OVOM/ÏLTI aarglans iVu meer dan ooit 13 jaar niet meer gekend: hij had hen aan gesproken met verkeerde namen en hun ernstige, hoffelijke vragen gesteld over de gezondheid van eehtgenooten of kinderen, die tot andere takken van de familie behoorden. En nu was hij heelemaal buiten kennis. Juffrouw Chester, de verpleegster, die al hij hem was van „zijn laatste beroerte" af, zooals mevrouw Bain het gewichtig noemde, was volkomen be kwaam om voor hem te zorgen en op hem te passen. Zij had beloofd, hen te roepen, als zij met zooveel tact drukte zij zich uit eenig verschijnsel waar nam. De dochters en de schoonzoon van den Ouden Heer zaten dus in de warme huiskamer te wachten, en cider te drinken, en met zachte, beleefde woor den te praten. Mevrouw Bain huilde een beetje, tus- schen het gesprek door. Ze had altijd makkelijk en dikwijls gehuild. Toch deed ze het, ondanks jarenlange practijk, niet erg best. Haar oogleden werden rood en plakkerig, en ze had niet weinig last van haar neus, zoodat ze bijna voortdurend moest snuiven. Ook mevrouw Whittaker zat met een zakdoek, maar zij hield dien blijkbaar in reserve. Zij had, ter eere der bijzon dere gelegenheid, haar zwarte crêpe de cliientje aan, en liaar lazuursteenen broche, haar platina armband en haar topazen en amethisten ringen had ze thuis in de la van haar bureautje laten liggen, m.aar haar lorgnet met gouden kettinkje had ze meegenomen, want misschien moest er iets gelezen worden. Mevrouw Bain was gekleed in een kreukelige witte blouse en den ouden blauwen rok, dien ze alleen nog gebruik te voor 't huiswerk. Ze had geen tijd ge had om zich te verkleeden, nadat zij het vonnis van den dokter telefonisch aan haar zuster had overgebracht, maar ze had bovendien getwijfeld, of 't wel góéd zou zijn, dat ze zich verkleedde. Nu zat mevrouw Bain naar het uit voerig gekrulde, onberispelijke bruine kapsel van haar zuster te kijken, en nerveus ging ze met haar hand langs haar eigen piekerige haar, grijs boven 't voorhoofd, met bijna kalkwitte lokken in 't wrongetje in haar nek. Haar oog leden werden weer nat en kleverig, dus hing ze haar lorgnet aan liaar eenen wijs vinger en gebruikte den doorweekten zakdoek. Welbeschouwd, hielp zij zich zelf en den anderen onthouden, was 't haar vader. O maar, 't was eigenlijk heusch maar het beste zoo, had mevrouw Whittaker betoogd met haar zachte, geduldige stem. „Je zoudt toch niet aan kunnen zien, dat vader zoo voorttobdef" redeneerde ze. Meneer Bain bauwde haar na, alsof hem een licht was opgegaan. Toen zag mevrouw Bain geen kans. hun tegen te spreken. Nee, ze zou niet graag willen, dat de Oude Heer zoo voorttobde. Vijf jaar tevoren was mevrouw Whit taker tot het inzicht gekomen, dat do Oude Heer te oud werd, 0111 alleen te wonen, met niemand dan de oude Annie 0111 voor hem te koken en hem op te pas sen. 't Hoefde nog maar een kort poosje te duren, en 't zou „niet in orde geleken" hebben, dat hij alleen leefde, terwijl hij toc.li kinderen had om voor hem te zor gen. Mevrouw Whittaker maakte altijd een einde aan een toestand vóór hij zoo ver kwam, dat 't „niet in orde leek". Dus was hij bij de Bains komen in wonen. Een gedeelte van zijn boedel had hij verkocht; voor een paar dingen, zijn zilver bijvoorbeeld, en zijn staand hor loge, en 't Perzische kleed, dat hij op de tentoonstelling had gekocht, had mevrouw Whittaker een plaatsje in haar eigen huis gevonden: en de rest had hij meegenomen naar de Bains. Mevrouw Whittaker had een veel grooter huis dan haar zuster, en zij had drie dienstboden en geen kinderen. Maar, zoo vertelde ze haar vriendinnen, ze had maar gezwegen en den Ouden Heer naar Allie en Lewis laten gaan. „Eerlijk gezegd," legde ze uit, en ze liet haar stem dalen tot de ingehouden- heid, die voor minder prettige onder werpen pleegt te dienen, „Allie en Lewis zijnenfin, ze hebben 't niet zoo breed." Hieruit maakte men op, dat 't een heel voordeel voor de Bains was, dat de Oude Heer bij hen kwam inwonen. Niet dat hij kostgeld betaalde 't zou niet te pas komen, je vader te laten betalen voor zijn kost en inwoning, alsof hij een vreemde was. Maar hij lion toch heel wat voor ze doen, liet mevrouw Wliit- taker doorstraleneen en ander koopen dat ze broodnoodig hadden, en den boel op gang houden en zoo. En inderdaad, de Oude Heer dróég iets bij tot de huisinrichting van de Bains. Hij bracht een