l MARTINI LUX <534 IS bet juiste moment voor 'n MARTI Hl TOILET ZEEP 27 den heeleu toestand recht zetten, aar zelde zij nog. Verlegen zei ze: ,,Ik neem heusch liever geen geld aan, dr. Prescott." ,,T)at is onzin! Een arbeider is zijn loon waard vooral wanneer hij ver dwaalde watjes helpt opsporen. De beste dokter in de wereld kan niets beginnen, als hij geen bekwame ver pleegsters heeft. Er zijn zoo'n massa, menschen, die dat niet begrijpen. Als ik u op de een of andere manier kan helpen, zal ik 't heel graag doen. Er is een vervolgcursus in verpleging van den zomer misschien hebt u zin, om daar aan deel te nemen. Ik zal u een pros pectus sturen. Ik doe er graag het mijne voor, dat er goed gewerkt wordt in Hepperton." Zeer verkwikt en aangemoedigd door die ontmoeting keerde Anne naar zaal C terug. Prescott had iets over zich, dat haar sterkte en aanvuurde. Maar toch bleef 't haar moeite kosten, het bank biljet van tien pond te aanvaarden. Na veel gepeins besloot zij, het geld te gebruiken om een huwelijksgeschenk voor Lucy en Joe te koopen een zilveren presenteerblad. De kwaliteit van het voedsel in de eetzaal der verpleegsters ging gestadig achteruit. Op zekeren dag werd er ver gadering gehouden door Nora. Anne en Glennie, met zuster Dow en zuster Todd, twee stugge gemoederen, die zich den laatsten tijd aan Anne hadden gehecht, en een paar andere meisjes, die tot de meest intelligente verpleegsters iri het ziekenhuis behoorden. Zij beraad slaagden over de vraag, op welke wijze zij het best, en met de grootste kans op succes, konden protesteeren. „We nioeten er in ieder geval iets aan doen," zei zuster Dow. „Anders loopt 't op de grootste ongelukken uit." „Jawel, maar wat kunnen we doen vroeg zuster Todd met een wanhopig gebaar. „Ik zal je zeggen wat we doen kunnen," zei Nora met heftigen nadruk. „We zullen ze zoo voor schandaal zet ten. dat ze ons iets eetbaars geven. Ik loop al een dag of wat met dat idee rond. Luister eens goed. Dat eten van hen laten we staan. We eten onzen eigen kost. Morgen aan de lunch eten we niets, geen kruimel, en dan gaan we om half twee naar den winkel van Gibbs. we koopen beschuiten en kaas en bananen, en die gaan we op de binnenplaats vlak voor 't raam van de directrice op staan eten. Voorzoover ik weet wordt dat, nergens in 't reglement verboden. En als we dat iederen dag doen. een week lang, zal de Stoomwals heusch wel eens opkijken en notitie van ons nemen." Nora's voorstel werd algemeen toege juicht. Maar Anne voelde vooruit, dat liet plan weinig kans van slagen had. Zij voelde plotseling neiging, er eens met dr. Prescott over te spreken. Maar. dacht ze. zij kende hem nauwelijks; wie weet nam hij haar kwalijk, dat ze hem lastig vielen in ieder geval was 't geen zaak, waar hij zich mee kon be moeien. Zij begreep echter heel goed: aangezien de lieele fout aan 't systeem lag, was er maar één weg, om tot af doende en duurzame verbetering te geraken, namelijk, zich te wenden tot de hoogst mogelijke instantie, die boven de directrice stond. Hét aantal oproerlingen bedroeg in totaal negen. Den volgenden dag aan tafel, toen de lunch hun werd voorgezet, lieten ze die eenvoudig onaangeroerd. Er was niemand, die er veel notitie van nam. Zuster Lucas, wier taak het was, inspectie te komen houden in de eetzaal, vertoonde zich niet. Om half twee staken de negen ver pleegsters over naar Gibbs, het comes- tibleswinkeltje tegenover den hoofd ingang van 't ziekenhuis, en deden er hun inkoopen biscuits, chocolade en fruit. Onverholen kauwend keerden zij terug, en zij voltooiden hun openlucht maaltijd op de binnenplaats, vlak onder het raam van de zitkamer der directrice. Veel aandacht trokken zij niet. Maar zuster Todd kon althans opmerken „In ieder geval