HEUMATIEK \/°°rVeTe£ KRUSCHEN SALTS Pas op voor van rWnrnrlnn* tandpasta Vmui UUUn T TUBE25ct.-GROOTETUBE45ct. lie tien aandeelhouders meermdlen ApothekersenOrogrite"- Verkrijgbaar b»j P 2* Vervolg van 'olz. 18 argumenten, die Skeeter's tong volkomen verlamden, nog voordat er een geluid over zijn lippen was gekomen. Nuk at stak beide banden in zijn zakken en baalde een boop zilver en koper voor den dag. Hij legde bet geld op 't tafeltje en keek naar Skeeter's uitpuilende oogen. „Je bad naar die rennen moeten gaan, Skeeter," zei bij. „Het was éénig!" Skeeter knikte, maar zijn mond bleef „Dat zijn een kleine zeshonderd dol lar," zei Xuhat. „Die hebben wjj gewon nen, Skeeter!" „Wie beeft dat gewonnen?" kwam bet scbor van Skeeter's lippen. „Dat paard van je!" zei Xuhat. „Ben je vergeten, dat je 'n paard hebt ge kocht van me! Dat paard met de tien aandeden? Ik heb het uit de wei ge baald en meegenomen naar do rennen in Sbongaloon. Daar hebben we al dat geld gewonnen." „Ik heb 't beest overal gezocht," zuchtte Skeeter. „Ik heb bet erg gemist. En het heeft me een boel last veroor zaakt." „Dat paard zie je nooit meer terug," zei Xuhat. „Hoe kan dat?" Xubat aarzelde een oogenblik en keek Skeeter strak aan. Ten slotte zei hij: „£>at paard was heelemaal niet van mij. De werkelijke naam van 't paard was Springer en het was het eigendom van Old Griff." Skeeter's oogen werden bijna zoo groot ais een'bordje. Hij vras verbaasd dat hij het dier niet dadelijk herkend had als een van de beste renpaarden van Louisiana, het paard dat den bijnaam „Springer" had gekregen, omdat het onder het loopen zulke geweldige spron gen nam. „Ik heb Springer eventjes geleend van Old Griff," ging Xuhat verder, „maar ik was compleet vergeten hem z'n toestem ming ervoor te vragen. De ouwe baas had er lucht van gekregen dat zijn paard in Shongaloon was en volgde het als zijn schaduw. Ik heb vier uur lang met. hem moeten praten, want hij wou me eerst laten inrekenen voor het stelen van een paard." „Blanke," zei Skeeter, met. ontzag in zijn stem, „daar had je je kaohie bij kun nen inschieten. Goeie genade! En dan te denken, dat een arme neger als ik drie aandeelen heeft op düt paard. Drie? Xeen, vier! Wat zeg ik? Ik heb ze allemaal, want ik heb al het. geld terug moeten geven!" „Dan heb je geboft, Skeeter," zei Xuhat kalmpjes. „Waarom hebben ze je niet ingere kend?" vroeg de kleurling. „Xou," zei Xuhat langs zijn neus weg, ik had toevallig nog zoo'n paar kruikjes beste Kentucky-whiskey en ik heb den ouden Griff even laten proeven. Een poosje later was hij in zoo'n beste, stemming, dat hij mij het paard cadeau wou doen." „Dus al dat geld is nu van jou?" vroeg Skeeter. „Van óns," verbeterde Xuhat. „Ik ben teruggekomen om eerlijk met je te deelen." „Hoe is 't mogelijk!" zei Skeeter verbluft. „Hoe beu je op het idee ge komen om terug te keeren?" .„Tja," antwoordde de blanke, „ik had natuurlijk best kunnen verdwijnen met de duiten, maar ik wou hier ook een paar vrienden hebben, voor 't geval dat de oude Griff zich nog eens mocht bedenken. Trouwens, in den grond ben ik een doodeerlijk man." Hij nam negentig dollar van den hoop en gaf ze aan Skeeter. „Dit blijft buiten de winst," zei hij. „Dat is het kapitaal waarmee we zijn begonnen. De rest behoort ons toe. We hebben het verdiend, nou ja, 't is wel niet op een eerlijke manier gegaan, maar. ik was platzak en moest toch een uitweg zoeken." Die „rest" bedroeg precies vijfhon derd en veertig dollar. Toen Skeeter zijn eigen tweehonderden zeventig dollar zat te koestéren als een kloekhen haar kui kentjes, vroeg Xuhat gb'mlachend: „En, Skeeter, wat ga je daar nu mee doen?" Skeeter haalde diep adem en zuchtte van welbehagen. „Ik neem den nachttrein naar Xew- Orleans en ik blijf er, totdat ik dat geld goed heb besteed. Ik ga allé negershows bezoeken, taxi-rijden, geroosterde kas tanjes eten, met alle liften op en neer rijden totdat ik verzadigd ben, een bief stuk kauwen van twee duim dik en daarna ga ik 'n hoed koopen en 'n pak met alle kleuren van den regen boog." „En ik," zei Xuhat, „ik ga een motor boot koopen. Zoo'n