ZEEUWSCHE OMROEP Zeeuwsch Nieuws 32 Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Oos^burg met groot enthousiasme, dat eindelijk ook hier een bakers-bureau is gevestigd. Gelukkig het land waar het bekende spreekwoord: „Als de tijden veranderen, worden de bakers verzet", toepassing vindt. Met diepe voldoening gewaagden vele Heinkenszandenaars tegenover ons van het feit, dat men eindelijk, dank zij de beslissing van den Hoogen Raad van Adel, weet, welke vogel er in het Hein- kenszandsche gemeente-wapen behoort te staan. Het beest, waarmee men het tot nu toe moest doen, had evenveel van een vogelverschrikker als van een gevleu geld lid der vaderlandsche fauna, 'n Deel der dorpelingen hield vol, dat het een zaagbek-eend was, wat door de timmer lieden echter heftig ontkend werd, even als door andere deskundigen. Die be zworen dat het eigenlijk een parelhoen was, welk idee ook steun vond bij de handelaars in dames-sieraden. Tegen over de toeristen hield men echter bij onderlinge afspraak vol, dat het een stervende zwaan op één poot moest voorstellen ofwel het wrak van een ooievaar na 'n luchtgevecht. Het gemeentebestuur, dat over den bespottelijken vogel al te veel spot had moeten slikken, wendde zich ten einde raad tot de genoemde adellijke instantie, welke na gezette studie heeft doen weten, dat men hier met een kwak of nachtreiger te doen heeft. De dorpsschilders, die met eenige on gerustheid de beslissing tegemoet zagen en reeds dachten over 'n reis naar de Artis of over den aankoop van de uit gave: „Wat vliegt daart", zijn thans ge- kalmeerd.Daar niemand den dagschuwen kwak heeft aanschouwd, is eenige vrij heid in de voorstelling geoorloofd. Mis schien kan rectificatie wel geheel uit blijven De diepe voldoening is ons met dit al niet erg duidelijk meer. Met allen eer bied voor het vreeselijke voorname college, dat Heinkenszand zoo spontaan een kwak gaf, kunnen wij de gedachte aan een doode musch niet onderdrukken! Te Goes vergaderde de vermaarde club „Sla raak." De voorzitter kon vol vreugde verklaren dat de club zelve nog geen klap opliep en buitengewoon bloeit en groeit. Er is dan ook geen orga nisatie die meer in den geest des tijds is dan deze! Uit het land van Cadzand seint men ons, dat twee militairen, die in het Zwin marcheerden, door den opkomenden vloed verrast en bijna omgekomen zijn. Het geuite vermoeden, dat beide mili tairen van plan zijn geweest om Enge land aan te vallen, is absoluut onjuist. Wie vechten wil, moet trouwens tegen woordig niet naar een of ander front gaan! Onze correspondent te Middelburg schreef ons, dat op een dezer nachten iemand de zaak van een palingkoopman is binnengedrongen en de mooiste exem plaren heeft bemachtigd. De politie onderzoekt nauwgezet of deze gelukkige visscher wel in het bezit van een visch- akte is geweest. Hier is nu niets meer aanwezig dan de omroeper, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren! Het gebouw van de Rijks - Landbouw Winter School aan het Ravelijn te Goes heeft een aanzienlijke uit breiding ondergaan en is de vorige week met eenige feestelijkheid weer in ge bruik genomen. De gemeenteveldwachter van Se- rooskerke, de heer A. Seijs, vierde Maandag onder groote belangstelling zijn zilveren dienst- jubileum. De oud-leerlingen boden de Goesche Landbouwwinter- school voor haar vergroote en vernieuwde gebouw dit glas-in-lood-raam aan, dat een plaats kreeg in de trap- penhal. Dooi den commandant derS.D. O.A., majoor P. F. Kamm, werd de vorige week te Middel burg de gouden medaille voor 36-jarigen dienst uitgereikt aan den adjudant-onderoffi cier der militaire administra tie, W. Verdonck. Zaterdag vierde te Vlissingen de bouwvereeniging Goed Wo nen haar twintigjarig bestaan. Bij die gelegenheid werd op 't Ravensteynplein, temidden van een der nieuwste complexen der vereeniging, 'n monument onthuld. Namens het huldi- gingscomité, dat het monument aan het bestuur aanbood, hield wethouder Rorije een rede. Een overzicht op het Raven steynplein met het monument tijdens de plechtigheid. Burgemeester van Woeldercn verrichtte de plechtige onthulling.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 32