sMntmivM ZEEUWSCHE SPORT Voetbal. YlissmgeH-K.3f.3f. 1-2. Via 16 weken ge- dwongen rust is Vlissingen weer tussehen de krijt lijnen verschenen, waar liet 'I. tegen E.M.M. niet tot een overwinning kon brengen. Ken romer op bel doel van Vlieringen. Drie tweede-klassewedstrijden met twee ver rassende uitslagen. I)e uitslag van den wed strijd VMgsingen -E.M.M. is wel liet meest verrassend. De E.M.M.-ers hebben gestreden met huil sterkste wapen dat is hun verdediging. De Vlissingen-voorlioede was niet actief genoeg om dien weerstand te breken en een paar vinnige E.M.M.- uitvallen konden profiteeren van oogenhlikken, dat de aandacht van de Vlissingen-achterhoede ver slapte. Twee fouten van de Vlissingsehe verdediging werden met evenveel doelpunten afgestraft. Dat Vlissingen daar slechts één doelpunt tegenover kon stellen pleit niet voor den aanval, doch wel voor Spuy c.s.. die kranig verdedigden. Het taaie vol houden van E.M.M. verdient nog te meer bewon dering als men weet, dat liet Vlissingsehe doelpunt direct na liet begin nit. een overrompelende!) aanval gemaakt werd. Niettemin liet E.M.M. zich niet ont moedigen. R.C.S. sloeg met flinke cijfers de jongens van Wachtpost 66. Tocli bood Walcheren goed weerstand en het was bij de rust nog geen geslagen ploeg. In tegendeel. Walcheren nam direct na rust het initiatief en maakte den stand gelijk. Dit was blijkbaar een spoorslag voor R.C.S. om wat vinniger aan te pakken, liet resultaat was direct naar verhouding en met een keurige serie van vijf. met regelmatige tusschen- poozen gescoord, toonden Gillissen c.s.. dat R.C.S. wel degelijk zijn dag had. En ten slotte Middelburg -Goes, de tweede ver rassing, waarop we hierboven doelden. Ieder had toch Middelburg de beste papieren toegekend, doch daarbij er gelijk op gewezen, dat Goes tot het laatste moment van den wedstrijd waakzaam en actief pleegt te blijven. Die waakzaamheid en activiteit heeft Goes de overwinning gebracht, toen in de laat- .1/ iddelhurg-Gnes 0-1. Goes beeft te Middelburg beide puntjes weten te veroveren door een overwinning op Middelburg, die verdiend wos. Hen moment van dezen wedstrijd. Nog een moment uit dezen wedstrijd. ste minuten van den wedstrijd, uit een fout van de groen witte verdediging, het Goesehe doelpuntjc ontstond. Het was overigens een heel slechte wed strijd. waarvan niets moois te zeggen valt en waarin we niet veel konden waardeeren. R.C.S. heeft op de ranglijst een mooien voorsprong genomen en heeft als naaste bedreiging De Zeeuwen, die toch altijd nog een puntje meer verloren hebben. Het kan toch nog wel een spannende race worden. Corn Boys behaalde in Oost F1 een overwinning op de Terneuzensche broeders, waaruit we eigenlijk niet te veel kunnen concludeeren, omdat de sterkte der elftallen te wisselvallig is, in verband met de verlof dagen der gemobiliseerde spelers. Aardenburg heeft in West op het nippertje Oost- burg verslagen en daarmee, naar wij njeenen. een goede prestatie geleverd. Dat het met de krachts verhoudingen zonderling gesteld is, kan ook de wed strijd BreskènsTerneuzen bewijzen, waarin Bres- keus met 83 baas bleef, terwijl vorig jaar nog hard gevochten moest worden om Terneuzen er onder te houden. Niettemin: Breskens is tweede klasser en moet dus eigeidijk geheel Zeeuwscli-Vlaanderen met huid en haar verslinden. Het gaat er trouwens op lijken, 8-3 is niet mis. In de H.-afdeeling kon Goesehe Boys het terrein- voordeel schijnbaar niet in winst omzetten en verloor Korfbal. Te Vlissingen werd Zaterdag een korlbalwed- s trijd gespeeld tussehen Advendo uit Souburg en Madjoe uit Vlissingen. Ken moment tijdens den wedstrijd. E.C.S. (Souburg)-Walcheren 7-2. Waren in beide andere wedstrijden de behaalde punten niet zoo hoog, in dezen wedstrijd drukte R, B.C. zijn meerderheid in behoorlijke cijfers uil. De lange rustperiode zal Walcheren waarschijnlijk parten hebben gespeeld. De keeper ran E.M.M. onderschept een aanval. van Vlissingen 2. Goes 2 en Zeelandia 2 deelden de eer en de punten en zullen waarschijnlijk beide tevreden huiswaarts getogen zijn. H.K.C., beroofd van eigen huis, dank zij één van onze inundatie- linies, gaat alle wedstrijden irit spelen en kwam deze week bij De Zeeuwen te recht. Nu was het niet erg vriendelijk van De Zeeuwen om dan net op zoo'n dag eens flink uit de slof te schieten. Heimwee naar eigen huis en de zoo warme ontvangst deden de jongens uit Hansweert capitulecren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 19