wctir WAKE HDZ KLOGSTERBALSEM VERS7"U/vc\HG^ KNEuziNGEN RECEPTJES MSoïïa bete- 26 Vervolg van biz. 23 Bij verstuikingen zijn de spieren plotseling gerekt, uit hun verband geweest en daar door stijf en pijnlijk. Bij kneuzingen is de huid gewond of gebarsten; het vleesch gekneld en beleedigd, vaak tot op het been. Elke beweging hindert. Alles doet zeer, is stijf en opgeloopen en heeft rust en goede verzorging noodig. Doe een goed verband met flink Klooster- balsem erop en vernieuw dat dagelijks. KJoosterbalsem heeft gelijktijdig een dub bele werking. Kloosterbalsem dringt diep in de beschadigde weefsels en verricht daar zijn weefsel-herstellende werking. Kloosterbalsem maakt tevens de spieren soepel en lenig en bevat bovendien stoffen, die de gewonde huid genezen. Onovertroffen bij oude en nieuwe wonden. Ongeëvenaard als wrijfmiddel bij rheuma- tiek. spit. stramheid, isehias, spier- verrekkingen en spierpijn. Onontbeerlijk bij gesprongen handen, wintervoeten. AU'k'PD'cj Per pot van 25 Gr. f 0.62 li, pot van 50 Gr. 1.0t 't. Was niet meer tlart een zolder onder de dakpannen, en er stonden drie goed- koope divanbedden, drie ouderwetsehe latafels, en twee geëmailleerde wasch- stelletjes. Nora keek Anne met een vroolijk gezicht aan. „Houd er den moed maar in, liefje, 't Zal wel wennen." „Dat denk ik ook." Anne probeerde opgewekt te praten. Maar zij had nog nooit van haar heele leven zoo'n arm zalig vertrek gezien. „.Te bent hier natuurlijk niet in de Ritz." ging Nora voort. „Maar één ding kan ik je verzekeren't is nog het meest knusse hok in dit paradijsje. ie zou niet snakken, verpleegster te wor den, als zij wist, «lat. zulk een weelde haar te wachten stond f Is 't niet zoo, Grlennie?" De aldus aangesproken verpleegster was vlak achter hen aan de trap op en de kamer binnen gekomen. Zij droeg een lange cape en zag er vermoeid uit. Het was een stevige, knokige Schotsclie met rood haar. gekloofde handen en een knorrigen. terughoudenden blik. Zij wierp haar cape af en ging op bed zitten. Zij liet haar blik voortdurend, maar niet onvriendelijk, op Anne rusten. „Maken jullie maar gauw kennis, hernam Nora luchtig. „Hier heb je onze nieuwe kameraad, (llennie. Ze heet Anne Dee." Evenals tegenover Nora kreeg Anne tegenover Glennie - hoe knorrig die er ook uitzag aanstonds het gevoel, dat zij een vriendin had gevonden. Toen de drie meisjes vijf minuten later naai beueden gingen, om te lunchen, voelde \nne zich met de andere twee volkomen op haar gemak. Op den drempel van de eetzaal bleef Olennie eenigszins plechtig staan. „Heb je een Hinken eetlust?" vroeg ze ernstig aan Anne. Hoezoo?" antwoordde Anne zonder bewust, dat er in andere opzichten heel veel aan 't ziekenhuis mankeeren kon, maar dat het in aantal en verscheiden heid van gevallen ver boven Shereford uitstak. Wel hield ze van al hetgeen haar beroep meebracht, maar van t heelkundige werk hield zij het meest, en daar op waren er eenige patiënten, die herstellend waren van operaties, en gevallen vertegenwoordigden, zooals zij in Shereford misschien in geen twin tig jaar te zien had gekregen. En dat niet alleen; er werd dien middag een aantal nieuwe patiënten op de zaal gebracht. Met opgewekten ijver begon zij aan haar taak. Die U zelf thuis kunt klaarmaken en U geld besparen Receptje tegen Griep, Hoest en Verkoudheid Kook een V4 liter water, los er een eet lepel suiker in op - p en voeg hierbij 30 i gram Vervus (dub bel geconcentreerd) die bij eiken apo theker of drogist tegen den vastgestel- den prijs van 75 cent kun t verkrijgenG oed doorroeren en Uw hoestsiroop is gereed. Het resultaat is een flinke liter flesch doelmatige medicijn. Dosisvolwasseneneen eetlepelkin deren van 8-12 jaar: een dessertlepel; kinderen van 3-8 jaar; een theelepel. Na de voornaamste maaltijden en voor het naar bed gaan. de gemalin van Napoleon III, was een opvallende, elegante verschij ning, bekend om haar bijzondere schoonheid. Haar portretten wijzen uit, dat zij veel aandacht schonk aan de ver zorging van haar uiterlijk. Haar teint bleef blank en aantrekkelijk door een luxueuze, maar bijzon der omslachtige schoonheidsver zorging. De moderne vrouw verzorgt haar teint met het eenvoudige schoon heidsmiddel Vinolio Vanishing Cream, dat de teerste huid zacht en bUink mankt. Door haar extra fijne emulgering is deze cream tevens een uitste kende onderlaag voor poetier. Vinolio Cold Cream, de ideale nacht-cretim, voetlt en verjongt Utv huid gedurende de nacht! VANISHING CMAH - COLD CREAM TOM* VANAF 31 CT. - IUK fOIIEN VANAF 45 CT. ",0 niets, niets," zei Glennie even ernstig. „Ik dacht alleenals je niet zoo erg veel trek had, kon ik je de gebraden kalkoen aanbevelen. Die is hier