Jieml Uj Nieuwe Schoonheid Haarglans k diepezijdeachtige glans voor Uw haar door DE VOLMAAKTE BUTLER 17 Vervolg van blz. 13 Muir matigde zijn stem en werd wat inenschelijker. „Zijn verleden is in enkele woorden verteld, mijn heer. Hij is een oude bekende, die al tweemaal in de gevangenis heeft gezeten. Den laatstee keer kreeg hij een zware straf wegens verduistering en liet gebruik maken van vervalsehte referenties. De eerste maal ging hij achter slot en grendel voor liet stelen van zilver bij de familie, waar hij in dienst was." Miles snakte naar adem. ..(Iroote hemel. En je wilt zeggen, dat mijn vrouw, ondanks dat ze van alles op de hoogte was. dien man toch heeft aangenomen?" „Ze was volkomen op de hoogte, mijnheer. Dit keer probeerde hij niet door middel van vervalsehte getuigschriften een gunstigen indruk te wekken. Hij heeft haar de waarheid verteld en dischte daarbij tevens het gebruikelijke verhaat op. I' weet wel nooit een kans gekregen om op het rechte pad te blijven en al die dingen meer. En dat moet ik hem na geven zijn manieren en voorkomen heeft hij mee. Hij is vroeger bij uitstekende families geweest en werd algemeen geroemd als een model-butler. Maar ja als ze eenmaal verkeerd willen, dan doe je er niets aan al beweren die zachtmoedige reelas- seeringsmensehen van wel." Muir schudde nadrukke lijk het hoofd. De kolonel fronste liet voorhoofd. ..Dat kan nu allemaal wel waar zijn," merkte hij op, „maar daarmee is deze geschiedenis toch nog niet verklaard. Naar mijn meening is het onmogelijk, dat hij deze inbraak heeft gepleegd." ..Daar ben ik nog niet zoo zeker, van, mijnheer." ..Zeg. verkoop nou geen onzin," zei Miles op vrij heftigen toon. „Een man geeft zichzelf toch geen tik op het achterhoofd en wacht totdat de politie ver schijnt. „Allemaal een onderdeel vaji den opzet, mijnheer. Handig buitengewoon handig in elkaar gedraaid. Ik beweer ook niet, dat hij het heeft gedaan, maar wel is hij bij het complot betrokken." „Hoe bedoel je dat?" ..Nou, mijnheer, dat zaakje is afgesproken werk geweest. Blake heeft het niet een paar maats op touw gezet. Ze hebben er den j nis ten avond voor uitge zocht dat er niemand thuis was. Hij laat. zijn mede plichtigen binnen, wijst ze de plaats waar ze moeten zijn, gooit den boel door elkaar en waarschuwt na hun vertrek de politie. Zijn plan was natuurlijk tt zoo Spoedig mogelijk op te zeggen en te vertrekken om zijn deel van den buit in ontvangst te nemen. Het is niet de eerste keer, dat zooiets plaats vindt." „Maar die wond dan?" De detective maakte een onverschillig gebaar, alsof deze vraag tot aal overbodig was. „Bedrog, mijnheer. Ze gaven een tikje, juist vol doende om zijn hoofd een beetje te laten bloeden Daarna een kleine hoeveelheid van een verdoovend middel, zoodat hij een uurtje buiten westen blijft en iedereen gelooft in een heldhaftig verzet tegen de inbrekers. De dokter zegt zelf. dat het niets heeft te beteekenen." De geneesheer keek op. „Het. spijt me, dat ik met u van opvatting moet verschillen, maar ik krijg meer en meer den indruk, dat met het kleine tikje, waarover u spreekt, den man zijn hersenpan is ingeslagen." Muir toomde wat in. .Dan hebben ze hem harder geraakt dan in hun bedoeling lag. Is het ernstig?" „De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat we het als een moord zullen moeten beschouwen," antwoordde de dokter ernstig. De detective werd hierdoor eenigszins van zijn stuk gebracht. Hij matigde zijn zelfbewusteu toon. „Dat geeft een wending aan de zaak," sprak hij. Eensklaps maakte de dokter een gebaar. „■•stil!" fluisterde hij. „De man komt bij." Muir glimlachte spottend. „Heb ik het niet gezegd!" Blake bewoog zich. Miles knielde naast lient neer en keek angstig naar het wasbleeke gezicht. Lang zaam opende de butler zijn oogen. Eenige oogenblik- ken staarde hij wezenloos voor ziel) uit, toen richtte hij den blik op Miles. Moeilijk sprak hij: ..Het spijt me, mijnheer - dit allemaal ik hoop. dat mevrouw het verontschul digt - ik deed mijn best ik veronderstel, dat ik het u had moeten vertellen, mijnheer. Maar ik wilde niet. dat tt het te weten kwam." Met een onzeker ge baar bracht hij de hand aan het hoofd. „Dat is allemaal wol in orde. Blake; maak je