CHiUMATIEK KRUSCHEN SALTS Sïlvï Silvikrin Aangenaam Doelmatig Gemakkelijk is het gebruik van voordeelen zijn er aan verbonden: 23 het buffet, en aan 't eind van den avond praatte hij uitgelaten nonsens. Den volgenden dag Zaterdag werkte Luey onbarmhartig haar pro gramma verder af. Zij sleepte Anne mee de warenhuizen rond, en het roerige rumoer van Oxford Street door. Anne kreeg den indruk, dat Lucy in haar huwelijk ongevoeliger was geworden, en druk op het gejaagde af. Die gedachte sloeg haar neer. Zij gingen dien avond dineeren in de Vladimir, een restaurant in Regent Street. Meneer Grein, Joe's compagnon, deed hun de eer aan, het viertal vol te maken. Van het eerste moment af, dat Anne hem zag hij begon met de treffende opmerking: „Jullie verpleegsters maken zeker heel wat mee," had zij een hekel aan Ted Grein, een stillen maar stevigen hekel. Grein was donker en zoetsappig en tamelijk dik, en was er zich merkbaar van bewust, dat zijn smoking hem goed stond. Hij deed buitensporig hartelijk, zei om een haver klap „lieve meid" en bewoog schichtig zijn lachende oogen. Hoewel Joe als gastheer optrad, bestelde hij het diner en den wijn. Het was, zooals Lucy be wonderend zei„Ted kan zich roeren in de wereld. Hij zou de ziel en 't middel punt van ieder gezelschap zijn." Joe en Ted dronken beiden veel, maar Ted bleef welgemanierd, terwijl Joe, toen hij <le rekening betaalde, bijna ver genoeg was om in bed te worden getild. De Zondag gaf wat verademing. Lucy was te moe om iets te doen, en uitte zelfs geen klacht, toen Joe, met wat opgezette oogen, in zijn overhemds mouwen beneden kwam. Het duurde niet lang, of zij praatten alle drie over den goeden ouden tijd in Shereford. Spontaan klonk Lucy's lach op. Het dienstmeisje had haar vrijen middag, en Joe nog steeds op zijn pantoffels en in hemdsmouwen hield niet op, voor hij iets stevigs bij de thee klaar mocht makenheerlijke ham met eieren, zooals die in het noorden worden toebereid. Voor 't eerst kreeg Anne wat hoop, dat Joe en Lucy in den grond niet veranderd waren, dat het huwelijk hun mettertijd een degelijk geluk zou brengen. Maar om acht uur dien avond moest zij vertrekken. Het weekend was in een ommezien voorbijgegaan. Doch er was niets aan te doen den volgenden mor gen 0111 tien uur moest zij op zaal C zijn. En ook hieraan was niets te doen: omdat Joe en Lucy zoo aandrongen moest zij afzien van den trein en naar het noorden reizen met den nachtbus van de N.V. Transport. „Ja maar, ik heb al 'n retourkaartje," trachtte Anne zich te verzetten. „Daar kun je in Manchester je geld voor terugkrijgen," antwoordde Lucy prompt. „Wij bieden je een gratis reis aan, zus. We beschouwen het als een persoonlijk affront, als je 't niet aan neemt." Zoo brachten zij haar dus naar Tra falgar Square, waar de blauw-met-gele bus kort voor achten langs het trottoir kwam aanglijden. „Wat een mooie bus!" riep Anne uit. „Geen wonder, dat jullie er trotsch op zijn." „Ja, gaat wel, hè?" antwoordde Joe, met een critisclien blik naar liet voer tuig. „Heelemaal opgeknapt natuurlijk heeft een hand geld gekost. Da's het ongeluk met die vervloekte dingen. Als er volgend jaar een nieuw model uit komt, zijn ze weer antiek." Hij liep om den wagen heen en praatte even met den chauffeur, een jongen man met een scherp gezicht, een witte jas en een pet optoen kwam hij terug, zeer tevreden, en keek op zijn horloge. „Stap nu maar in, Anne. 