leuk, practisch ding van negen bij zes, dat op het water ligt als een sigarenkistje. Een snelheid van zes mijlen per uur, als de stroom goed is. Stroomop doet zoo'n ding wat het kan. Meer kan men niet verlangen." „Hm," deed Skeeter. „Kan ik hebben voor tweehonderd dollar," meende Xuhat. „Het is altijd mijn ideaal geweest, te leven en te ster ven op een boot. Ik doe niets liever dan zitten en denken." „Ik ben van plan," zei Skeeter, „vijf tig dollar op te maken als ik naar de stad ga. De rest komt in de zaak. Ik koop een bioscoop en wanneer je later nog eens voorbij komt, blanke, dan kun je hier wat beleven." Toen de nachttrein stopte aan het klein6 perronnetje, stapte Skeeter op het platform van den achtersten wagen en zijn gezicht glom als een volle maan. Het gerucht van zijn onverwacht succes had de ronde gedaan als een loo pend vuurtje. Xiemand wist precies hoe de vork in den steel zat, maar iedereen was er van op de hoogte, dat Skeeter een kapitaal had verdiend met zijn paard. Negen nikkers keken sip, omdat ze Skeeter allesbehalve netjes hadden be handeld en hun aandeel hadden weg gegeven. Xet toen de trein begon te rijden, kw a men de negers over het perron ge stormd. Pap Curtain zwaaide met twee kistjes sigaren, Pigger Bush maaide door de lucht met den hoom van zijn gramofoon en de overigen lieten allemaal zilveren dollars zien. Conko Mukes rende mee met den trein, zv-aaide met een tiendollar-biljet en smeekte: „Skeeter, Skeetertje lief, ik wil myn aandeel terugkoopen!" En toen Conko op de treeplank sprong, greep Skeeter zich vast met beide ban den aan de leuning. Zijn arm haalde uit en z'n vuist trof Conko netjes tegen de punt van zijn kin. Acht andere negers struikelden over dien onver wachten hinderpaal, tuimelden boven op hem, krabbelden weer overeind, hielpen den gevallene rechtop en sloe gen het stof van zijn verkreukeld pak. De trein Tolde door de duisternis ah een slang vol lichtende, met juweelen bezette flanken. Skeeter trad naar bin nen, ging zitten en eeu breede, voldane grijns vloeide open over zijn gelaat Mej. K. schrijft: Ik leed aan Rheu- matische pijn in mijn lede. maten; vooral in mijn handen, die mij ondrage lijk pijn konden doen. Ik had niet den moed meer, iemand een hand te geven, want dat bezorgde mij onhoudbare pijnen ben ik begonnen regel matig Kruschen Salts te nemen en ik moet zeg gen, dat na betrekkelijk korten tijd mijn pijnen ge heel verdwenen zijn Gisteren voelde ge U nog heel wat mans en vandaag zit ge terneer geslagen, met een ondragelijke, zangerige, maar niet te stillen pijn Maart heeft U te pakken; U hebt het ongestadige weer onder de leden Laat het er niet bij zitten grijp liever van- déég in dan morgen: Neem Kruschen Salts. D&t zal U goed doen. Kruschen spoort Uwe bloedzuiverende organen aan tot krachtiger werking, tot grooter vitaliteit. Zoodoende filteren ze alle schadelijke zuren, langs na tuurlijken weg uit het lichaam en nemen zóó de oorzaak weg, van Uw pijnen en ongemak. Uw gestel vrèüigt om de aansporende wer king van Kruschen's zes minerale zouten. Kóóp toch een flesch KruschenDan kunt ge zélf ondervinden, hoe weldadig de gevolgen zijn en hoe ge U al gauw 'n heel ander mensch voelt - jonger, prettiger en vrij van pijn! Verkrijgbaar bij apoth. en drog. a 0.40, ƒ0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabr.E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opgericht 1756. De reinigende werking van een tandpasta wordt niet bepaald door het zeepgehalte of de schuimontwikkeling, maar door de werkzaam heid van de poetsende deeltjes, die zich in de tandpasta bevinden. Chlorodont tandpasta wordt zoowel schuimend als niet-schuimend geleverd. Maar beide tandpasta's bevatten microscopisch fijne poet sende bestanddeeltjes, die de tanden grondig reinigen. Wij garandeeren, dat deze poetsende bestanddeeltjes, niettegen staande de sterk reinigende werking het teere tand-email niet beschadigen. Omdat de niet-schuimende Chlorodont-tandpasta geen zeep bevat komt de heerlijke, verfrisschende pepermuntsmaak volkomen tot zijn recht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 29