VOORJAARSOMZWERVINGEN 38 »Iu£» Eindelijk is het dan toch voorjaar, zij het ook dat de mooie dagen, die naar buiten lok ken, nog verre in de minderheid zijn. En mét het voorjaar ontwaakt het verlangen om zich in een nieuw pakje te steken voor de meer of minder sportieve wan delingen, die op het program staan. Een mantel pakje of een sportieve, losse swagger! Kiezen we een pakje, dan liefst een fantasiestof in grijs, zandkleur, lichtblauw of lichtgroen. De voorliefde om rokje en manteltje van een verschillende stof te nemen handhaaft zich en we blijven de combinatie van rui ten en strepen zien. Het rokje moet eenigszins klok kend zijn, of enkele flinke plooien in de voorbaan hebben, zoodat we voldoende bewegingsvrijheid houden voor moeizame klimpartijen en desnoods een Hinken sprong. Het manteltje van sportieve makelij heeft gewoonlijk een ceintuur of althans een klein ceintuurtje in den rug. Die rug kan desgewenscht een ietsje bloezend zijn. Bij warm weer dragen we een hemdblouse met lange of korte mouw naar ver- Hij een sportief geheel vooral de juiste schoenen en hoed l iezen- Buiten worden gewoonlijk nomen. kiezing en bij wat lagere temperatuur zal 'n wollen jumpertje het uitstekend doen. Nemen we een mantel, dan dragen we daaronder ófwel een jurk met een voldoend wijden rok, ófwel een rokje met jumper of blouse. Maar nu het ideaal: de combinatie van een sportief pakje, dat na tuurlijk twee flinke zak ken vertoont, met een bijpassende losse jas. Ge woonlijk wordt zoo'n mantel wél in dezelfde tint genomen, doch van een tikje zwaarder mate riaal. Tweed op een wollen diagonaalstof is bijvoor beeld een zeer gewilde combinatie. Wie zoo'n trois-pièces heeft, is op alle gebeurlijkheden in gesteld. En die comple- teerende jas kan van zelfsprekend nog zooveel andere diensten bewijzen bij gelegenheden, dat het pakje niet in aan merking komt. Een effen wollen jurkje en een paar bedrukte japonne tjes en we zijn voor alle gelegenheden klaar. Het komt er slechts op aan, bij het aanschaffen van de diverse onderdeden alles op één 'kleur af te stemmen. J)e voorliefde voor strepen of ruiten in combinatie met effen materiaal handhaaft zich. schuin ge- Een bijpassende swagger op het pakje vormt, een ideale

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 38