FINLAND I1FRADFMT Belast en beladen zoeken deze jongens een nieuw verblijf. Het oude is er niet meer, doch met vereende krachten zal men zich een ander verschaffen. De vrede was hard en de verslagenheid der groot, doch dit volk, dat zich maandenlang zal dezen slag te boven komen, Finnen bij het vernemen van de voorwaarden tegen een groote overmacht wist te handhaven, daar is iedereen van overtuigd. |~\uidelijke taal spreken de gezichten der Finnen nu de vrede geteekend is. Het tijdperk der zinnelooze vernieling is beëindigd, dat van den wederopbouw breekt aan. Verbeten verzet maakt plaats voor geestdriftigen werklust. Men streed voor het behoud, nu arbeidt men aan het j herstel. Al was de vrede niet zoo gun- stig als men gehoopt en verwacht had bouwen is toch beter dan breken. Autobussen rijden af en aan om de bewoners ■naar hun dorpen terug te brengen of degenen te halen, die zich ergens anders gaan vestigen. Naar een nieuwe woonplaats. Vit de aan Rusland afgestane gebieden trekken de Finsche gezinnen weg, doch velen kunnen ook weer teruggaan naar het dorp, dat ze een paar maanden geleden hebben moeten verlaten. ,,Het schijnt werke lijk vrede te zijn." De bewoners van Helsinki hebben- geen luchtaanvallen meer te duchten en men verwijdert de bescherming van planken, die voor de etalages der win kels was aange bracht. Overal op de wegen en aan de stations, waar de van woon plaats veranderende Finnen langs komen, zorgen Lotta's voor de noodige verver- schingen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 10