[heKcn f vrhaap van de kook- en huishoudschool staan eens per week open voor een cursus in koken, strijken en wasschen. Men zou over het doofstom menonderwijs in Nederland ge makkelijk enkele pagina's kunnen schrijven, doch hiervoor leent zich de ruimte van ons blad niet. Het vorenstaande moge eenieder echter tot de overtuiging doen geraken, dat door dit zegenrijke werk arme, misdeelde medemenscheri gemaakt worden tot goede en nuttige leden onzer maat schappij. En of dit nu in Groningen, St. Mi chielsgestel of Voorburg geschiedt, doet niets ter zake, want alle hebben recht op waardeering. Erkentelijkheid ook, wel ke tot uiting zal komen op 14 April en op 2 October, als twee be kende inrichtingen haar jubileum zullen vie ren. waarbij zich onge twijfeld de wensch van zeer velen zal voegen, dat men nog lange jaren op dezen weg moge blij- ~Een tnoeder controleert zijn leerling tij dene het o rl int hit ie-onde rridht. V Het li. K. Doofstommeninetituut te St. Michielsgestel leidt vierhon derd leerlingen op. Onze, foto toont een hoekje van de kleuterklas, het meisje stelt zinnen samen met be hulp van gedrukte scoorden. ven doorgaan. Want en dit vergete men niet - ook op dit gebied kan een klein land groot zijn. Dat kleine land is Nederland, dat door zijn voortreffelijk onder wijs voor doofstommen in de geheele wereld met groote eere genoemd wordt! Kg. De doofstomme meisjes morden te Sint Michielsgestel door zusters onderwezen. In de kleuterklas. Op zeer aan schouwelijke wijze leert de jeugd het verhond kennen tussehen tie voorwerpendie zij in miniatuur ziet afgebeeld, en hun benamingen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 7