maar geen zorg," zei Miles vriendelijk. Zijn gezicht stond heel ernstig, want de gestamelde verontschuldiging van den butler had diepen indruk op hem gemaakt. „Wacht maar, tot je je wat beter voelt." De detective meende er zich mee te moeten be moeien. „Wie werkte met je samen, Blake? Je kunt beter de zaak bekennen." De kolonel werd woedend en beet Muir toe: „Laat dien armen kerel met rust!" Blake scheen er niets van te hebben gehoord. „Het is goed afgeloopen, mijnheer -zij hebben ze niet gekregen," vervolgde hij langzaam, den blik riog steeds op Miles gericht. „Ik ben zoo vrij geweest ze van te voren weg te nemen, omdat ik wel vermoed de waar het hem om te doen was." „Wie?" vroeg sir Miles ongeduldig. „Die doctor ('arron. Ik kende hem, mijnheer, toen ik in de gevangenis zat. Maar hij herkende mij niet." „(iroote hemel!" mompelde Miles. „Ik ben bang, dat hij mevrouw heeft bedrogen. Zijn ware naam is Grainger. „Wat? Terry Grainger?" informeerde Muir opge wonden. Blake knikte. „Hij is een van de handigste juweelen-dieven van Europa. En heel gevaarlijk," verklaarde de detective. Blake's stem werd zachter. „Ik was ervan overtuigd, dat bet. hem om de kleine schilderijen was te doen. Daarom nam ik ze weg, mijnheer in geval van moeilijkheden en borg ze in het bureau van mevrouw. Zijn woor den waren nauwelijks meer te verstaan het hoofd zonk achterover. „Ik ben haar erg dankbaar. dat ze mij een kans heeft gegeven. Zal ik nu de sand wiches binnenbrengen, mijnheer?" voegde hi j er bijna onhoorbaar aan toe. Daarna verloor hij het bewust zijn. Ze vonden de Holbein-miniatuurschiiderijen. zoo als Blake had gezegd, in een der laden van mrs. Miles' schrijftafel. Blake stierf bij het aanbreken van den dag. Dt Nieuwe Kemt Haarglans bestaat uit de ze door de haark lieren voortbrengt, om Patent Atomiseur bij eiken flacon. Deze speciale atomiseur verstuift Kemt Haarglans zoo fijn, dat elk haar met een uiterst dunne, gelijkmatige laag wordt bedekt, zonder dat Kemt met de handen in aanraking komt. De atomi seur is een sieraad op Uw waschtafel. Microphotos leveren het bewijs: Dof, 1 «venloos Een haarvóór hei mei Kemt werd behandeld (sterk vergroot). Het is dof, ruw en droog en mist eiken gluns. Zulk haar kan nim mer aantrekkelijk zijn. Levendige, zijdeachtige glans Een haar nadat het met Kemt Haarglans is besto ven sterk vergroot). Het is fraai en heeft diepen glans gekregen. Kemt zal ook aan Uw haar natuurlijken, zijdeachtige.n glans geven. Het is geen wonder, dat vele dames het dof en levenloos worden van het haar niet kunnen voorkomen. De oorzaak van dit verschijnsel is uitputting van de haarklieren, die het haar natuurlijken glans en luister moeten geven. De eischen, die het moderne kapsel aan het haar stelt permanent, heete luchtdroging, kort haar en de verzuurde stadslucht waarin wij leven, ontnemen aan de haarklieren de substanties die aan het haar luister geven. Wanneer deze stoffen niet worden aangevuld, wordt het haar levenloos en verliest zijn glans. Kemt Haarglans komt de natuur te hulp en vervangt de glans substanties der haarklieren. Een Engelsche scheikundige heeft een prepa raat uitgevonden, hetwelk gelijk is aan de substanties der haarklieren en waarvan slechts een geringe hoeveelheid noodig is om den natuurlijken glans van het haar te herstellen. Kemt wordt bereid volgens een speciaal procédé. Het is een dun-vloeibaar, niet- plakkend, niet-vettend preparaat, dat aan het haar diepen, zijdeachtigen glans geeft en zijn schoonheid iederen dag verhoogt. substanties van denzelfden aard, zooals de natuur aan het haar glans en schoonheid te geven. Kemt is in 4 tinten verkrijgbaar: Kemt Mond Voor blond haar Kemt brum Voor bruin haar Kemt donker Voor donker en zwart haar Kemt zilver Voor grijs en wit haar Kemt in één minuut. In era oogwenk geeft Kemt aan dol haar schoonheid en diepen, zijdeachtigen glans, zooals t! met brillantine of eentg ander middel nooit kunt Is-reiken. Col ven met Kemt Haarglans dnren tweemaal too lang. Flacon voor 2 maanden 7 p Met Atomiseur '3 Cents Verkrijgbaar In alle goede zaken N.V. Drogerijen Maatschappij Rotterdam komt de \atuiir te huift. geeft dof hoor zijdeachtigen glans.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 17