Zeeuwsche Sport 19 II A A KT K Nog een moment uit den wedstrijdN ederla nd-Luxem - burg. Het Nederlands che doel in gevaar. zoodat een font van den scheidsrechter niet meer van invloed is. Critiek op den arbiter na de wedstrij den helpt niet meer en dus moeten zij zelf zorgen zich veilig te stellen. De capa citeiten zijn er, maar men moet ze dan ook aan wenden. Te Vlissingen had de ontmoeting plaats tusschen Vlissingen en Walcheren. Eenmoment van dezen wedstrijd, waarbij Walcheren goed partij gaf tegen de sterkere zustervereeniging. Koning voetbal heeft nog steeds de sympathie van zijn duizenden aanhangers niet herwon nen. Het blijft een ongezellige boel op de voetbalvelden, waar slechts enkele tientallen langs het lijntje staan, terwijl er vroeger evenzooveel honderdtallen stonden. Is het dan werkelijk met het spel zoo slecht gesteld? Zeker, de mobilisatie heeft verschillende spelers opgeëisclit en daardoor zijn de elftallen vaak zwaar gehavend. I)e kwaliteit van het spel lijdt daar wel eens onder, inaar uit ieder elftal zijn spelers opgevorderd voor 's lands verdediging, zoodat over de geheele linie een verzwakking is ingetreden. Hieruit volgt echter, dat de strijd de zelfde bleef. Het heele groote contingent, dat thans wegblijft van de wedstrijden, was de categorie, welke meer den strijd apprecieerde dan wel de fijne trekjes van het spel. Welnu, strijd is er nog en zeker niet minder, nu het een nood-competitie is. We zou den haast zeggen, dat het spel er eveneens beter op geworden is, omdat het niet zooveel ontsierd wordt door ruwheid en gemeene trucjes. Er wordt nu ten minste gespeeld voor het spel alleen. Zeker, er zijn wedstrijden welke het aankijken niet waard zijn, zooals men dat in de verslagen pleegt te noemen, maar kwamen we die vroeger niet tegen? Evengoed en evenveel als in deze nood-competitie. Er is voor het publiek dan ook geen enkele reden om de wed strijden niet meer te bezoeken, terwijl het funest is voor de clubs, welke op die manier totaal verar men en zeer veel moeite zullen hebben om bij terug keer van normale tijden datgene, wat thans wordt afgebroken, te herstellen. Het publiek, dat wegbleef, zal dan zelf de wrange vruchten plukken van het onthouden van steun in dezen voor de clubs ook zoo zwaren tijd. Vlissingen ontving Zondag de jongste stadge- Nederland-Luxemburg 4-5 Tegen de verwachting in behaalde Luxemburg een 5-4-overwinning op de Oranjeploeg. Een spelmoment uit den wedstrijd te Botterdam. Gevaar voor de Luxemburgsche veste. R.C.S., Middelburg en Vlissingen hebben nu weer gelijke kansen en we mogen niet vergeten, dat ook De Zeeuwen nog kunnen ko men opzetten. Door de twee nederlagen van B. 0. S. is de strijd wel mooier ge worden. De spanning zit er weer in. Wie zal de kan sen het best benutten noot Walcheren en sloeg deze enthousiaste ploeg met 4-0. De oude, geroutineerde rood-witten voelden zich de meerderen van het jonge Walcheren en hoe wel het bijna een half uur duurde vóór de Walcheren- doelman moest zwichten, wist Vlissingen toch vóór de rust nog de overwinning vast te leggen. Walche ren deed direct na de thee nog wel een krampachtige poging om Vlissingen in het nauw te brengen, maar verder dan een paar, zij het pittige, schoten in Ilarting's veilige handen is het niet gekomen. Vlis singen vatte denzaak verder kalm op en Walcheren had met die krachtsinspanning gelijk ook alle kruit verschoten. Zeelandia kreeg R.C.S. op bezoek en trof het, dat de Souburgers weer eens in zoo'n stemming waren, waarmee men wedstrijden verliest. Direct na het begin en tot de rust was R.C.S. een ploeg van elf spelers en voor zoover er verband in zat, werd in een zoo slappe sfeer gespeeld, dat het wel op niets moest uitloopen. Hadden de Souburgers flink aangepakt, zooals het hoort, dan was het tot een groote over winning gekomen. Bovendien was het geluk met hen, want ondanks hun gelaten spelletje namen ze de leiding, zagen Zeelandia een strafschop missen en hernamen na de rust opnieuw de leiding. De Zee- landianen kregen in de gaten, dat R.C.S. te verslaan was en toen de Souburgers eindelijk inzagen, dat zij beter moesten aanpakken, gooide Zeelandia er ook nog een schepje op. Dat kwam den strijd ten goede en het werd een vinnige kamp om de overwinning. Zeelandia had daarbij succes en won ten slotte met 3-2. Over het laatste doelpunt der groen-zwarten verschilt men van meening met den scheidsrechter en zoo voelt R.C.S. zich voor de tweede maal door den arbiter benadeeld. Zou het voor de Souburgers geen spoor slag kunnen zijn om niet zoo lusteloos en zonder ver band te spelen? Met meer geestdrift en zonder het air van op zijn slofjes te kunnen winnen, kan R.C.S. zich in iederen wedstrijd een voorsprong verzekeren, De reservekeeper van Walcheren beschikte over een flinke lengte, wat hem bij de aanvallen goed te pas kwam Toch kon hij op een gegeven oogenblik niet bij den hal, die dan ook in het doel verdween.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 19