De kenner eischt Pa was verdiept in ZOMERPKACHT" En Jat was heusch zoo gek nietl 1>p tien aandeelhouders 18 Hij weet dat geen andere Vermouth aan Cinzano kan tippen. Cinzano is niet alleen de oudste en meest beroemde maar bovenal de lekkerste van alle Vermouths. Een verrukkelijk apéritief, het beste ingredient voor Uw cocktails en met spuitwater gedronken een heerlijke verfrissching. Vraag niet zoo maar een flesch Vermouth, maar eisch de echte Roode tii witte Vermouth Fl. 1. SOp. Literflescb. VERMOUTH TORINO DAT SMAAKT NAAR MEER Bestellingen kunnen ge schieden: hij Uw agent. Uw bezorger of den boekhandeldoor giro- storting op no. 295631 door toezending van hel hedrag per postwissel of in postzegels aan het nevenstaand adres. Want er staan 'n paar leuke pyama's voor HEEREN in en hij zat juist zijn keus te bepalen. Overigens is het hem ook lang niet onverschillig wat zijn vrouw straks draagt of de kinderen. Een reden te' meer om eens in „Zomer- pracht" te neuzen. Een reden voor U ook om zijn voorbeeld te volgen De fraaie toiletten, door den Hongaarschen mode kunstenaar Alexander Federér ontworpen, zullen ook Uw bewondering opwekken. 363 modellen zullen U in staat stellen, snel een keus te maken. Fraaie breipatronen, interessante artikelen en een REDUCTIEBON voor een knippatroon met 40 tot 50% korting, maken dit boek tot een kostbaar bezit. Echter kostbaar is het niet, want nog steeds geldt ondanks verhoogde productiekosten /Tf\ de oude prijsOU CC. Zoudt U het maar niet meteen bestellen Knippatronen van alle modellen kunnen direct uit voorraad geleverd worden a 20, 35 en 50 cent. PATRONENKANTOOR PANORA Nassauplein 1 Haarlem Vervolg vart blz. 13 Oonko aan. De scherpschutter kwam in actie en duwde zijn dikke vuist onder het puntje van Skeeter's neus. „We hebben een heelen dag verknoeid met het zoeken naar dat paard," zei Oonko ijzig, „en het was allemaal boter aan de galg. Nu geef je Vinegar zijn tien dollar terug. Dan kun je voor mijn part op zoek gaan naar dien blanke en 't paard totdat je'r hij neervalt en mijn aandeel en dat van Vinegar overne men." Skeeter probeerde nog wat uitstel te krijgen, doch toen hij zag dat Conko zijn wapen weer voor den dag haalde, zonk de moed hem in de schoenen. Hij sukkelde naar zijn safe. grabbelde in de geldlade van het buffetje, scharrelde in zijn zakken alle muntstukjes hij elkaar, die hij kon vinden, en kwam ten slotte toch aan een bedrag van tien dollar. „Daar," zei hij wanhopig, „dat is mijn laatste cent Maar vertel het aan nie mand. Wie nu nog komt, moet genoegen nemen met mijn hemd." „Je huid of je geld," spotte Conko, terwijl hij met Vinegar de har verliet. Een uur later trad Figger Bush bin nen, in gezelschap van Shin Bone, en ze namen Skeeter mee naar een apart hoekje van het lokaal. „Skeeter," zeiden ze zoetsappig, „we komen ons geld terughalen." „Heb ik niet," zuchtte Skeeter. Er volgde een stortvloed van argu menten en bedreigingen. Skeeter pleitte en smeekte, totdat hij zag, dat de heide negers handtastelijk gingen worden. En toen legde hij zich maar neer hij liet onvermijdelijke. „Ik bezit geen cent meer," zuchtte hij. „Nemen jullie maar, wat van jullie ga ding is." „Ik hen verliefd op die gramofoon," zei Figger prompt. „Ik heb altijd een zwak gehad voor muziek." „Neem hem mee," zei Skeeter zwak jes. „Daar staat een automaat, waar je 'n penny kunt ingooien," zei Shin Bone, „en je krijgt er een stuk kauwgum voor terug." „Neem mee," zei Skeeter. „Ik hen zoo arm als een luis." De heide negers vertrokken, maar het duurde niet lang of Pap Curtain dook op, heet de punt van zijn sigaar en klopte Skeeter vertrouwelijk op den schouder. „Ik krijg nog tien dollar van je," zei hij gemoedelijk. „Weet ik al." zuchtte Skeeter. „Ik geef toe, dat ik je tien dollar schuldig ben en ik zal je betalen, zoodra ik geld heb. Maar waar er geen geld is, verliest ook de keizer zijn recht." Pap nam zijn hoed af en legde hem op een tafeltje.