BRAND WONDEN BLAFFENDE HONDEN KLDOSTERBALSEM Een goed recept tegen rheumatiek- en spierpijnen AKKER'S Een Glencannon-verhaal VAN GUY GILPATRIC Gewichtig in het voorjaar: Stofwisselingzout. e&e>un 22 Om ihuis klaar ie maken. Hier is een uitste kend recept voor een rheumatiek-olie, die snelle verlich ting geeft in alle ge vallen van rheuma tiek, lumbago en spierpijnen. U heeft hiervoor noodig een sehoone flesch, 85 gram terpentijn (of, in dien niet verkrijgbaar, 85 gr. brand spiritus) en 15 gram Blieumagie- olie (geconcentreerd). Schud de twee bestanddeelen goed door el kaar. Het geheim ligt in de gecon centreerde Rhcumagic-olie, die vijf krachtige, pijnstillende bestanddee len bevat. Een 15 grams-fleschje Rhcumagic-olie kost bij Ew apo theker of drogist 65 cent, dus met de 85 gram terpentijn of brandspiritus bent U voor onge veer drie kwartjes klaar. Als U al lang last heeft van rheuma- tiek-kwalen, is dit recept wel een proef waard. Knip het uit en maak het vandaag nog klaar vereischen onmiddellijk goede ver zorging Vaak vormt zich een pijnlijke brandblaar. Zorg er voor, dat deze niet stuk gaat. Bedek de brandwond direct met een flinke laag AKKER'S Kloosterbalsem en wèg is de pijn Akker's Kloosterbalsem vervangt tijdelijk de vernielde huid. zuivert en geneest en is door zijn weefsel-herstellende werking een ware balsem voor brandwonden en brand blaren. Zij genezen dan zonder litteekens. Onovertroffen als huidgenezend middel bij schaafwonden, ontvellingen, open huid, schrale huid. gesprongen handen, kloven, winterhanden, wintervoeten, winterooren. Per pot van 25 Gr. f 0.fi2'/., pot van 50 Gr. f 1.04 Blauwe rollers sloegen te pletter tegen den rots voet van Mono ('astle te Havana, en spoten op in waaierende fonteinen, tintelend van regenhoogkleuren doordat de zonne schijn op liet schuim speelde. Langs den zoom van de binnenhaven stonden de oude kathedraal, en een slaperige buurt van smalle straatjes, met getra liede balkons, en forsclie gestncadoorde muren, waarvan nog niet al de gebeeld houwde heraldiek van Arragon en ('as- tilië was weggebrokkeld. Men zon wil len, dat van dien prachtiger) antieken achtergrond een galjoen kwam uitglij den naar de open zee. met een romp. gloeiend van vermiljoen en goud, en purperen zeilen, die pronkten met de wapens Hunner Allerlcathóliekste Majes teiten. Helaas echter moesten de wenscli en het plaatje beschaamd worden: liet vaartuig, flat alleen zeewaarts ploeterde door de vaargeul, was geen statige schat - tendrager uit Cadiz, maar een lomp Engelscb vrachtschip; en wel kon zijn romp op heel wat vermiljoen bogen, maar dat was in slordige vegen uitge smeerd over de plekken,waar de scheeps huid was kaalgebladderd en snel meniën verdere ontreddering had voorkomen. J)it schip, de Incbcliffe ('astle, was op het moment een tooneel van heftigen hartstocht; want als een schip een haven verlaat, worden de officieren meestal aangegrepen door een soort gewoonterazernij. en blijven spinnij dig en klaroenstemmig, tot de loods van boord is en bet scheepsleven zijn normale banen hervindt-. Zoo stond me neer Montgomery voor aan den bak te razen; meneer Swales stond op het ach terdek te tieren; en diep in de vettige hel van lawaai, waar hij den scliepter zwaaide, dreigde meneer Gleneannon een (remmer te villen. Feitelijk echter had geen der hoeren op de ('astle reden tot drift, buiten kapitein Ball, maar diens woede was zoo gegrond, dat liij bijna geen stem en geen woorden meer te zijner beschikking had. Op de brug stond hij somber naar de Morro te kijken en op zijn tanden te bijten. „Beestachtig!" mompelde hij. „Beestachtig!" Hij haalde een brief uit zijn zak. hield hem dicht achter het schuilkleedje om te beletten, dat de wind hem platsloeg, en las hem, voor de twintigste maal misschien, sinds hij hem ontvangen had. een uur geleden. Die brief kwam van het kantoor zijner reeders, Clifford. Castle Co.. Ltd., Londen, en was onder teekend door den beschimmelden, onvcr- draaglijken bemoeial meneer Hazlitt. Die oude heer Hazlitt had namelijk aan den muur van zijn kantoor een groote