electrisch kachel tje mee en een electrischen waaier, nieuwe gordijnen, tochtschermen en schemerlampen, allemaal voor zijn slaap kamer; en van 't logeerkamertje, dat er aan grensde, liet hij een keurig bad kamertje maken voor eigen gebruik. Hij liep dagenlang de winkels af, tot hij een koffiekop had gevonden, die groot genoeg was naar zijn zin: hij kocht eenige aschbakken, en een dozijn extra groot© badhanddoeken, waar mevrouw Bain zijn initialen op merkte. En iedere Kerstmis, en als zij jarig was, kreeg mevrouw Bain een nieuw, blinkend goudstuk van tien dollar van hem. Na tuurlijk gaf hij mevrouw Whittaker ook goudstukken, bij dezelfde gepaste ge legenheden. De Oude Heer ging er altijd prat op, dat hij zoo rechtvaardig was. Hij was er geen man naar, zei hij vaak, om aan lievelingetjes te doen. Mevrouw Whittaker betoonde haar vader groote toewijding in de jaren, dat hij achteruitging. Zij kwam hem meermalen per maand bezoeken, en bracht dan vla. of potjes hyacinten mee. Ze stuurde hein soms haar auto, met den chauffeur, dan kon hij eens op zijn ge mak de stad door rijden en dan kon mevrouw Bain eens weg uit haar keuken en hem vergezellen. Als mevrouw Whit taker met haar man op reis was, vergat ze bijna nooit, haar vader prentbrief kaarten te sturen van verschillende bezienswaardigheden. De Oude Heer waardeerde haar gene genheid en was er trotsch op. Hij genoot, als iemand zei, dat ze op hem leek. „Die Hettie," zei hij vaak tegen mevrouw Bain, „is een juweel van.een vrouw een juweel van een vrouw." Zoodra mevrouw Whittaker gehoord had, dat de Oude Heer op sterven lag, was ze aanstonds gekomen ze had zich alleen den tijd gegund om een andere japon aan te trekken en te dinee- ren. Haar man was met een paar vrien den naar buiten, uit vissollen. Zij ver telde haar zuster en zwager, dat 't geen doel liad. hein lastig te vallen hij kon tóch onmogelijk terug zijn dien avond. Als er. enfin, als er iets gebeurde, zou ze hem direct een telegram sturen, dan kon hij op tijd terug zijn voor de begrafenis. 't Speet mevrouw Bain, dat hij er niet was. Ze mocht dien jovialen zwager met zijn roode gezicht en zijn harde stem wel. „Wat jammer, dat Clint er niet bij is," zei ze ze had 't al een paar malen ge zegd. „Hij houdt zoo van cider," voegde zij er aan toe. Vervolg op bladz. 18 Deze Patent Atomiseur bij eiken flacon. Deze speciale ato- nuseur verstuift Kemt Haarglans zoo fijndat elk haar met een uiterst dunne, gelijkmatige laag wordt bedekt, zonder dat Kemt jmet de handen in aanraking komt. Microphotos leveren het bewijs: LINKS Vergroot gedeelte van 'n hoofdhaar vóór 't be stuiven met Kemt. 't Is ruw en stug en mist eiken glans. RECHTS Hetzelfde haar met Kemt bestoven. Het is soepel en heeft een traaien, diepen glans gekregen. Er zijn 4 tinten Kemt Blond Voor blond huur Bruin Voor bruin hour Donker: Voor donker hour Zilver Voor yrijs en wil huur Verkrijgbaar in alle goede zaken. komt dc Natuur te hulp, geeft dof haar zijdeaehtigen glans. He vervangt de glans-substanties der haarklieren, die het haar schoonheid en luister geven. let haar van de meeste dames wordt dof en levenloos, omdat de eischen, die de mode aan het haar stelt: Permanent, heete luchtdroging, kort haar de teere haarklieren van de substanties berooven, die aan het haar leven en luister geven. Uw haar krijgt onmiddellijk een natuur lijken, zijdeaehtigen glans, zoodra U het met Kemt Haarglans bestuift. Kemt bestaat uit dezelfde substanties als die, welke door de haarklieren aan het haar glans en schoonheid geven. Kemt is aangenaam en discreet gepar fumeerd. Het plakt en vet niet, is ideaal voor het golfleggen en heeft geen der nadeelen van brillantine. Verstuif Kemt Haarglans op Uw haar, het zal in een minuut de dofheid er van veranderen in natuurlijken, diepen, zijdeaehtigen glans. is het noodig Ovomaltine te gebruiken. En meer dan ooit hebben we menschen noodig, die eiken dag met vreugde en levenslust tegemoet gaan; menschen, die gezond, fit en vol energie zijn! Ga eens Ovo gebruiken en U zult zien, hoe gauw dat Ioome, drukkende gevoel van U afglijdt, dal door de nerveuze spanning is veroorzaakt. Veerkrachtig wordt weer Uw tred, rustig Uw slaap en helder Uw geest. Ovomaltine doet wonderen, al is het geen wondermiddel. Laat Ovo U geven, Gezondheid, nieuw leven levenskracht

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 13