DE VROOLUKE VROÜWT/ES VAN LONGBEACH Mei de sombrero's wuivend trekt de bekoorlijke cavalcade in galop de velden van Long Beach langs op weg naar het strand.. sinds het begin dezer eeuw zijn bevolking van goed tweeduizend tot bijna het honderdvoudige stijgen zag. En geen wonder ook, dat een groot deel van die populatie bestaat uit dezulken, die de ge legenheid hebben, van Long Beach's ongeëvenaard klimaat en natuurschoon ruimschoots te profiteeren. Een vroolijk gezelschap eerzame huisvrouwen, zakenvrouwen en jongemeisjes van dit weelde-oord hebben zich vereenigd om een van de tradities des lands in eere te herstellen: de rijkunst van de cow boys. Twintig actieve en zes eere-leden telt de club. Ieder moet haar eigen paard bezitten en alle kunstgre pen der cowboys worden door haar aan het strand beoefend en gedemon streerd. De uniform van zwartleeren pantalon met franje, zwarte bolero, wit te blouse en hoed, zwar te das en rijlaarzen en zwart-witte handschoenen maakt een parade van het gezelschap tot een lust voor het oog. Maar bij show en pret blijft het niet liet sportieve element komt wel zoo voldoende tot zijn recht, dat deze vroolijke vrouwtjes van Long Beach op de concoursen van Zuid-Californië geregeld dc eerste prijzen weghalen. Ook hoogesehoul- rijkunst wordt in Long Beach door de cow-girls niet versmaad. Een oogenblik rust. 'n praatje en 'n lach. voor de volgende oefening begint. Long Beach is een van de meest begenadigde plekjes van paradijselijk Californië: een zeven mijl lang, geleidelijk naar zee afglooiend strand, aan de zeezijde door het eiland Catalina, en op het lrrnd door de Palos Verdes-heuveien tegen wind en guurtheid beschut een openlucht-bad voor het lieele jaar. Geen wonder dus, dat het De cow-girls zijn wel zoo sportief, dat zij zelf voor het verzorgen en zadelen van haar paarden opkomen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 5