Zeeuwsche Spori Middelbura Zeelandia 4-1 In em op sommige momenten spa,menden wedstrijd tusschm de twee Middelburgsche dubs heeft Middelburg ï%t®wl£ïZmZat vflatteZ. %nk* Een aanval ran Middelburg op het doe, van Zeelandia. Hechts: Een corner op het doel van Zeelandia had geen resultaat, lie keeper van de Zeeuwen kreeg lastige schoten te verwerken. Er is Zondag geen verandering in de verhouding tusschen R.C.S. en Middelburg gekomen. Beide hebben hun wedstrijd gewonnen en hun puntenaantal op 14 weten te brengen. Jammer is het dat Vlissingen niet speelde en daardoor een wedstrijd meer achterop geraakte. Misschien zouden Hemelvaartsdag en de Pinksterdagen te benutten zijn om den achterstand van verschillende clubs in deze afdeeling eens in te loopen. Het zou den strijd zeker ten goede komen en 'n beteren kijk op den stand van zaken geven. Zooals gezegd wist R.C.S. weer een overwinning te behalen, nu op De Zeeuwen. De Souburgers hebben na een weifelend begin zich met vlotte open aanvallen meester gemaakt van het terrein en het was slechts te danken aan de krachtige defensie van De Zeeuwen, dat doelpunten uitbleven. Hoe goed R.C.S. ook speelde, tot doelpunten kwam het in de eerste helft niet. De thuisclub kreeg hierdoor moed en nam 't spel na de rust zelfs in handen en was gedurende bet eerste kwartier van de tweede helft in de meerderheid. R.C.S. wist zich met moeite hieraan te ontworstelen en overrompelde De Zeeuwen toen met een aantal snelle open aanvallen, waaruit twee doelpunten ontstonden. Middelburg won met 4-1 van Zeelandia en legde den grondslag voor deze overwinning reeds in de eerste minuten van den wedstrijd door binnen tien minuten twee doelpunten te scoren. Zeelandia liet zich niettemin nog niet overdonderen en ontworstelde zich aan deze overrompelingspoging. De wedstrijd werd er mooier, spannender en aantrekkelijker door. Nog vóór de rust gelukte het den achterstand tot 2-1 te verkleinen. Middelburg ziet echter het gevaar in en vecht voor een veiliger voorsprong, waardoor inderdaad een derde doelpunt gescoord wordt. Het dient gezegd, dat Zeelandia hard werkt om den achterstand in te halen en veel pech heeft bij het af- werken der vaak goed op gezette stormloopen op de Middelburgsc.he defensie. Het geluk was trouwens ook vóór de rust niet met de Zeelan- dianen. Een strafschop be zegelde Middelburgs over winning. (ïoes heeft na groote krachtsinspanning van ver dediging en aanval slechts een magere 1-0-overwinning weten te behalen op Wal cheren. Leek het aanvanke lijk of Goes de thuisclub totaal zou overspelen, na ongeveer twintig minuten werden de rollen omgedraaid en moest Goes even alle zeilen bijzetten om den tegenaanval van Walcheren te weerstaan. Walcheren bereikt er slechts een ongeldig doelpunt mee, doch het is voor Goes schijnbaar een aanmoe diging en vóór de rust nog wordt het eenige doelpunt in dezen wedstrijd geboren. Na de rust is het echter Walcheren, dat de leiding van het spel neemt, doch tot een doelpunt komt liet niet meer. Eenige vlie gende en keiharde schoten verdienden een beter lot en ramden paal en lat. De Goesche verdediging hield echter stand. De derde-klassers werkten een flink programma af. In het oosten van Zeeuwsch-Vlaanderen speelden Terneuzensche Bovs en Biervliet gelijk, wat een mooi resultaat voor de thuisclub mag heeten. Schoondijke kon krachtig weerstand bieden aan Breskens, maar het was te voorzien, dat de Bressi- aanders zouden winnen. Ze deden dat dan ook met 0-4. Terneuzen haalde in deze afdeeling een magere overwinning op Oostburg. De Terneuzenaren hebben betere dagen gekend en zouden zich vroeger met 2-1 tegen Oostburg zeker niet tevredengesteld hebben. Aardenburg sloeg IJzendijke met 3-0, wat niet zooveel verwondering behoeft te wekken als men weet, dat IJzendijke met veel moeite net precies nog een elftal op de been weet te brengen. Dank zij de opofferende plichtsbetrachting van de IJzendijker spelers worden de wedstrijden geen déböcles. Een ploeg kerels, die alles doen wat in hun macht ligt om de voetbalzaak in IJzendijke te redden en daar voor waardeering verdienen. Goes 2 en De Zeeuwen 2 deelden de punten en scoorden er ieder drie. Een normale uitslag gezien beider spel. Zeelandia 2 en Goesche Boys deden hetzelfde, doch namen ieder slechts één punt voor hun rekening. In dezen wedstrijd hadden we zeker een kleine overwinning van de Zeelandianen ver wacht. Ten slotte sloeg Mid delburg 2 op overtuigende wijze (5-2) de ploeg van H.K.C. Na het goede begin van H.K.C. in deze nood- competitie vallen de resul taten van deze ploeg ons bitter tegen. De nederlaag tegen Middelburg 2 is al thans te groot en zeker beschouwd in het licht van vroegere overwinningen. Te Goes werd het kampioenschap biljarten lste klasse voor Zeeland verspeeld. Hier is de oudste mededinger, de heer Standaert van Neuzen, in actie. De heer de Coninck van Axel was een der ernstigste pre tendenten De heer Hoornick, ook een der nestors onder de Zeeuwsche hil jnrtkaui pioenen, onn bod IValeheren-Goes 0-1. Een schrale overwinning op Walcheren heeft Goes van de laatste plaats iets hoogerop doen komenEen schot van Goes gaat ver naast. Een moment, in het veld tijdens dezen wedstrijd. De Zeeuwen-R.C.S. 0-2. Het zal dm Zeeuwen wel niet meegevallen zijn, dat ze dezen thu iswedstrijd tegen de Souburgers hebben verloren, ondanks hel feit, dat ze hard voor de overwinning hebben gewerkt. Een schermutseling in het veld.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 19