ZEEUWSCH NIEUWS ZEEUWSCHE OMROEP II Hallo! Hallo! Hier is <le persdienst van den officieelen Zeeuwsclien O in roep. 11et verder vertellen van deze berich ten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Vogelwaarde, dat de raadsleden niet goedvonden, dat een schoolbestuur uitgaven had gedaan voor een St. Nicolaasfeestje en dat Ged. Staten zich achter hen stelden, wijl vol gens hen de kosten voor een dergelijke gebeurtenis in te ver verwijderd verhand staan met het onderwijs en de opvoeding. Zwarte Piet, wiens paed agogische talenten aldus in twijfel zijn getrokken, moet vreeselijk verbolgen zijn over een en ander. Een roe is het minste, waarop zijn miskenners kunnen rekenen. Uit Arnemuiden vernamen wij, dat een jeugdig inwoner van deze gemeente speciaal geopereerd moest worden, om dat hij een balletje van een telraam in geslikt had. Zijn leeraar in 't rekenen is daarover wel wat ontsticht .- die had gehoopt, dat uit het balletje zich een wiskundeknobbel had ontwikkeld. Wij vernamen uit Koudekerke, dat deze gemeente het record heeft geslagen ten opzichte van de kleeding-inzameling voor de Finnen. In Warmenhuizen boekte men het geringste resultaat. Voor het succes van inzamelingen als deze, moet men eerst weten wat of kou is! Te Kloosterzande is de fiets van 'n dame overreden door de tram. Toen de gedupeerde haar vehikel opraapte, mis te zij een voorwiel. Van verschillende zijden is beweerd, dat dit onderdeel aan de locomotief hangt, doch de machinist houdt vol, dat dit zijn reserve-wiel is! Uit Veere en omliggende plaatsen komen berichten over afgeschoten licht- kogels. Uit. het feit, dat men deze kogels altijd afschiet als het duister is, wordt door deskundigen afgeleid, dat men er donke re bedoelingen mee heeft! Te Kortgene heeft het muziek gezelschap bij avond een rondwandeling gemaakt door het dorp, om den inwo- woners de nieuwe acetvleenfakkels te toonen, welke de burgerij het onlangs schonk. Aan deze methode zitten leelijke con sequenties vast. Een ambtenaar in deze plaats, die laatst bij zijn jubilé een rook tafel van de gemeente ontving, zag zich reeds verplicht om met dit voorwerp eveneens op tournée te gaan! Te Ierseke is men op 't idee gekomen om onder het postkantoor een schuil kelder te maken. Omdat er altijd post is, die wacht, heeft men geen speeiaJen wachtpost meer noodig. Natuurlijk is er streng op gelet dat er uit den schuilkelder geen toegang mo gelijk is tot den wijnkelder, waar de strafport op fust ligt. Te Koudekerke is de enorme, oude landbouwschnur van de hofstede „de Vijgeneter" plotseling ingestort, waar door veel materieele schade is aange richt. De bewoners der hofstede, die juist aan tafel zaten, schrokken zich een hoedje. Met groote schuren is het slecht vijgen eten! Voor de te Rilland gelegerde militai ren, is een feestavond met dichtwedstrijd gehouden, 't Is allemaal nog niet zoo ongerijmd in het leven, als men denkt. Aan enkele soldaten, die sokken met gaten meegenomen hadden, werd aan getoond, dat zij het programma niet goed begrepen hadden! Wij sluiten nu tot de volgende week. dames en lieeren! De hoognoodige straatverbetering in Oostkapelle, die door de Ook de weg van Middelburg naar Nieuwland wordt nu rorst maandenlang vertraagd werd. is Ihanx met nieuwen mei spoed t errier afgewerktde klit kers van liet wegdek moed onderhonden genomen. worden hier met re-ment aaneengeinetseld. De enkele mooie rottrjaarstiagendie Maori ons al'bezorgde. bméhleitril gezellig vertier langs den Vlissingsehen Jioulevard. Voor het St. Jansteensche raadhuis werden na de keuring ter jaarmarkt aan de gelukkige winnaars de prijzen uitgereikt. De Gewestelijke Commissie Zeeland van den Bijzomieren V rij will igen Landstorm heeft de vorige week jhr. mr. J. Sehuurhegue Boeye. burgemeester van Zierikzeeals zijn voorzi t i er geïns ta 1 leerd St. Jansteen heeft Dinsdag de traditioneele jaarmarkt gehouden, en al was de belangstelling niet zoo groot als de voorafgaande jaren, toch heer sekte er een gezellige drukte.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 11