HET SLAGV EEN DOORGANGSLAND DER BESCHAVING We kunnen ze achter elkaar opnoemen Phoeniciërs, He- breërs, Assyriërs, Babvlo- niërs, Egyptenaren, Uittie- ten, Perzen, (trieken. Ro meinen: geen van <le volken der oudheid, die een rol van beteekenis in de wereld geschiedenis speelden, heeft dit land overgeslagen. En we behoeven slechts een paar feiten uit de latere tijdperken in herinnering te bréngen de uitbreiding van den Islam, de kruis tochten, den inval der Mon golen, de veroveringen der Turken, om te constateeren, dat hier over het lot van vele volken is beslist. In den wereldoorlog werd in Syrië een felle en heldhaf tige strijd gestreden tus- selien de Turken en Duit- seliers eeuerzijds, de Engel- sêhen en Arabieren ander zijds en op het oogenblik behoeven wij slechts een blik op de kaait te werpen om mogelijkheden tot '11 ge compliceerde politieke en militaire actie in dit ge- Zie Krak des Chevaliers af Kalaal el Rash, een oud kruisvaarderskasteel, dat door den Fransehen staat is aangekocht. Het ligt op 700 meter hoogte en vormt een der beste voorbeelden van de Frankische archi tectuur in Syrië. De muur om de Acropolis va n de Colon ia Julia Felix Heliopolitana, kortweg Ile- liopolis, de zonnestad, ge noemd. Imposante ruïnes van Iiomeinsche bouwwer ken in de buurt van 'I Syri- sche stadje llaalbeek. Enkele van de steenen, die voor den bouw van dezen geweldigen ■muur gebruikt zijn, hebben een lengte van 20 in, een hoogte van 1 in, een dikte va n ,1 in Hoofd van een kleinen Arabischen stam, die als al zijn stamgenoo- ten een agal draagt, d.i. het snoer, waarmee- de kefie of hoofddoek bevestigd blijft.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 2