TEGELEN BEREIDT ZICH VOOR i j In Juni a.s.Passiespelen Simon van Bethanië, gespeeld door II. Op Veld, ambtenaar der Nederland soke Spoorwegen. Is men liet woord Passiespelen uit spreekt, denkt men onwillekeurig aan Oberammergauwaar deze indrukwek kende spelen voor ontelbare toeschou wers, die uit alle deelen der wereld kwamen, dikwijls werden vertoond. Er was slechts één roep over het mooie, kunstvolle spel, gepresteerd door eenvoudige inwoners van een klein, eertijds onbekend plaatsje. Nu jus het oorlog, de wereld is weer eens in de war; dit jaar zullen de spelen te Oberammergau dan ook niet doorgaan. Daarom mag het verblijdend heeten, dat ze thaus in eigen land te zien zijn In Limburg is het fraaie dorp Tegelen gelegen en daar wonen óók eenvoudige menschen, die dezelfde ambities blijken te bezitten als die van het Duitsche dorp. Daar zullen nu over enkele maanden wederom de Passiespelen worden vertoond, zooals men reeds kan lezen op de stemmige affiches, die in de stations en elders werden opgehangen. De laatste opvoeringen in Tegelen waren in 1935 (om de vijf jaren slechts worden deze spelen vertoond) en toen trokken zij, volgens inlichtingen van den energieken voorzitter, den heer Faassen, bijna honderdduizend bezoekers. In dit seizoen wordt een nog grootere belangstelling verwacht voor de in Juni aanvangende spelen en de hoofdreden daarvan is gelegen in de internationale omstandigheden, die velen zullen nopen in het land te blijven. De voorbereiding te Tegelen is thans in vollen gang. De ambitieuze regisseur, de lieer 1). Thijssen, ver telde ons daar een en ander van. De plaats der ver tooning werd uitgebreid: de Calvarieberg en de Hof van Olijven zijh nog ruimer geworden. Overigens Herodes (Jos. Noolen) voelt zieh ge lukkig in zijn kleernuikerskumertje. kwam er geen verandering in het theater, dat, ook voor het publiek, zoo idyllisch is gelegen, omgeven door hooge boomen, die zacht ruischen en deinen op den wind. Er gingen wel eens stemmen op, om het terrein te overdekken, zooals in Oberam mergau, doch het bestuur acht het 'n groot bezwaar, dat men dan te veel een zaal verkrijgt, hetgeen aan de natuurlijke entou rage afbreuk zou doen. De techniek der spelen zal nog geperfectionneerd worden door een- moderne lichtseininstallatie, die haar diensten uit stekend bewijzen kan voor een vlot verloop in de tweeduizend vierkante meter groote ruimte 1 Aan de costuums wordt door een aantal ijverige dames (we zagen er ook de „Maria" van 1935) hard gewerkt. Dit geschiedt, evenals het 't geval is met alle medewerkenden, ge heel belangeloos. Prachtig en vol fantasie zijn de gewaden, die door vlotte handen worden ver vaardigd. Nu reeds zag men de fraaiste kleurschakee- ringen lederen avond bijna wordt gerepeteerd, onder leiding van den regisseur. Vele medespelers, vooral de vertolkers der hoofdrollen, moeten zich behalve deze permanente oefeningen De jyroloogzegger (de vroe gere Christus), L. Noolen, bedient de overwegboomén Christus, vertolkt door P. Oehlen, die het beroep van huis schilder beoefent.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 6