Vo0rVeTegënhoeSthe,Pen 1 AbeidfeescWerme" LADY CAROLYN HOWARD'S geiaat 1 meermalen I reed&vy per dag- Apothekers en0ro9'Sten Ve rknjgbaar 1 13 zeeleeuw, hernam zijn plaats aan 't hoofd ondankbaarheid schudde meneer Glen- I der tafel en keek streng het gezelschap cannon zijn vuist voor het vogelgezicht, rond. ,,Ho?>r eens hier, heeren," zei hij, ,,Zeg, hoor es," waarschuwde hij, „ge- i „ik vind dit een ernstig geval, heel draag je een tikje beleefder, of ik lever ernstig. Zulke aardigheden moeten op je over an dien woesteling van een j een schip van mij niet voorkomen, dat Montgomery, en dan ben je nog niet moeten de heeren goed begrijpen! Hebt gelukkig!" Ten antwoord rukte de u meneer Montgomery overvallen, zoo- vogel een vierkanten centimeter hoorni- als hij zegt, meneer Glencannon ge opperhuid van Glencannon'» knokkel „Nee. meneer," zei de machinist. „Ik en verorberde zijn buit met smaak, heb dat genoegen niet gehad. U weet „Hóhóhó!" genoot meneer Mont- trouwens zelf. «lat ik hier al tien minu- gomery, wiens neus zich eindelijk wat ten an tafel zit te eten." kalmer hield. „Ila's een lesje voor je, „llm," overwoog kapitein Ball, „dat om hiemand niet dwars te zitten als ie is zoo, ja, dat is zoo. Dus daar ben je zich wreken wil! Weet je, wat ik oopf mee vrijgesproken, zou ik zoo zeggen. Ik mag lijden, dat ie je neus hafpikt!" Maar als it 't niet geweest bent, wie is „En ik hoop, dat ie genoeg heeft, 't dén geweest? Ik bedoel, 't is gebeurd, vóór ie al 't spek opheb," zei meneer dus moet toch iémand 't gedaan heb- Levy, de marconist, spijtig aanschou- ben. 't Lijkt, me nogal een geheimzinnig wend, hoe plak na plak door den onge- geval, heeren. aliem uche uclie ik nooden snavel werd opgeslokt. „Hij zit bedoel, 't is een geheimzinnig geval!" er net achterheen, of 't voor de con- „Niks geheimzinnig," bromde meneer sumpsie geschikt is!" Montgomery, ,,'n Klein uur geleden eeft „Ja eh. aliem. ik moet zeggen, de machinist me gedreigd, en als ie 't aan zijn eetlust mankeert niemendal," niet zelf gedaan eeft, is 't een uurling sprak kapitein Ball. „Ik ben alleen, van 'm geweest die voor sluipinoor- bang.... Ploein! Daar heb je 't al! Ik denaar speelde." bedoel, vindt u 't niet wijzer dat ie van „Hoor hém!" smaalde de machinist, de tafel af gaat, meneer Glencannon?" „Je redeneering is net zoo mal as je „Ja, meneer, dat vin ik zeer zeker," tronie. of nee, die is eigenlijk meer betuigde Glencannon. „Ik weet alleen walgelijk dan gek. En dacht je, dat ik niet" hij keek naar zijn bloedende iemand hoefde te huren om jou een op- handen „hoe ik 'm er af mot, krijgen." stopper te geven? D'r loopen er massa's Kapitein Ball waaide met zijn servet rond, die geld tóé willen betalen, as ze en sloeg er hard mee op 't, tafellaken, er de kans toe krijgen!" „Marsch!" beval hij. „Kssjt! Vooruit, „Jawel, maar wie heeft 't gedaan? gevederde vrind, ga op den vloer!" Daar gaat 't om," hield kapitein Ball „Kwie!" snerpte de vogel, zijn vleu- vol. „Ik zou niet weten, wie er daarnet gels half uitspreidend, en hij ondernam aan dek geweest kon zijn. Maar van den een zoo wild sprongetje naar den kapi- anderen kant. ik bedoel, 'n spook tein, dat de kranige zeerob bescherming kan 't slecht gedaan hebben, wel?" zocht onder het tafelblad. ,,'t Voelde ten minste ard genoeg aan," „Misschien vliegt ie d'r vanzelf uit," mopperde de stuurman. opperde meneer Swales, de tweede Meneer Glencannon keek naar hem officier, en hij zette de deur open. „Allo, uit half toegeknepen oogen en grinnikte jog. Hup! Over!" De meeuw scheen toen. „Nou," zei hij, „as u me effen wilt echter de voorkeur te geven aan zijn excuseeren kan ik 't prebleem misschien huidige omgeving, speciaal aan het spek, tot ieders voldoening oplossen." En hij en verzette zich onstuimig tegen alle trok zijn lantaarn uit zijn zak en stapte pogingen, hem te verplaatsen, naar buiten, in den storm. „Afijn, 't lijkt me maar wijzer as we Er viel een onbehaaglijke stilte 't zoo laten," zei meneer Glencannon rondom de tafel. „Ik bedoelde natuurlijk voorzichtig. „Ik voor mij vin 't ont- niet," verklaarde kapitein Ball naden- roerend, dat hij zich zoo aanhankelijk kend, „dat ik bedoelde dat 't een spook toont. En ik ben 'm zoo dankbaar voor was, als de heeren begrijpen wat, ik 't