ZEEIJWSCHE SPORT Gym nautiek. De. MUldelburgSche gymnast iek vereent - ging Achilles" gaf de vorige week haar jaarlijksrhe uitvoering in de zaal van Schuttershof. Een stand ran de damesafdeeling oogstte veel bijval. In een vlot afgewerkt programma gaf de gymnas tiek-vereeniging „Achilles" j.l. Zaterdag een overzicht van wat op gymnastisch gebied dit jaar in de vereeniging bereikt is. Daaraan ging echter een openingswoord van den voorzitter, den heer de Vries, vooraf, die natuurlijk hamerde op het aam beeld, dat door iedereen, die voor of over de sport spreekt, tegenwoordig bewerkt wordt. Dat is de mobi lisatie en de daaraan voor de vereenigingen verbonden gevolgen en het feit, dat deze mobilisatie toont, dat we op sportgebied in ons land ver, ja, heel ver ten achter zijn. En dan slaan de sprekers zich als het ware fier op de borst en zeggen„Zie je wel, wij heb ben het altijd wel gezegd. De overheid heeft veel en veel te weinig aandacht geschonken aan sport beoefening, ondanks het feit, dat uit onze kringen zoo vaak met klem op meer aandacht en steun is aangedrongen." En zij hebben gelijk; ook als zij zeggen, dat het voor de gemobiliseerden van thans onbegonnen werk it, om dien achterstand nog in te halen. Wij weten echter, dat de legerleiding alles doet wat mogelijk is óm den achterstand en het tekort aan lichamelijke opvoeding zoo goed mogelijk in te halen en aan te vullen. En wij weten ook, dat men bij onze legerleiding niet meer aan doovemansdeur klopt, wanneer men het nut van sportbeoefening bepleit. Niettemin was het goed. dat de heer de Vries er nog eens den nadruk op legde en daardoor kwamen ook des te sterker uit de naar voren geschoven ver diensten van den heer Bal, die dezen avond voor de dertigste maal de Achilles-volgelingen ten tooneele voerde. Jan Bal is één van de mensclien, die tientallen jaren hard gewerkt hebben en honderden van onze jongelingen aan lichamelijke opvoeding gegeven lieh- A Is gasten traden enkele leilen ran de in Zeeland gestationneerde land- en zeemacht op, die mei hun spannende loeren sensatie verwekten, n die in Zee land reeds bij verschillen de gelegenheden van hun kunst lieten genieten. Voetbal. De voetbal zette in met verrassingen. Mid delburg verloor van de Zeeuwen, zoodat haar eerste plaats aan Souburg moest worden afgestaan, die van E.M.M. wist te winnen. Een aanval van de Zeeuwen op hel doel van Middelburg, dat de keeper wist te keeren. ben, wat de overheid hun te kort deed. Dat is telkens weer een huldiging waard en wij erkennen gaarne de verdiensten van deze menschen. die de pioniers zijn in den strijd voor een weerkrachtig volk. Als zoo danig zijn zij niet erkend, maar thans blijkt maar al te duidelijk het groote nut van hun werk gedurende vele jaren. Ondanks het feit, dat deze winter de zaal oefeningen zwaar gehandicapt heeft met ijs en dus ijspret, is leider Bal weer met een programma voor den dag gekomen, dat bewijst, dat Achilles over een aantal goede turners en vooral turnsters beschikt. Van jaar tot jaar constateerden we flinke vorderingen en dit jaar waren er voor ons weer verschillende ver rassingen. De lenigheidsoefeningen van de meisjes vierde klas waren b.v. goed, terwijl ook de dames- afdeelingen zoowel aan de brug als bij de rhythmische bewegingen en de bondsoefening een bijzonder goeden indruk maakten. De heerenafdeeling kreeg ten gevolge van mobi lisatie een geduchten knauw, al was ook hier nog veel goeds voor de toekomst te bespeuren. Wat hier echter verloren ging, is ruimschoots gewonnen in de dames- afdeelingen. De oefenstof was over het algemeen niet te zwaar gekozen, maar zat er dan ook goed in. Korfbal. De sportgebeurtenissen op de velden zijn de vorige week ook na een onderbreking van tien a elf weken weer begonnen. In Middelburg hadden korfbalwedstrijden plaats tusschen Swift uit Miildelbnrg en Togo uit Goes. Links: Een moment tijdens dezen wedstrijd. Hechts: Swift weet Ie doelen. Een moment in het veld tijdens den wedstrijd De Zeeuwen - Middelbnrg. Het is een klein kunstje om veel zwaardere stof te kiezen en dan met een halve afwerking voor den dag te komen. Misschien zal het op een avond eens heel goed gelukken en dan „lijkt" het heel mooi, terwijl in werkelijkheid de krachttoeren geen goeden indruk van de mate van geoefendheid geven. Dit was hier weer op keurige manier gemeden, omdat men niet te hoog greep en daarom een veel beteren indruk maakte. Waaruit weer niet moet worden opgemaakt, dat het een kinderachtig programma was. Integen deel, er werd flink werk te zien gegeven. De heerenafdeeling was aangevuld met enkele gemobiliseerde keurturners uit andere streken van ons land. Zij hebben prachtige sport laten zien en enkele nummers onberispelijk uitgevoerd. Daarnaast was een plaatsje ingeruimd aan wat acrobatiek en zoogenaamd kunst-turnen. De kunst-turners vinden het niet prettig als we hun werk acrobatiek noemen, maar dat het er heel erg dicht bij komt en dat 't voor hen heel moeilijk is om niet over de grens te komen, is toch wel zeker. Wat we althans dezen avond zagen van een paar van onze. militairen was uitgesproken acrobatiek en een soort turnen, dat men misschien dan niet zoo mag noemen, maar dat toch meer ju circus of variété op zijn plaats is dan in een gvinnas- tiekvereeniging. Niettemin was deze afwisseling heel aardig, maar ook, dat de heeren Bal en Pluijmers. die niet meer tot de jongsten belmoren maar zoo rond de vijf kruisjes zweven, zich daar heel nuchter tus schen voegden en o.a. aan de brug lieten zien wat een gestadige oefening zelfs tot op dien leeftijd vermag. We konden dit haast nog meer waardeeren dan alle krachttoeren bij elkaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 19