buitengewoon goed." Een minuut later begreep Anne, waar om Nora het zoo uit had geschateid. De eetzaal der zusters was een pijpenla van een kamer, kaal en half donker, met twee rijen onbedekte tafels, waar aan misschien al een veertig zusters hadden plaats genomen. Twee bedaagde dienstboden met groote rose-gestreepte schorten voor reikten met veel lawaai de schalen rond. Anne ging met haar twee vriendinnen aan een tafel zitten, en na verloop van tijd werd er eten voor hen neergezet. \nnc meende ten minste te mogen ver onderstellen, dat het eten was. Maar't was een schrale voeding voor vrouwen, die hard moesten werken. De meeste verpleegsters deden half wezenloos haar best. zich te houden, alsof zij 't heel •••oed of althans gewoon vonden. En al voelde Anne den spottenden blik van N'ora op zich rusten, zij besloot, zich maar te verzetten tegen haar walging en zóó te zien, dat ze iets naar binnen kreeg. Haar dienst zou om twee uur be- i innen. Wat er aan tafel ook ontbroken mocht hebben aan baar eetlust, haar lust, om aan't werk te gaan, liet niets ie wenschen over. Om vijf minuten voor twee was zij op zaal O. En om vijf over twee was zij er zich volkomen van Ruim twee uren had zij 't heerlijk druk, met interessant en hijwijlen ont roerend werk; 't eene moment peilde zij alle diepte van pijn en vervuiling, 't andere bewonderde zij de hoogten van kracht en gelatenheid over de toppen en de afgronden des levens ging haar blik. Om half vijf, toen zij bezig was een patiënt met een etterende wond op nieuw te verbinden, werd zij plotseling gestoord. Zij hoorde iemand aan het einde der zaal met een gebiedende stem roepen: „Zuster." Zij keerde zich om, en zag een keurig gekleeden jongen man in de deuropening staan, een heer met onberispelijke vouwen in zijn pan- talon en een even onberispelijke schei ding in zijn haart „Zuster," riep hij nog eens, maar nu nog luider. Anne kreeg een felle kleur. Zij legde haar verhandartikelen neer en liep lang zaam de zaal door, naar hem toe. „Bent u doof?" De vraag werd mei hooghartige lompheid gesteld. „Als ik om een zuster sta te roepen, verwacht ik. dat ze haar voeten een beetje rept. I bent hier pas, als ik me niet vergis?" „.Ta." Anne beperkte zich tot het eenletter grepige woord, at had zij in haar veront waardiging met alle genoegen heel wat meer gezegd. „Hm!" In dat geluid school iets van milder gestemde verwaandheid. „Dan weet u waarschijnlijk nog niet, wie ik ben. Ik ben dokter Caley doctoi George Daley. Ik ben hier de zaaldokter. Als ik weer eens op de zaal kom. zuil u wel zoo goed zijn op te staan en een beetje meer notitie van me te nemen. Als Anne één gebrek had, dan was het haar trots, en die verhief zich nu inel zooveel kracht, dat zij zich niet in kon houden. „Ik sta bijna altijd op de zaal," zei ze scherp, „en ik ben gewend hij mijn werk overal notitie van te nemen. Maar misschien hebt u liever, dat ik een buiging maak. als u binnenkomt. Hij werd rood, probeerde haar met zijn blik van haar stuk te brengen, en faalde. „Word maar niet brutaal," zei hij. „U was maar zoo'n beet je aan 't rond scharrelen en u luisterde niet, toen ik riep. Als u niet oppast, maak ik rapport hij den baas en laat ik n er uit. gooien." Anne hield zichzelf met alle macht in bedwang. Zooals zij er voor stond, dorst zij zich niet te verdedigen tegen dat onrechtvaardig optreden. Zij dorst en zij mócht niet riskeeren, dat zij haai betrekking verloor. Toen hij gewaar werd, dat ze niets meer zei. liet hij een kort lachje liooreu. „Da's een klein lesje voor u geweest. Middeltje tegen Rheumatiek en Spierpijn Om dit middeltje zelf klaar te maken heeft U alleen maar noodig een schoone flesch, 85 gram terpentijn (of, indien niet verkrijgbaar, 85 gram brandspiritusen 15 gram Rheumagie Olie (gecon centreerd). Schudt de twee bestanddeelen goed door elkaar. Bevochtig de pijnlijke plaatsen ermede zonder te wrijven of te masseeren. De piin verdwijnt onmiddellijk Een 15 grams flesch ie Rheumagie Olie kost bij'eiken apotheker of drogist 65 cent; dus met de terpentijn of brandspiritus bent U voor ongeveer drie kwartjes klaar. Als al "lang last heeft van rkeumatische kwalen is dit receptje heslist een proef waard. Zulk een vertrouwd teeken is het HDZ merk. De goede goudsmids zaken. die onderstaand HDZ- raamschild voeren, bieden U fraaie keuze uit een collectie gedis tingeerde verloviugs- en trouw- ringen.Gedistingeerden voornaam, want; naadloos gesmeed uit zuiver edelgoud. Schoon om te zienEn volledig op goudgehalte gewaar borgd mede door het HDZ- meesterteeken binnen in den ring. RINGEN In goudsmids zaken met dit raamschild een ruime HDZ- collectit

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 26