ZEEUWSCH NIEUWS ZEEUWSCHE OMROEP 32 Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook. is geoorloofd De raad van Kattendijke heeft zich op indrukwekkende wijze uitgesproken vóór een kampeerverbod en tegen een vent- verbod. Niemand begrijpt in Zeeland, «lat men in genoemde gemeente liever een leurder dan een kampeerder heeft, omdat het toch algemeen bekend is, «lat «1e „na latenschap' van een kampeerder als dank voor het aangenaam verpoozen vaak grooter pleegt te- wezen dan die van een leurtler! De 31 iddelburgsehe Langevidebrug krijgt een goede beurt. Het verkeer ter plaatse heeft er evenwel heel wat onder te lijden. Het tewaterlatev van een vlot in de Vlissingsche Sehuitvaartgracht trol' heel wat belangstelling. Voor de vereenigde loodgieters en fitters is te Middelburg een lezing ge houden door een specialist, die beweerde, dat koper het edelste der onedele me talen was. De fitters hadden niets te uiten, maai de loodgieters waren na deze beleediging finaal uit hun lood geslagen. Vermoed wordt, dat «1e koperslagers hun dat kooltje gestoofd hebben. Eveneens in de provinciale hoofdstad is een bijeenkomst gehouden om te ko men tot de oprichting van een varkens organisatie. De opkomst was zeer gering en initia tiefnemer zei onomwonden, dat, naar zijn aanvankelijke meening, het aantal var kens in Middelburg veel grooter was. Het doet ons genoegen, dat de man «leze beleedigende opvatting thans heeft laten schieten! Te Domburg uerd een opvoering gegeven van hel kin der zangspel „Zonnekind door het kinderkoor „l>e Jonge Stem Foto links: De elfjes en de bloemen: rechts: de kabouters. Wij sluiten nu tot de volgende week, dames en bet-ren! gaan. Den rijksvoedselcommi8saris is ver zocht, maatregelen te treffen tegen het, in verband met «leze ramp, eventueel opdrijven van den prijs der stroo-bok- dng! Op Woensdag 20 Maart werd door de vereeniging ter verbetering van het rundvee in Zeeland, kring TF. Z. Vlaanderen, in 'samenwerking met de fok- eentrale in W. Z. Vlaanderen te Oostburg een stierenkeuring gehouden. Een foto tijdens de keuring. De heer de Ru, hoofd van tie Julianasclwol te Souburg, heeft onder hartelijke belangstelling afscheid genomen. Tijdens de af scheidsbijeenkomst, waarop o.a. ook burgemeester Stemerding aan wezig was. Eerste prijswinnaar van tie oudste aange voerde stierenEig. A .Risseeuw te Gadzand. Uit Vlissingen vernamen wij. dat al de schatten van de Thorpehall, welke liier gedurende twee en 'n half jaar ondergebracht zijn geweest, per ver huiswagen naar Frankrijk zijn ge gaan. Met weemoed is «1e burgerbevolking over dit verlies vervuld. Het maritieme en militaire gedeelte der inwoners neemt het iets lichter op. Een zeeman en 'n soldaat vertelden ons in vertrouwen, dat, naar hun vaste overtuiging, er nog menig schatje binnen Vlissingen vertoeft, al is het dan niet in de kluizen der Nederlandselie Handel- Maatschappij. De tweede-prijswinnaar. Eigenaar A. Tem merman te Yzendijke. De Goesche politie sloeg een reuzen- slag in een zakken-zaak, wat een gevoel van opluchting heeft gegeven in de zakenwereld, die voor haar zakken steeds zeer beducht moet zijn, wijl haar zaken anders heel vlug zakken. Niet minder dan vier arrestanten werden gemaakt, die allen bekenden, en voorgaven, het slachtoffer te zijn van het slechte voorbeeld. De autoriteiten willen nu in de ge meente alle zakken-rolprenten ver bieden en bij de volksspelen het zakken- loopen tegengaan! Te Breskens is brand ontstaan, zoo schrijft men ons, in een met vijftig ton stroo beladen motorschip. De brandweer heeft haar laatsten druppel water gegeven en nog lang ge hoopt zich daarbij vastklemmende aan de zoo rijk voorhanden zijnde stroo- halmen het vuur te stuiten, doch moest die hoop in vlammen zien op- Te Ierseke mochten de echtelieden Nic. Kole en Tannetje Griep de vorige week onder groote belang stelling hun zestigjarig hmcelijksfeesl vieren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 32