m A KOLONIALE RESERVE 30 ct. F.1.- Wat zijn dat een lekkere Biscuits!' 35 niet waar, juffrouw Onbeschaamd? En ik zal u nog meer lesjes geven, vóór we zijn waar we heen moeten. Ik zal me zelf den strengen plicht opleggen, u te onderrichten in de beleefdheid, waar ik op deze zaal aan gewend ben. En nu wilt u misschien wel even luisteren, Wat ik te zeggen heb. Nummer vijf hier heeft een maag- en ingewandsoperatie ondergaan. Er waren sporen van bloeding van ochtend, en daar maakt de baas zich nogal bezorgd over. 1" moet goed op letten, en als u weer iets van een bloeding merkt, moet u me onmiddellijk waarschuwen. I" kunt me opbellen in 't Parkhotel. Daar ga ik theedrinken. Hebt u 't begrepen?" „Ja." Zij moest het woordje uit haar keel wringen. Ilij keek haar met een aanmatigenden blik aan. „Ja wiitf Weet u niet, dat u me met dokter moet aanspreken?" „Jawel, dokter." zei Anne met een zachte, duidelijke stem. Hij grijnsde, genietend van zijn over winning; toen keerde hij zich om, slen terde de klapdeur van de zaal door en verdween. Den volgenden dag werd Anne onder zocht en gezond en sterk geoordeeld door dr. Sinclair, den eersten geneesheer der afdeeling, en nadien begon zij, on danks de vele ongemakken en onaan genaamheden van het huis, geleidelijk aan haar nieuwe leven te wennen. Het werk bleef haar buitengewoon boeien. En zij leerde, zij leerde steeds. Dr. Sinclair had een afzonderlijken graad in de chirurgie behaald en maakte deel uit van de voornaamste wetenschappelijke ge nootschappen, en al was hij klein en al oud en verschrompeld zijn baard was zilvergrijs -hij was nog steeds een uitstekend chirurg. Zijn voornaamste tekortkoming was zijn schroomvallig heid. die hem er nu en dan toe dreef, een twijfelachtig geval aan zijn collega Preseott van de aangrenzende afdeeling over te doen. Anne vervulde niet alleen haar dagelijksche taak op de zaal, maar werd bovendien bijwijlen ter assistentie in de operatiekamer geroepen, en in dat werk vond zij haar grootste voldoening. Assisteeren op de operatiezaal, dat lag haar 't beste; dat prikkelde haar tot uiterste prestaties van ijver en handig heid, zoozeer, dat zelfs die uitgebleekte automaat, zuster (rilson, er woorden van on willigen lof voor vond. Tiaar werktijden wraren zoo lang, en haar arbeid was zoo vermoeiend, dat zij weinig vrijen tijd overhield, en al heel weinig lust, oin er iets mee te doen. Een zekere bevrijding vond zij in haar vele gedachten aan Lucy. Zij schreef haar zuster een volledig en opgewekt verslag van al haar ondervindingen. Vervolgens vond zij in haar groeiende vriendschap voor haar beide kamer- genooten, Nora en Diermie, een pantser tegen zwaarmoedigheid en een toevlucht bij al Intar onaangenaamheden, waar van de kleingeestige vijandschap van dr. Caley niet de geringste was. Niettemin waren er momenten, dat zij haar zuster ontzettend miste; en dan placht zij zich in de liefde van haar hart af te vragen, of Luc-y wel zin zou hebben, oin zich hij haar te voegen in dat ontzaglijke, kazerneachtige zieken huis. En dan kwam de mistroostige vraag in haar op, of zij eigenlijk zélf wel op haar plaats was in Hepperton. Zoo leefde zij voort tot het einde van haar eerste maandtoen echter gebeurde er iets, dat haar nieuwen moed en nieuwe geestdrift deed instorten, en heel het weefsel van haar bestaan wijzigde. Wordt vervolgd Brusselsche Kermis Dit prachtige boek wordt als premie voor onze abonné'sbeschik- baar gesteld te gen de geringe vergoeding van 30 ct. voor een ingenaaid en I 1.00 voor een gebonden exem plaar. ingenaaid gebonden Bestellingen kunt u opge ven aan onze bezorgers, den boek handel, een onzer kanto ren of aan ons hoofdkantoor te Haarlem, Nassaulaan 51. Franco toezending geschiedt na ontvangst van 40 ct. voor het ingenaaide en f 1.15 voor het gebonden boek. Dit bedrag kunt u toezenden per postwissel of storten op post rekening 142700 van Panorama te Haarlem. Java Wafel Bonne Mère PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der perio dieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam. 'f?-G raven hage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62' per kwartaal of f 0.12f'- per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bjj vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonne menten en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's: HAARLKM, Nassaulaan 51. Telefoon Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262, Telefoon Interc. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95. Telefoon Tnterc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT. Bilt straat 142, Telefoon Interc. 13473, Giro nr. 149597. 's-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27. Telef. Interc. 4286. Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstr. 20, Telef. Int. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Badhuisstr. 5, TeJ. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Hoort U dat graag? Presenteert dan Victoria Biscuits. Elke soort heeft haar eigen fijnen smaak - het resultaat van een uiterst zorgvuldige fabricage. Brusselsche Kermis. De eenige echte, sinds 35 jaar populair door smaak en kwaliteit. 22| cent per half pond Java Wafel. Een fijn wafeltje met heerlijke crême-vulling. Bijzonder croquant en zeer licht, dus voordeelig. 27| cent per half pond Jongetje. Een eenvoudig, lekker biscuitje, waar U gul van kunt uitdeelen. 17§ c. p. half pd Bonne Mère. Lekker en voedzaam door hoog eigehalte. Gezond voor kinderen en heerlijk in puddingen en vla's. 15 cent per ons Jongetje ÏIct koninklijk Nederlamlscli- Indisch Leger heeft plaats voor llinke. oppassende jonge mannen van ld lot 30 jaar. Er hestaai thans gelegenheid tot dienstneming hij de Infan terie. de Artillerie en de Genie. Zij- d ie hiervoor in aanmerking wenschen te komen, moeten Nederlander, ongehuwd en van zeer goed gedrag zijn. Dienst neming gesehiedt onder weder- zijdsch proefverhand. Inlichtingen omtrent bezoldi ging, mogelijke vooruitziehten, enz. vrage men aan den Com mandant van de koloniale Reserve te Aalsmeer. 4* Jongelieden, die bij een mogelijken oproep in den loop van dit jaar, in aanmerking wen schen te komen voor adspirant monteur bij de Luchtvaart (diploma ambachtschool: bank werker, electricien of instrumentmakerleef tijdsgrenzen: 18-26 jaar) kunnen zich daartoe thans reeds wenden tot den Commandant van ce Koloniale Reserve.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 27