HET RIJDENDE ZIEKENHUIS \400 BEDDEN IN 8 VRACHTWAGENSj In een der wagens is een inrichting tot sterïliseeren Eenstraat" van barakken, allemaal van verband en instrumenten aangebracht. uit den bewusten autotrein gehaald. Bij de volksverhuizing van de Wolhyniërs van Duitschen stam, heeft het Duitsehe Roode Kruis voor het eerst een rijdend hospitaal gebruikt, dat wel een vermelding waard is. Het ging niet om een trein, die bij wijze van nood maatregel was ingericht voor het vervoer van ge wonden, zooals dat vroeger gebeurde; hier werd werkelijk een uitvouw- en inklapbaar ziekenhuis mee genomen. Zooals uit een practisch ingerichte lunch mand de heerlijkste delicatessen, met pannen en pot ten, lepels en vorken te voorschijn komen, zoo haalde men uit de acht vrachtauto's, elk met twee aanhang wagens, 32 complete ziekenbarakken met vierhonderd bedden, alles van bijzonder licht metaal vervaardigd, eigen generatoren voor het opwekken van de electrici- teit, benoodigd voor verlichting en verwarming, stoelen, nachtkastjes, operatietafels, kortom, alles wat tot een compleet ziekenhuis be hoort. Verder komen hier nog bij 'n tankwagen, die achtduizend liter - water kan vervoeren, een wassche- rij op wielen, een brandstofwagen, een desinfectiewagen en een rijden de apotheek, een inrichting voor het opnemen van röntgenfoto's en een bacteriologisch laboratorium, werkelijk, men kan hier in plaats van rijdend hospitaal bijna spreken van rijdende universiteits-kliniek In een aparten wagen wordt de wasch gesteriliseerd. De operatiezaal van het rijdende ziekenhuis. Een ziekenzaal, waaide patiënten zich op hun gemak kunnen voelen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 4