DRUMS OVER DE PRAIRIE wildernis vertrekken, waar liet een bestaan opbouwt dat telkens weer hedreigd en vernietigd wordt door vijandige Indianenstammen. Mn zoo wisselen dus innige romantiek en hevige vechtpartijen, 0111 niet te spreken van bloedbaden, elkaar af. Gelukkig blijven de hoofdpersonen tot het laatste toe leven, d.vv.z. tot aan het moment, dat er vrede gesloten wordt, zoodat zij practisoh nog konden profiteere.il van de zegeningen van hun pioniersarbeid. Films als deze vervelen niet gauw. De belangstellende voelt er een achtergrond van werkelijkheid in en laat zijn gedachten dan onwillekeurig teruggaan naar den tijd, waarin er menschen leefden die deze hebben meegemaakt. 'laudette Colbert en Henry Fonda vertegenwoordigen dan ook niet één stel menschen, doch zij zijn de personificatie van liet heele pioniersgeslacht. Wat de kleuren betreft, deze beginnen steeds minder opvallend en storend te werken, al vertragen zij, uit den aard der zaak, soms nog wel even de montage. Dat mag echter in geen geval als een verwijt gelden, te minder wijl men juist getuige is geweest, hoe ondankbaar en wreed het pionierswerk eigenlijk is. Integendeel, juist liet feit, dat ondanks de handicap van de kleur toch nog '11 boeiende en alleszins spannende film werd vervaardigd, is 'n eere-saluut waard, dat niet in 't minst den regisseur Henrv Fonda geldt. 1 Er is een tijd geweest dat de geluidsfilm nog 'n nieuwigheidje was, waar- aan het publiek moest wennen. Op het oogenblik is het de kleurenfilm, j welke de belangstelling van het publiek opeischt en er zijn firma's die zich daarmede hoofdzakelijk bezighouden, zooals b.v. de 20th Century Fox Film, van wie ook deze film „Drums along the Mohawk", in technicolor, is. De verdedig it Hf van het fort. A lies, ■wat feu geweer hou vasthouden* hielp daaraan mee. Derde van li aks slaat Henry Fondadie niet Clavdette het meest de aandacht irok. g je 0p iiet oogenblik de overzeesche beschaving kent en waardeert, denkt A M pr nog maar hoogst zelden aan. dat er eens een tijd geweest is, waarin de ƒ1/ pioniers de lioeksteenen van' die perfecte staten en steden legden! Het f f waren mensehen die, gedreven door hun strijd om het bestaan, onge- loofelijke moeilijkheden en ontberingen van allerlei aard trotseerden 0111 woeste gronden tot vruchtbaar bouwland te maken. Duizenden zijn er in dien strijd gevallen, doch tienduizenden namen hun plaatsen weder in en zetten de taak voort die hun voorouders of die pioniers op zich hadden genomen. Films, wier verhaal dan ook in liet grijze verleden terug gaat. hebben het hedendaagsche geslacht iets te zeggen, iets dat ongetwijfeld tot nadenken stemt. Deze film: „Drums along the Mohawk", met 'laudette Colbert en Henry Fonda in <le hoofdrollen, behandelt zoo'n onderwerp op een beschaafde doch niettemin zeer aangrijpende wijze. De toeschouwer ziet het jonge paar alleen naar de Met lieet water probeerde>1 de vrouwen te voorkomen dat de deuren ran het fort 'werden geforceerd. At was het water in deze film zeker niet zoo heet. als hei bij het historisch gebeuren tras. de suggestie is in ieder gerat volkomen. Het middel was primitief, doelt tamelijk doeltreffend. De vrouwen vochten als echte Kenau s aan de zijde van de mannen en hielpen mee zoowel have en goed als hei eigen leven te verdedigen. Menige overgrootmoeder van hedendaagsche gezeten Amerikanen heeft een deel van haaileren zoo doorgebracht. Het filmverhaal is gebaseerd op den bekenden roman ran Walter D. Edmonds. Dit is Claudette Colbert als de aanvan kelijk heel schuchtere pioniersvrouw. Het lort wordt ontzet. Nog juist op tijd bereikte een uitgezonden bood schapper de nabijgelegen nederzetting om een afslachting van alle bewoners van dil fori te voorkomen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 34