Ziiid-Bevelaiidsclie dorpen 2EEUWSCHE OMROEP \v\v Hallo! Hallo! Hier is (lp persdienst van den offieieelen Zeeuwschen Omroep. Hel verder vertellen van deze beriehten in welken vorm ook. is geoorloofd. Men meldt ons uit Borssele, dat een dijkwerker een wilden zwaan. <lie niet meer vliegen kon. uit de ijsschotsen gered en naar den waterbouwkundigen ambtenaar van den polder beeft ge bracht. Laatstgenoemde beeft de vergis sing hersteld floor den vleugellamme naar de .vliegtuigbouwafdeeling van ,,l)e Scbelde" te verzenden! Uit talrijke andere Zeeuwsclie plaat sen bereikten ons beriehten over andere avonturen met deze wilde zwanen. Het indrukwekkendste is wel 't verhaal van den burgemeester, die, omdat bij 't Be- velandsche dialect nog niet verstond, uit 'n gesprek met 'n landbouwer opge maakt had, «lat er wilde zwijnen uit Noorwegen aan den Nieuweweg in zijn gemeente waren gesignaleerd. De veldwachter, die er onmiddellijk en zwaar gewapend op afgezonden werd, ontdekte de vergissing en keerde met veel lichter tred dan op de heenreis naar de zijnen terug. Intusschen mag deze kleine gemeen schap wel gelukgewenscht worden met haar doortastenden bestuurder. Hoe menig ander man zou, onder den indruk van zulk een onbeilsmare, in zijn cvlin- derbureau zijn gekropen of zich op de bovenverdieping van het gemeente buis hebben teruggetrokken om van dat plekje af de trap onklaar te maken. Nu mag men zeggen, dat hij beter de veldartillerie bad kunnen opbellen, dan den veldwachter, maar voordat die in stelling was en zich ingeschoten bad, zouden tientallen dorpelingen ten prooi hebben kunnen vallen aan deze zwij nen. Ook is liet misverstand aan den kant van deze autoriteit heel wat minder groot dan men denkt. De dicht gevroren wateren hebben de communi caties tusschen Noorwegen en de Zeeuwsclie eilanden zeer verbeterd en tegenwoordig ziet men overal in de Zeeuwsclie winkels Lofodensche lever traan en Scandinavische kabeljauwen; zelfs is hier en daar een voet Argén- tijnseh bevroren vleeseli gesignaleerd! l it Kapelle meldde men aan de Zeeuwsclie bladen, dat een fietser door een auto is aangereden met bet, noodlot tige gevolg, dat hij direct onder ge neeskundige behandeling moest gesteld worden. Uit naam van heel de medische wereld protesteeren wij tegen een der gelijke heleediging van de artsen, die. toch werkelijk zulk een gevaarlijk gezelschap niet vormen Wij vernamen uit Sluis, dat daar dezer dagen vijftig van de in onze streken zeldzame houtduiven zijn aangekomen. Als een bewijs van het fabelachtig instinct van deze dieren mag gelden, dat zij eerst neerstreken op de werk plaats van een timmerman en dat, toen deze wegens een gevatte koude hevig nieste, de gelieele vlucht zich verplaatste naar 't. dak der woning van een inge zetene, die een splinter in zijn hand had! Te Retranchement is een soldaat ont maskerd, die met zijn wollen dekens op diefstal van uien uitging. Het was wel een geluk, dat dit door de politie zoo tijdig ontdekt werd, want de genees kundige staf moet jiiist van plan geweest zijn den man wegens heimwee huiswaarts te zenden, omdat hij altijd 's morgens met heschreide oogen wak ker werd Wij sluiten nu, tot de volgende week, ilames en heeren De sneeuw wijkt al uit Kattendijke ais r1 even verder is, zullen leren, en vertier weer ontwaken op de alckers en langs de wegen. De gladheid van de wegen is voorbij en de Kloetingsche meisjes kun nen nu weer op de fiets naar stad. De winter heeft nu lang genoeg geduurd, vinden wij in Kapelle; 't wordt nu tijd. dat we weer ns aan 't werk kunnen gaan. In Kiezelinge blijven ze nog achter de kachel de kat even uit den boom kijken. De schepen zitten nag vast in het Kanaal door Zuid- Beveland, en ile schippers maken maar een wande lingetje door Wemeldinge.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 32