geen ie meneer Montgomery gedaan bedoel. Maar ik vraag me af, of er niet heb, dat ik 'm bij dezen officieel adop- iets broeit van- muiterij, met al dat teer. Maar kijk es, heerenKijk daar es! gestook in de kranten tegenwoordig. Wat heeft ie voor 'n metalen armbandje Ik bedoel, wie weet...." 0711 z'n enkel?" De deur vloog open en binnen- „Ja, zoowaar!" riep kapitein Ball, geschreden kwam meneer Glencannon. „Misschien is 't een soort postduif, de7i- het slappe lichaam van een grijs-met- ken jullie niet? Maak 't eens los, meneer witten zeevogel dragend. „Daar!" zei Glencannon. Haal 't er eens af." hij, en hij legde het dier voorzichtig op Glencannon wikkelde zijn hand in een tafel, ,,'t was een meeuw, die door den servet en stak haar behoedzaam uit storm in je gezicht is geslagen, al dacht naar des vogels linkerpoot, waaraan een ik in 't eerst, an de veeren te zien, die nikkelen bandje van een paar centimeter nog vóór op je jekker zitten, dat de eer breed glom. Er volgde een „kwie!", een an een wrekenden engel toekwam." bliksemsnelle snavelbeweging, en ee]i De vogel bewoog zich even en stiet tevreden geklok, toen een strook servet een zwak maar spottend „kwie!" uit., en een stuk nagel zich bij het, spek Meneer Montgomery smeet zijn servet voegden, neer, sprong op en reikte over de tafel. „Lammeling!" schold Glencannoit. „Wat kwie!" knarste hij. „Ik zal je zijn duim in zijn mond duwend. „I* ziet kwieën, stiekume bandiet van een wel, heeren, op een normale manier vischvreter! Ik draai je je nek om, ik...." kentien we dat vraatzuchtige beest niet „Handen thuis, kaffer!" riep de ma- baas. Jessup!" riep hij den steward, chinist. „As je met één vinger an dat „Jessup, ga es naar mijn hut en haal die vogeltje komt, sla ik je snuit zoo scheef, flesch Duggan's Dauw, die oitder m'11 dat je de Londensche straatliedjes in je kooi ligt,. Denk er om. ik weet op '11 eigen oor kan fluiten. Schaam je je niet, druppel af, hoeveel d'r nog in is, dus om je venijnige buien bot, te vieren op pas op dat je niet bezwijkt voor de zoo'n weerloos stom dier?" bekoring!" „Kwie-ie!" krijsehte de vogel, en hij Toen de flesch er was, hield Glen- hapte een V-vormigen klomp uit den cannon die tegen het licht, 0117 de77 ii\- wijsvi77ger va7i 77ie7ieer Gle77canno77. Het houd te schatten; daarna schonk hij dier krabbelde overeind e77 stond op ee7i tmnbler vol, dronk die77 leeg op ee77 zij77 zwempooten midden- op tafel, zij 17 laagje van twee ce77ti7neter na en k7iikte veeren opzette77d en 7net zijn vi7777ige t,oe77 777et ee77 tevrede7i gezicht, oogjes blikkere77d. Terecht gekrenkt door dit. blijk va77 Vervolg op blz. 30 „Het middel tegen een onaantrekkelijke teint is dagelijksche verzorging met Pond's Cream" ZEGT Analyse van ID GelaatsvormMet jeugdige ronding. Prachtig gewelfde wenkbrouwen. (2) Oogen: Groot, vol uitdruk king, diepgroen, satijnblanke oogleden, zonder kraaienpoot- jes. (3) Neus: Klein, recht, teer gevormd. Geen spoor van wijde poriën of vetpuistjes. (4) Mond: Edel gevormd. Volle lippen. Geen trekken langs mondhoeken. (5) Kin: Hond, met fluweelige, ivoorblanke huid, zonder eenige ongerechtigheid. Haar: Dik, golvend, diepen kastanjebruinen glans. Lady Carolyn's gelaat is blank en egaal als het aller fijnste albast, in treffend con trast tot de wonderlijken gloed van haar kastanjebruin haar. En alles wat zij aan huidver zorging doet, bestaat daarin, dat zij per dag enkele minuten voor Pond's over heeft. „Verder heb ik niets noodig", verklaart zij. „Pond's Creams doen alles om de huid zacht te houden". Wat Pond's Creams voor Lady Carolyn doen, doen zij ook voor U. Wijde poriën sluiten zich. Vetpuistjes ver dwijnen. Een vale, saaie gelaats kleur maakt plaats voor een frissche en gezonde teint. Ver schrompelde weefsels onder de huid spannen zich weer en doen rimpels en trekken verdwijnen. Bijna van den eersten dag af constateert U, hoe Uw huid zacht, glad en jong wordt. Probeer de creams zelf! Rei nig Uw huid iederen avond zorgvuldig met Pond's Cold Cream. Gebruik het ook als huidvoeding, - speciaal in koud, droog weer. Breng 's morgens, voor U zich opmaakt, een dun laagje Pond's Vanishing Cream aan. De huid wordt zacht en glad, de poeder „houdt" uren. pOND'S

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 13