TOSCA< AKKERTJE DROSTE VrMrolej&tme üiwdenffim1 Het gebod rijns vaders..., NIEUWE CREATIES ~VE NEDERLANDS/CUE Neem 'n HEERLIJK! j* Poeder, doos 0.60 Creme, tuben 0.50 en 0.90 Creme, potten 1.25 Brillantine, flesch 0.75,1.10 Brillantine, tuben 0.50 Vervolg van bladz. 13 nijpende koude week. Hier is het goed, kop koffie, „Vertel ine nu eens: hoe. wist dacht ze. Nog heel even rosten en dan jeZe werd bloedrood en kon niets ga ik verder. Ze gleed langzaam naar meer zeggen. den grond. „Hè. wat is dat zacht." Ze Hij begon te lachen. „Charlotte, dat begon hardop te spreken. „Wat zacht! is een waarheid zoo oud als de wereld, i een haatmeer.jawel, ik haat je.... Wanneer een vrouw van een man he il; haat je!" Ze schreeuwde. „Ik haat weert: „ik haat hem", dan zijn er slechts je! Ik haat je!" drie mogelijkheden: ze heeft hem eens De hemel klaarde op, het werd licht liefgehad, ze heeft hem lief of zal hem om haar heen; de sneeuwvlokken waren eens liefhebben. Welnu: je aanvanke- plots veranderd in vlammen, in prachtig, lijke onverschilligheid was geveinsd, geheimzinnig flakkerende kaarsenvlam- Ergo voelde je iets voor me:liefde of men. Naast haar knielde de man dien haat. In het Haagsehe Bosch schreeuw - ze. haatte en wiens hand ze bevend de je zoo hard: „ik haat je", dat ik het vasthield. En voor haar sprak de oude niet meer kon gelooven. Én straks, toen dominee van flensden„Daarom zal een ik je op den weg vond. riep je voort- mensch vader en moeder verlaten en zal durend: „ik haat je, kom hier". Had zijn vrouw aanhangen." Dat was onher- ik gelijk met mijn bewering, dat jij mij roepelijk en heilig. „En die twee zullen even hard haat als ik jouf" één zijn. kom, Alex, ik haat je. Ze durfde niet opkijken, kom hier.' „Charlotte," zijn stem werd zacht en Een licht, zuiverder en stralender dan leek nu de schoonste muziek, dat der waskaarsen, was om haar heen. „Alex. Ze zweefde omhoog naar het licht. „Ik Alexander van Heugden kuste zijn haat je. vrouw, voor het eerst, toen ze drie jaar „Hemel, Charlotte, dat weet ik al getrouwd waren, zoo lang! lij haat mij net zoo hevig als ik jou haat. Baron Willem Everhout G-eörge van „Alex. Heusden liet zich de eer niet ontnemen: „Stil maar, Lotte: ik ben bij je. Blijf hij was getuige voor de bruid toen Wil- nu even stil zitten op het paard: ik ga helmina .Rutgers trouwde met Hendrik mijn jas uittrekken en zal je toe- Carsebooin. Dezelfde oude dominee, die dekken." Alexander van Heusden en Charlotte „Alex. kom hier." Bunschoten in den echt had verbonden. „Daar ben ik al." zegende ook hun huwelijk. Daar was een geschenk van iemand. De tuinbaas had geweldige takke- dien de bruid nooit gezien had en met bossen opgestapeld naast het hoog laai- 'n huivering van ontzag keek ze ernaar: ende houtvuur in de keuken. Z'n vrouw een pendule met twee bloemvazen. Van zette een pot geurige koffie. porcelain de Sèvres. Kr was een kaartje „Drewes, weet je den weg in den bij. „Pour mon ami Hendrik Carsebooin kelder et sa jeune épouse, le jour de leur rioce". „Jawel, jonker. Henk had het voor'haar vertaald: „Voor „Haal dan een flesch cognac. Haal mijn vriend Hendrik Carsebooin en zijn twee flesschen. Een voor mij en de an- jeugdige echtgenoote, op hun trouwdag", dere drink je met jê vrouw." Dat stond er geschreven. En op het