- Hij nam zijn sigaar uit den mond en legde ze eveneens op het tafeltje, met het brandend eindje even over den randToen schopte hij een stoel naderbij en tikte met zijn hoornigen vinger op Skeeter's knie. Pap had een bolrond gezicht en lippen die onophoudelijk schenen te grijnzen. Zijn snauwstem vleide, flikflooide, vroeg en smeekte. Hij argumenteerde, ver klaarde, gaf eer) overzicht van alle moge lijke omstandigheden, vatte de heele zaak kort en bondig samen, maar speelde het niet klaar, ook maar één cent uit Skeeter's handen te krijgen. Doodeen voudig hieromomdat Skeeter geen cent meer bezat. Pap kwam ten slotte tot de eenige en onvermijdelijke conclusie, dat Skeeter niet van plan was, de tien dollar, die hij zich onrechtmatig had toegeëigend, te rug te geven en dat hij dan ook maar de gevolgen van zoo'n handelwijze moest dragen. Pap had hierbij het kookpunt van woede bereikt en zijn stem geleek nu op het snappend gejank van een poedel. En op het eind van zijn betoog schoten hem de woorden te kort en begon hij te vloeken en te verwenschen. „Pap," zei Skeeter, toen het laatste woordensalvo op hem was afgevuurd, „ik heb daar nog twee kistjes sigaren staan. Ze zijn méér waard dan tien dol lar, maar je kunt ze meenemen. Ga in vrede." Pap was nauwelijks da deur uit of Conko Mukes, die buiten had staan wachten op den afloop van 't, mond- gevecht, zwaaide binnen. „Ik heb aan vier van mijn vrienden mijn bemiddeling aangeboden," zei hij. „en ik krijg vier dollar voor mijn moeite." „Neem, waar je zin in hebt," zei Skee ter lusteloos. „Jullie hebben me het vuur aan de schenen gelegd en ik heb er méér dan genoeg van." „Tweedehandswaar trekt me niet aan," spotte Conko. „Je geld of je leven, Skeeter." „Je weet, dat ik geen geld meer heb," zei Skeeter, „neem iets mee wat je bevalt." „Ik zei je, Skeeter," brulde Conko, „dat ik boter bij de visch wil. Vooruit met die vier dollar!" Het was een vernederende dag ge weest voor Skeeter. Maar nu begon een nieuwe periode, waarin Skeeter's geest vermogens op volle kracht begonnen te werken. De veertig dollar, die hij nu nog schuldig was, moest hij ergens gaan leenen. Er zat niets anders op. Voor iederen blanke zou hij een verschillend verhaal moeten verzinnen en terwijl hij daarmee bezig was, pijnigde hij ter zelfder tijd zijn hersens of 't vervloekte paard nog wel ooit zou terugkeeren. Den volgenden morgen trok hij er weer op uit. Hij had het gekocht en betaald en daarom wilde hij 't paard ook hebben. Hij zocht en speurde tever geefs en toen hij terugkwam, voelde hij zich meer dood dan levend. „Die blanke, die je dat paard ver kocht, heeft, je bedot," vertelde Shin Bone. „Je zou beter doen, den sheriff in den arm te nemen." „Er was toch een gat in de omhei ning." zei Skeeter. „Dat bewijst, dat het paard is weggeloopen!" „Juist dé manier om een paard te stelen!" klonk het antwoord. „Ik zou ook een gat in de schutting maken om het vermoeden te wekken, dat 't paard gevlucht is." Skeeter was stomverbaasd. Aan die mogelijkheid had hij nog nooit, gedacht. Dat vermoeden broeide in zijn hersens en hield hem den heelen dag bezig. „Ik heb medelijden met mezelf," treurde hij. Heeleinaal in den put, lusteloos en wanhopig, sukkelde hij terug naar de Henscratch-Bar. En toen hij de deur opende, stokte zijn adem. Dick Nuhat zat aan een van de kleine tafeltjes. Hij was verzonken in diep gepeins en hij zat roerloos als een stee- nen leeuw bij den ingang van een oprij laan. IV Skeeter ging aan hetzelfde tafeltje zitten en opende zijn mond om zich door 'n stortvloed van woorden te bevrijden van den drukkenden last, die zijn hart bezwaarde. Nuhat gebruikte echter Vervolg op blz. 29

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 18