mogen dwingen. Nu ik Charlotte aan me gebon den heb, hen ik verplicht, voor haar te zorgen. Zonder dwang was alles mis schien goed gegaan. Zonder dwang had ik Alexander bij me gehouden. God, God, geef me mijn jongen terug!" Dat had Willem van Heusden. Hij schaamde zich er voor. De woorden kwamen niet over zijn lippen; hij durfde ze alleen maar deuken. Hij kon niet meer. De oude vechter had lang stand gehouden; nu.was hij gebroken door de overmacht. Een dof gedreun ging hem door de hersens; zijn armen vielen slap langs de stoelleunin gen. De groene vlekken dansten weer voor zijn oogen en tussclien die vlekken zag hij een millioen vurige vlammetjes. „Charlotte," mompelde hij, „Alex. God help me...." Hij gleed van zijn stoel, viel op den vloer en bleef liggen. Zoo werd hij gevonden door zijn schoondochter, die terug kwam van de wandeling in het Haagsche Bosch. Charlotte kwam den salon binnen, zag haar schoonvader op den vloer lig gen en vloog naar liet schellekoord. De huishoudster kwam binnen. „Mina, de baron is niet goedHaal een hak water! Wacht, we zullen hem eerst op de sofa leggen!" Mina vloog. Met vochtige doeken en vlugzout brachten ze hem bij en toen hij de oogen opende, zei Charlotte: ..Mina, loop naar den dokter." Willem van Heusden maakte een afwerend gebaar. „Niet doen, Minageen dokter. Toe, alsjeblieft geen dokter. ik voel me weer heelemaal beter." „Vader," protesteerde Charlotte, „u moet stil blijven. U ziet er heelemaal niet goed uitwe zullen een dokter laten halen. „Lotte, lief kind. ik heb geen dokter noodig. Ik heb jou noodig. Blijf bij me zitten, kind; ik moet een paar dingen met je bespreken." Mina ging de kamer uit. Willem van Heusden sprak met zijn schoondochter. Dien middag, het begon al te donke ren.werd voor Mina Rutgers de tijd tien jaar terug gezet. Niet baronesse van Heusden zat op haar kamer, ook niet freule Bunschoten, maar de kleine jongejuffrouw Lotte, die als twaalfjarig meisje toevlucht zocht bij de vijftien jarige Mina wanneer er onweer dreigde. Jongejuffrouw Lotte zat in Mina's ka mertje en snikte zooals slechts schuwe, kleine meisjes kunnen snikken. „Mina, 't is ontzettendde baron heeft de Heusekom verkocht nog niet heelemaal, maar het gebeurt gauw. in Amsterdam zijn menschen, die geld van hem moesten hebben en daarvoor gaf hij de Heusekom in pand. En nu iaat hij de Heusekom verkoopen. Mij kan het niet schelen, Mina, ten minste: niet zoo heel erg. Maar voor den baron is het ontzettend. De Heusekom is zijn leven. Mina., ik heb zoo'n ver driet. Mina drukte de nagels in de hand palmen. „Het kwam zeker door dien naren man die vanmorgen hier was, nietwaar, juffrouw Lotte? Hoe heet die kerel eigenlijk?" ..Zijn schuld is het niet. Mina: hij kwam van een bank in Amsterdam; de Piersons Bank." „Piersons Bank," herhaalde Mina, die het woord goed in de ooren knoopte. Ze zwegen een poosje en toen hernam Mina: „Juffrouw Lotte, u vindt het toch ook heel erg. dat de Heusekom wordt verkocht?" Ze knikte. „Ja, Mina. Is de Heuse kom verkocht, dan hebben we niets meer. Niets wat van onszelf is. De Heusekom hoort bij den naam Van Heusden. Wordt het kasteel verkocht, dan is het net alsof ik mijn naam kwijl ben." Het was maar goed, dat madame Christine deNécamp reeds verscheidene malen Mina bij het lamplicht had ge zien ze zou het meisje anders niet herkend hebben. „M'n hemel, juffrouw Mina, wat ziet u er uit? Wat is er ge beurd?" „Niets," loog Mina met roodbebuilde oogen. „Is de jonker thuis?" „Nee, juffrouw Mina." „En Henk?" „Ja, meneer Carseboom is boven. Maar komt u toch bij mij binnen. Ik zal Carseboom even roepen.... het dienstmeisje kan hem roepen." „Dank u vriendelijk, mevrouw, maar ik moet Henk alleen spreken." Ze sprak hem alleen. Ze zaten bij elkaar, hand in hand', en spraken uren lang. Mina had haar vrijen avond; de jonker zou niet voor middernacht thuis kunnen komen. Geen mensch stoorde hen. Mina had haar verhaal gedaan en staarde treurig naar den vloer. Hendrik Carseboom keek opgewektooruit, Mina, niet bang wezen; dat zaakje knappen wij wel op." „Kan hij dat?" vroeg Mina ongeloo- vig. „Heeft hij zooveel geld?" „Hij?" lachte Hendrik. „Die paar Amsterdamsche schuldeischers steekt hij in zijn zak hij kan wel tienmaal zooveel betalen." Mina kon het eerst niet goed vatten, maar als Hendrik het zei, dan zou het wel zoo wezen. „Goed, Hendrik. Laten we nou 'ns aannemen, dat hij zijn vader kan helpen. Zou je denken, dat hij ook wil helpen?" Hendrik Carseboom stond op en zette een borst alsof hij de baron zelf was. „Wilhelmina Rutgers," begon hij op den verwaanden toon, dien Mina niet kon uitstaan, ,,wjj zijn een Van Heusden! Versta je dat goed? Wij zijn geen Rutgers of Carseboomwij zijn een Van Heusden. En zou je denken, made moiselle, dat wij het kasteel van onzen vader laten verkoopen voor een paar loinpige honderdduizend gulden? Ei done, mademoiselle; je schijnt ons nog niet te kennen!" „Henk, doe niet zoo mal; vertel me liever de waarheid." „De waarheid, mademoiselle? Die zul je hebbenMaar niet voor niets. Je moet betalen. Bovendien verlang ik voorschot." „Voorschot?" Ze begreep al lang, waar dat op uitdraaide, stond op en gaf hem op iedere wang een zoen. „En hier?" Hendrik Carseboom wees naar z'n mond. Er was eens een man in De Lier, Die was van beroep herbergier. Door Buisman's G.S. Werd z'n zaak een succes Men dronk liever z'n koffie.... dan bier. Receptenboekje wordt op aanvraag gratis I gezonden door de fabriek te Zwartsluis. Het rijke vitamL nengehalte van Hero tomatensap is'n noodzakelijke aanvulling van ons winter=menu. Drinkt Hero Tomatensap, het houdt U slank en fit, gezond en V| «H krachtig! I 'rtN5AP ZONDER coKSL Winkelprijs 14 ct.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 26