EEN INDISCHE VORST werd gekroond lijken rijkdom. En inder daad beschikken verschil lende vorsten, vooral uit het. Kngelsch- Indische rijk. over een waarlijk ongeloo felijken rijkdom. Zoo schat te men nog onlangs de waarde der goud- en zilver staven, welke de mizam van Haidarabad in zijn schatkelders heeft opgesta peld, op anderhalf milliard. Daar zou men, om eeriigs- zins het vermogen te kun nen schatten, nog bij moe ten voegen enkele milliar- den aan juweelen, afgezien nog van de tallooze kost bare staats juweelen en kunstschatten in de uitge strekte paleizen aanwezig. De meeste Indische vor sten beleggen dan ook een zeer groot deel van hun reusachtige vermogens in goud en edelsteenen. Zoo bezit de heerscher van Baroda, van wiens kro ningsfeesten deze fotoserie een idee tracht te geven, enkele uit zuiver goud ge goten kanonnen, waarvan de waarde alleen reeds '11 stevig aantal millioenen bedraagt. Dat deze kanon nen dag en nacht door 'n speciale wacht worden be waakt, zal men gereedelijk gelooven. Men mocht eens in de verleiding komen, met zoo'n stuk geschut op den loop te gaan. De meeste gebruiks voorwerpen in de paleizen zijn van zuiver en massief goud. Men treft er gouden staatsiebedden en badkui pen aan; tronen, tafels, stoelen, kroonluchters en serviezen zijn, evenals het eetgerei, van het kostbare gele metaal vervaardigd. Beroemd is vooral de ju- weelensohat van den ma- liaradja van Baroda, ter waarde van tachtig milli- oen, en daaronder in het bijzonder 'n paarlen-collier van meerdere snoeren Links: De maharadja, ver gezeld van zijn ministers, begeeft, zieh naar den tempel. De sardars en andere staats lieden brengen hun hulde aan den pas gekroonden souvcrein in de troonzaal. Hel feestelijk verlichte décor hel vorstelijk paleis met zijn zevenhonderd vertrekken waarbinnen en waaromheen zieh een groot deel van de plechtigheden afspeelde der kroning van den nieuwen gaekwar van Baroda. De fabelachtige pracht en praal der Indische vorstenhoven, waarover men leest in ooster- sche sprookjes, en waarvan de reisverhalen ons vertellen, is geen verbeelding, doch werkelijk heid. De Europeaan verbindt met het begrip van een maharadja bijna steeds de voorstelling van onmete- De zuiver' ngsplechtigheidvoor het bestijgen van den troon, geschiedt door Brahmaansche priesters, die voor hem en de maharani zijn gesluierde gema lin, links hun gezangen uitvoeren en met, water de voorgeschreven wasschingen verrichten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 2