OVERSTAPPIE ZORGT VOOR EEN VERRASSING s BOUTE MOBILISATIE BUS Voor het eerst treedt de populaire facteur in 't publiek op WIJ INTERVIEWEN ZIJN MEDEWERKERS d( OVERSTAPPIE VERTELT De voorbereidingen zijn in vollen gang, de autobits, die Overstappie en z'n kornuiten door ons land zal voeren, wordt in, gereed heid gebracht. En zeer spoedig zal deze bus alom in den lande te zien zijn. hantonnement een koortsachtige activiteit. Overdag wordt er dienst gedaan zooals ge- Drommeis," zegt ae voordijk, doch 's avonds, als de kookpotten uit de keuken schoon leeggegeten zijngebeuren teekenaar. t geheimzinnigedingen. In een hoekje van de cantine wordt fluisterend vergaderd, achter beloott wat.^ iiij kUnjct g Warner, korporaal Papkind loopt met verfpotten rondOverstappie studeert een toespraak in, de brave Jüles repeteert met z'n or kest.... De kompie weet niet beter of al deze bedrijvigheid geldt het herdenkingsfeest in ons dorpje. Doch in werkelijk heid tcordt er heel iets anders uitgebroed. Alles is zwaar geheim, maar dank zij de uitste kende relaties, die onze redactie met Over stappie onderhoudt, is Panorama in staat 'n tipje van den sluier op te lichten. En de lezers kunnen er nu reeds van verzekerd zijn: het icordt een gerceldige verrassing! rommels," zegt de teekenaar. „Dót belooft wat!" Hij op '11 tonnetje geklommen en kijkt over den tuinmuur. Achter dien muur klinkt gehamer en piept een zaag. Behoedzaam werk ik me naar boven De heele ploeg is com pleet. We zien korporaal Papkind en Overstappie, verderop zijn Jilles en Opa bezig. Ook Nellie, de keurige Hagenaar, is pre sent en dat kleine hospitaalsoldaatje, is dat niet Wimpie 't wonderkind! En kijk, daar hebben we warempel drogist Puypkrijdt ook! 't Is 'n geheimzinnig gedoe achter dien muur. Er staat 'n groote autobus en die wordt feestelijk versierd. Papkind en Overstappie zijn met 'n gewel dig spandoek in de weer, dat wordt keurig boven op het autodak bevestigd. Wat staat erop? „Overstappie's kakelbonte mobilisatiebus," leest de teekenaar hardop. En meteen heeft het stel ons in de gaten! „Spionne!" hooren we den facteur krijschen. „Pak se, manne!" Doch zoo ver komt het gelukkig niet. Per slot van zake dragen we zelf óók het veldgrijs. En bovendien doet de naam „Panorama" wonderen! „Hm, Panorama," zegt Papkind peinzend, als we ons over den muur hebben gewurmd. „Eigenlijk hadden we de pers er liever buiten gelaten. Maar ja We mogen blijven. En wat we zien, maakt ons danig nieuwsgierig. Wat is de bedoeling van dit gedoe? „Hoor 's, heeren, voor uitleggingen heb ik geen tijd," verzekert Papkind ons, als we hem voorzich tig trachten te polsen. „Ik heb méér te doen vandaag." En hij beklimt z'n trapje, het spandoek hangt nog niet heelemaal goed. „Mogen we dan uw medewerkers interviewen?" Uit de hoogte klinkt 'n toestemmend gebrom. De teekenaar haalt z'n schetsboek tevoor schijn. Wie is ons eerste slachtoffer? Natuurlijk Overstappie! „Is ie foor mekaor of niet?" schettert de facteur. „Overstappie's kaokelbonte mobelesaosie-bus, klinkt dat effe? Sal je dje Mokummers sien kijke, as we op den Dam komme...." „Op den Dam?" „Nou en of!" verzekert Overstappie. ,,'t Heele land re:ize we af met die bus. 't Wordt 'n soortement tonrnée, snap je!" Dat is prachtig nieuws! Onze lezers, die den populairen facteur tot nog toe alleen uit de verhalen kenden, zullen hem nu in levenden lijve kunnen zien'. ,,'t Heele zwikkie gaot mee," vertelt Overstappie ons. „Jilles met se trekpiaono en die malle Haogenaor. Die dikke korperaol fan onshehsoo'n beetje de leiding, maor ikke speel foor konferensjé, 'k heb al 'n reuze smoes in me knar, mot je hoore. En Overstappie geeft enkele staaltjes van wel sprekendheid ten beste, die ons met eerlijke bewon dering vervullen. Neen, aan Overstappie zal het niet liggen, als de tournée geen succes wordt. jullie aan dien prachtigen „Maar hoe komen autobus?" „Die krijge we soo lang te leen. Je mot rekene, 't is foor 'n goed doel." „Misschien voor O. en O.!" polsen we. „Dat hinne militaire ge heime!" zegt Overstappie met 'n grafstem. „Kijk, daor hebbe we Opa. Hei, ouwe possegelplakker, laot je fiezelemie 's an de heere kijke...." Even later schudden we Opa de hand. Deze vete raan van lichting 1924 is natuurlijk ook van de par tij, want Opa is 'n geheide Rotterdammer en de tocht gaat ook over den Cool- siugel. „Hoe is 't nou met dat afzwaaien!" informeeren Overstappie, de populaire facteur, is de conferencier.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 30