hebben we iets beters gehad dan ze ons binnen wonen voor zetten." Nora was zoo attent, een bananen schil op de vensterbank der directrice te deponeeren. Al had dus het begin van den veld tocht niet veel opgeleverd, om groot op te gaan. het was toch niet onop gemerkt geblevenen het resultaat daarvan was den volgenden dag aan de lunch merkbaar. Zuster Lucas ver scheen om klokslag één uur in de eet zaal. en toen het negental naliet, de borden te vullen, keek zij hen achter dochtig en streng aan. „Waarom eet u niet?" vroeg ze scherp aan Nora. „Ik heb daar geen trek in, zuster." „Wat is dat voor malligheid!" zei de hoofdverpleegster op een toon van beleedigd gezag, ,,'t Is heel goed eten." „Hoe weet u dat, zuster?" vroeg Glennie droog. „F hebt 't niet op uw menu. De hoofdverpleegsters krijgen heel ander eten." Zuster Lucas kreeg een kleur. „Geen vrijpostigheden alstublieft. Als u niet eet. maak ik rapport bij de directrice." „Staat er ergens in 't reglement, dat, we verplicht zijn, trek te hebben?" vroeg Anne onschuldig. Er ontstond een stille jubel in het groepje, toen (le zuster keek. of ze geen raad meer wist, zich omdraaide en weg liep. Later, toen zij in het winkeltje proviand hadden ingeslagen, liet Nora twee bananenschillen op dé vensterbank van de directrice achter. De volgende dag en de dag daarna gingen voorbij zonder ambtelijke be moeienis blijkbaar hoopten de auto riteiten, dat het oproer een natuurlijken dood zou'sterven. Maar de rebellen had den gezworen, nooit de vlag te strijken. En dus beleefde de eetzaal 's Vrijdags den schrik, dat de directrice in eigen persoon binnenkwam. Met snelle schreden „wam zij den drempel over en de zaal door, een klein, bazig figuurtje, met een mooie paarse uniformjapon aan en een wapperenden, smetteloozen mutssluier. Haar gezicht was uitdrukkingloos, haar lippen hield zij ietwat getuit en haar handen in elkaar op haar rug. Zij vertraagde haar schreden, toen zij nader kwam, en de Zaal was vol onnatuurlijke stilte. Wordt vervolgd PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 'sGravenhage in Beeld, Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's: HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSILRDAM. N. Z. Noorburgwal 262. Telefoon Intere. 35170. Giro nr. 07946. ROTTERDAM, Stationsweg 24 Telefoon Interc. >0340. Giro nr. 101981. 's GRAYENHAGE. Stationsweg 93. Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT. Biltstraat 142 telefoon Intere. 15473. Giro nr. 149397. 's HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27. 'lelef. Interc. 42H6. Ciij-r» nr. 129730. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Lelef. Interc. 5831. Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Bad huisstraat 3. Tel. 81. - De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Anneke was aardig en altijd opgewekt; toch was zij niet zo populair bij de klanten als de andere meisjes. Ten slotte stortte zij haar hart uit bij Elly, haar vriendin. „Ik geloof, dat ik een vermoeide huid heb," zei ze. „Ik kom te weinig in de buitenlucht." „Dat is wel zeker," antwoordde Elly. „Ik heb het zelf ook ge had, maar Lux Toi let Zeep was mijn redding. De film sterren in Hollywood gebruiken die ook." Anneke ging ook Lux Toilet Zeep gebruiken. Nu is ze het populairste meisje uit het res taurant. Niemand behoeft een vermoeide huidle hebbenook U nietzelfs al werkt U altijd binnenshuis. Lux Toilet Zeep houdt Uw teint fris en-jeugdig. Vele beroemde filmsterren hebben haar mooieblanke huid te danken aan het gebruik van Lux Toilet Zeep. voorkomt een „Vermoeide Huid" Zij gebruikt Lux Toi let Zeep; negen van de tien filmsterren in Hollywood kunnen er niet meer buiten. LTZ 185-0141

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 27