kaar- .Jawel, jonker." Drewes grinnikte, tje was gedrukt: „le baron Joseph maar zijn vrouw gaf hem een wenk; er Haussmann". „Dat is nou de onder was nu geen tijd voor pret makende keizer van Parijs," vertelde Hendrik, jonge barones zat nog half versuft en waardoor Mina zich bijna keizerin blauw van de kou in den leunstoel. Ze voelde. ging naar de kast, haalde wittebrood, Van Lucie Bakels, die niet bij haar bakte eieren en sneed plakken ham. „grut" vandaan kon, kwam een geld- Drewes kwam terug met de beide fles- zending om meubelen te koopen voor scl,en- „Mina, omdat je zoo prachtig geholpen „Drewes, zit je nog net zoo fiks te hebt aan het geluk van mijn vriendin", paard als vroeger? Sientje Dennekamp, genaamd „madame „Maar. jonker ik ben pas zesenvijftig." Christinede Nécamp" stuurde bloemen. „Durf je vanavond nog naar Deute- De jonker deed zijn stille gelofte voor een „grandiooze belooning" gestand „Waarom zou ik niet?" een prachtig stuk bouwgrond met tuin „Mooi. Dan rijd je naar de „Hertog en voldoende geld om een ruim huis te van Gelre' en zegt, dat alles in orde is. bouwen. „En, Carsebooin," sprak de Niemand hoeft vanavond terug te ko- jonker streng, „zorg, dat je bijtijds een men naar het kasteel. Jullie drinkt tot flink aantal wiegjes in voorraad hebt." je geen dorst meer hebt en blijft van- Hendrik grinnikte en de bruid bloosde, nacht in het hotel slapen. Allemaal. Maar het mooiste geschenk kwam, Jij ook. Drewes: ik wil niet, dat je bij volgens Mina, van „juffrouw Lotte", dit weer terugkomt." Want die had beschikt, dat de bruiloft De tuinbaas vertrok. „Hier, vrouw gevierd moest worden in de groote Drewes," zei Alexander en stopte haar receptiezaal van de Heusekom. De her- handen vol rijksdaalders, „anders voel innering aan de akelig lange banken, die je je vannacht zoo eenzaam. En nu kun daar 'n maand te voren hadden gestaan, je ons wel alleen laten." was verdwenen. Langs den muur stond Hij wiesch Charlotte's slapen met nu een wit gedekte tafel waarop een cognac. Eerst aarzelend, toen met ongeloofelijk aantal veelbelovende fles- graagte, dronk ze een beker hall gloei- schen. Er was muziek en ze dansten ende melk, half cognac. Ze kreeg weer quadrille. kleur op de wangen en glans in de oogen. „Tournez mains!" riep de, dansmees- „IJonger! ter. „Avaneer pour les dames. Avancer „Niet veel," antwoordde ze. pour les chevaliers!" De dames avan- „Toch moet je eten, al is het maar ceerden en de heeren avanceerden. Ze een klein stukje. Weet je, welken datum maakten deftige buigingen voor elkaar, we vandaag schrijven?" „Mevrouw," zei Alexander, buigend. Ze. knikte blozend. Stralend en gelukkig als de bruid ,J harlotte, dit is ons bruiloftsmaal." zelve zag ze hem in de oogen. Ze at een stukje omelet en dronk een EINDE. /JNS TIL L E&JS— Zorg dat hij ze. bij de hand heeft, want als hij n kou heeft gevat en zich koortsig en grieperig voelt, dan knapt zoo'n „Akkertje" hem in één nacht weer heelemaal op Hoofdpijn, kiespijn, zenuwpijnen, en die nare rheumatisehe pijnen, zullen met 'n Akkertje verdwijnen. 't Is uit ervaring en terecht, dat heel de compagnie nu zegt Dampende kop geurige cacaoDroste Verpleegster Cacao voedzaam, lekker en voordeelig ALTIJD WELKOM .Spoort bons voor kopketelbeker bind of bordje

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 18