I i 25 En <le drukte langs de Walehersche wegen was er den derden Paaselidag waarlijk niet minder om dan den tweeden. Alleen: Paaschmaandag trokken de feestgangers naar zee. De Vlissingsche Boulevard zag een drukte van Vlissingers en Middelburgers, die in het volle zomerseizoen nauwelijks wordt geëvenaard. En evenzeer de Walehersche badplaatsjes trokken de ééndagstoeristen bij honderden. Maar Paasch-Drie werd hoofdzakelijk gevierd in Middelburg, waar de kwade kansen van 't weer ge makkelijker te ontkomen zijn. Natuurlijk de tra ditie maakte een uitzondering voor Domburg. Zoo dreigend waren wind en wolken niet, of de Domburg - sche laantjes en uitspanningen kregen hun aloude deel van 't landelijk bezoek. Hoeveel geslachten lang is Domburg niet voor de Walehersche paartjes het eerste rendez vous geweest, van hoeveel ontluikende liefdes en beloften voor het leven verschaften niet de Domburgsche bosschen de dichterlijke entourage? Och, is 't eigenlijk wel zoo verwonderlijk, dat de Walehersche boeren den Paasch-Drie hebben uitge vonden om zich door de stedelingen niet te laten storen? Op Paasch-Drie, dan hebben wij Domburg voor X ons alleen. Sinds menschenheugenis is in Domburg de speeltuin Wilhelmina op Paasch-Drie de verzame plaats van de levenslustige Walehersche jeugd en die traditie is nog springlevend. Paschen en 't kan nu vroeg of laat vallen dat beteekent 't vaarwel aan den winter, de eerste viering van den terugkeer der lente. En 't moet toch al heel gek loopen met 't weer, wanneer die viering niet bestaat in een eerste wandeling of fietstocht naar strand en duin of naar de bosschen achter den noordelijken duinhoek van Walcheren. Paaschmaandag is er voor de stedelingen. Paasch- Drie is er voor de jonge boeren en dorpsbewoners. En die uit de stad hebben ontegenzeglijk van 't jaar het meest geboft bij 't weer. Zij profiteerden van een stralenden, zoelen lentedag. En Paasch- Dinsdag tracteerde weer op guurderen wind en dreigende regenwolken. Maar wie er 't diepst en het volst genoten hebben? De stemming laat zich nu een maal niet door zoo'n klein tegenvallertje bederven. Op Pn boersch oj op z'n burgersch in ieder geval op hun Paaschbest vinden de Walehersche jongens en meisjes elkaar in Domburg. Maar ook de stad trok op den guren derden Paaschdag een groot deel van de uitgaande Walehersche jeugd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 25