wereldkaart hangen, waarop met vlaggetjes werd bijgehouden, waar de schepen van Clifford en Castle allemaal waren, lederen keer. als hij een kwade bui had, riep hij zijn typiste en dicteerde hij hatelijke blieven aan de kapiteins, in Cherbourg beginnend en dan in ooste lijke richting de wereld rond trekkend. Die brieven joegen heel wat stof op in vreemde en veruiteengelegen havens, maar het personeel bleef er wakker door, en daar was 't meneer Hazlitt juist om te doen. In zijn laatste epistel aan kapitein Ball had bij opnieuw zijn nooit falende virtuositeit bewezen. Dit had hij geschreven „Ik ben er lang niet gerust op, dat u voldoende zorg weet te dragen voor de sigaren, door Martinez Her- reras y ('ia. te Havana afgezonden aan de heeren Wagnall ft Barnato te Liverpool. Bij twee vroegere ge legenheden zi.jh er klachten gekomen, dat sigaren van dezelfden en aan de zelfden tijdens liet vervoer aan boord van uw schip in kwaliteit hadden ge leden. en hebben wij belangrijke schadevergoeding moeten betalen omdat u niet krachtig genoeg wist op te treden, toen de proefkistjes op de werf werden geopend. Wagnall Bernato zijn leepe klanten, en zien zelfs tegen bedrieglijke streken niet op. Dus hoop ik ernstig, dat u zich niet weer zult laten overbluffen, als zij aan boord komen om de zen ding te inspecteeren. Berg de kisten in een goed droog ruim, ver van de ketels, en gedraag u niet als een kwal. wanneer Wagnall en zijn compagnon met hun gewone chicanes aankomen. Bovendien stel ik u voor. uw eersten officier aanwezig te doen zijn bij de keuring fier monsters. Naar mijn meaning is meneer Montgomery een man niet wilskracht en karaktervast heid. nog jong genoeg, om er naar te streven vooruit te komen, en in alle opzichten degelijk in staat, de belan gen der maatschappij te verdedigen." „Wel verdraaid!" gromde kapitein Ball. „Nog jong genoeg om vooruit te willen komen, hè? Als 't de eene be roerdigheid niet is. is 't de andere! Ik ben zeeman, en dat ik in zaken niet, op kan tegen zoo'n paar linkmichels uit. Liverpool als die twee, weet ik zelf net zoo goed als Hazlitt. Maar daarom hoeft ie me mijn leeftijd niet voor mijn voeten te gooien en me onder mijn neus te wrijven, dat ze mijn baantje misschien beter aan meneer Montgomery konden geven." Beseffend, dat een aantal leelijke woorden balsem zouden zijn voor zijn ziel, richtte kapitein Ball enkele liefe lijkheden tot de mannen, die bezig waren het luik van ruim I te sluiten. Zij luisterden met het noodige ontzag, maar diep onder den indruk raakten zij blijkbaar niet. En aangezien kapitein Ball hun onaandoenlijkheid krenkend vond voor zijn hoogmoedigheid kefte hij een paar vernietigende opmerkingen uit naar den loods. De loods, die geen F.ngelsch verstond, maakte een buiging en sprak: „Ja? Xee?" Kapitein Ball maakte een snorkend geluid en schreed naar ijgui stuurboord vleugel van de brug, op zoek naar een waardig mikpunt voor zijn toorn. Het beste, flat hij vinden kon, was echter een roeiboot, die een neger en een mand de inwendige organen, bloed en darmen zuiveren, verstopping, overtollig vet, aambeien, rheumatische pijnen doen verdwijnen, slakken en giftstoffen uit het lichaam verwijderen, door een grondige kuurmet Dr. Schieffer's De weldadige werking is verrassend. Flacon fl. 1.05 Dubbele flacon fl. 1.75 bij apothekers en vakdrogisten. van Oostenrijk stond er voor be kend, dat zij allen, die haar zagen, betoverde door haar schoonheid. „Elizabeth, de bekoorlijke" zou men haar kunnen noemen. Zonder frivool te zijn, stelde zij prijs op een goed verzorgd uiterlijk. Haar teint bleef fris en blank door een eenvoudige, maar doelmatige schoonheidsverzorging. Ook U kan de natuurlijke schoonheid van Uw teint op eenvoudige wijze verhogen. Vinolia Vanishing Cream maakt de huid zacht en blank en is door haar extra fijne emulgering een uitstekende onderlaag voor poeder. De ideale nacht-cream is Vinolia Cold Cream het voedingsmiddel voor Uw huid. VANISHING CREAM - COLD CREAM BBS l.lJI.).li.LIJ«IIHJ.I.lllJ.|ill.HILIJB

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 22