MIDDELBURG verjongt zich WO De Bleek kan in haar ouden toestand pittoresker geweest zijn hygiënischer En de Middelburgsche schouwburg is na zijn verbouwing een monument van was het er zeker niet.. moderne architectuur, dat voor het Molenwater een sieraad is geworden. een. Middelburg onder de toch al talrijke doode steden van Zeeland en Vlaanderen te rekenen dat spot toch met alle billijkheid en werkelijkheidszin. Is iemand dood, die zich na een zware verminking met verbeten werkkracht door het harde leven slaat? Is iemand ten onder gegaan, die buiten eigen schuld slag na slag van de ongunst der tijden, van wisselingen in een aardrijks kundige gesteldheid, van het noodlot der geschiede nis te verduren kreeg en die zich niettemin met ongebroken kracht een nieuw, eervol bestaan wist te scheppen door iedere mogelijkheid en kans, die hem nog overbleef, uit te buiten? Al zou het dan zijn, dat zijn overvloed slonk, dat zijn vroegere staat en praal plaats maakten voor een soberder levenspeil en een bescheidener allure. Neen, wat doode steden zijn, dat zien wij rondom ons genoeg aan die oudtijds machtige handels- eentra, waarvan nauwelijks een paar vervallen hui zen en soms een enkel historisch monument over bleven een naam en een verleden, maar geen enkel levensteeken meer. En komt u maar 'ns in Middelburg. Neen. 't. hoeft niet juist op den marktdag te zijn, die er Het mooiste voorbeeld van Middelburgsche stadsuitbreiding is het smaakvolle Bark van Aieuwenhove. dat zich langs den Singel vlijt. Het Molen water zag monumentale oude bouwwerken verdwijnen, waar bescheiden, maar frissche, moderne woningen voor in de plaats kwamen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 24