Cd op lie kroniugsfoto draagt de vorst den ketting om den hals met de „Ster van het Zuiden", een reusachtigen diamant. Niet minder beroemd is een wandtapijt van anderhal ven meter in het vierkant, dat is samengesteld uit de kostbaarste juweelen, en aan de samenstelling waarvan de meest bekende juweliers uit het oosten vijftien iaar hebben gearbeid. Wanneer deze vorsten naar Engeland komen, huren ze vaak heele seheepsafdeelingen voor zichzelf en hun gevolg af, terwijl de deftigste en grootste hotels van de Engelsche hoofdstad heele verdiepingen voor deze lieerschers moe ten reserveeren. De weelde, welke bij de kroningsplechtigheid van den nieuwen heerscher van Baroda is ten toon gespreid, is waarlijk fabelachtig. Geheel het tooverslot van den vorst, dat zevenhonderd ka mers telt, en in 'n bijzonder rijke en sierlijke oos- tersehe architectuur is gebouwd, was nach tenlang electrisch verlicht van onder tot boven. Militaire en burgerlijke plechtigheden wisselden elkander af. Dagen achtereen werden er volks feesten gegeven, waar het volk vrijen toegang had en waar echt Indische spelen, als cheetah- rennen en olifantengevechten, duizenden kijkers trokken. Rijtoeren van den vorst en zijii gevolg- door de stad en de omgeving wisselden af met grootsche militaire parades, en de kroning van den jongen vorst, te midden van zijn rijk uitge- doschte en zwaar met diamanten behangen ho velingen, was er het plechtige besluit van. Welk een feeërieke pracht bij deze gelegenheid werd ten toon gespreid mogen de op deze bladzijden gereproduceerde foto's overtuigend bewijzen. ran ile gadi. den niet een gouden baldakijn De troepen, welke door den 1 ndischen staat worden onderhouden, worden door den jongen rorst gein- svpeeteerd. Be olifant, die een der staatsemblemen is, wordt door den vorst bij zijn troonsbestijging vereerd. Tijdens de volksspelen, welke bij gelegenheid der kroningsfeesten werden gehouden. Een tamme cheetah (jachtluipaard) voert kunststukjes uit. HBHI f"- V- Zijne Koninklijke Hoogheid, na de bestijging bekroonden troon, in de troonzaal ran hei sprookjespaleis De aankomst in het staats ie rijtuig aan de Durbar, waai de vorst de hulde van zijn hovelingen en van de burgerij in ontvangst nam.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 3