't Is zoowat tijd. We hebben alles vol vanavond dertig passagiers. voordeelig ritje! Wij autobus-exploitanten vinden niets zoo verdrietig als een leegen wagen." Anne gaf Lucy een kus, en Joe een hand, en klom in den bus. Zij bleven op het trottoir staan wuiven, de claxon waarschuwde, en de wagen reed weg. Het was al donker, toen zij de buiten wijken der stad door reden en in Barnet den parallelweg van den Great North Road insloegen. Het was een snelle en geriefelijke bus, moest Anne toegeven, al dacht zij, in haar gekussenden stoel rechtop gezeten, even met weemoed aan haar derde-klas-slaapafdeeling. Daar had ze haar beenen kunnen uitstrekken en kunnen slapen. Hier kon ze alleen maar knikkebollen en dommelen. Maar ze gaf aan die gedachten zoo weinig mo gelijk toe. Om tien uur stopten zij voor een herberg in Stevenage, om een kop koffie en een sandwich te gebruiken. Hoewel het zachtjes regende, met een guren mist, stapten bijna alle passagiers uit. Het waren meest mensclien uit den middenstand. Een vrouw, merkte Anne op, had drie kleine meisjes bij zich. Toen reden zij weer weg. Anne dutte bij tusschenpoozen, ge wiegd door de beweging van den wagen. De nachtelijke uren gingen voorbij. Tegen vijven ging zij rechtop zitten, om goed wakker en frisch te worden. Ze was blij, dat het einde van den tocht nader de. Om zes uur zouden ze in Manchester aankomen. Zij wreef een plek van het aangeslagen raam helder en keek naar buiten. Het was nog niet licht, maar zij zag wel, dat het hard regende. Naar terzij en vooruit kijkend zag zij den weg als een donker glinsterend kanaal, waarover de banden met een onafgebroken, zoevend geluid voortwentelden. Nu en dan schoven de donkere vormen van vrachtauto's voorbij. Anne opende haar tasch en nam er een fleschje eau-de-cologne uit. Ver strooid was zij bezig, haar voorhoofd en slapen er mee te bevochtigen, toen de bus opeens, zonder de minste waar schuwing, schokte en zwenkte van 't krachtige remmen. De zware wagen slipte en schoof een meter of dertig veertig hulpeloos voort. Eén seconde was er, waarin Anne begreep, dat de chauffeur de macht over zijn stuur kwijt was. Onmiddellijk daarop, voor zij een schreeuw kon geven, schoot de wagen van den vettigen weg af en stortte hij langs een helling van tien meter hoogte neer. Een dikke iep stond hem in den weg. Er volgde een afgrijzenwekkend geluid van brekend glas en wringend metaal, de motor ronkte in 't ijle, er kwam een luide knal. De bus sloeg overstag. Er schoot een steekvlam uit de half in den grond gedrongen motor kap, waarboven een wiel dolzinnig in de lucht hing te draaien. Al voelde Anne zich ziek en wee van schrik, haar bewustzijn verliezen deed zij niet. Toen de bus den boom raakte, voelde zij 'n harden stoot. Haar rechter schouder werd totaal gevoelloos, en terwijl glasscherven om haar heen vlogen kreeg zij hloed in haar mond. Weer scheelde het weinig, of zij viel flauw, maar het gegil van een vrouw naast haar hielp haar nog meer dan haar wil, om haar zinnen bij elkaar te houden. Half versuft dacht ze: Ik moet er uit zien te komen. Ik moet die mensclien zien te helpen. Dat is mijn plicht. Met veel moeite en pijn wrong zij zich los van haar plaats en klom zij naar den verwrongen bovenwand van het wrak. Vervolg op bladz. 26 N iet zonder reden noemt men Rheu- matiek een rampspoed, waar onder in ons land odtelbare mannen en vrouwen gebakt gaan. Onbeschrij felijk zijn de pijnen, ondragelijk de lasten, die rheumatiek al aan de menschheid gebracht heeft. - Want nog afgezien van de pijnen zelf, gaan er zoovelen ten onder aan de gevolgen, worden heele families het slachtoffer, omdat de onmacht tot het verrichten van het dage- lijksch werk, het vaders onmogelijk maakt hun dagtaak te verrichten; worden moeders aan hun stoel of bed gekluisterd, omdat aangetaste ledematen, krachteloos en als het ware verlamd, ieder werk weigeren. Koud, guur weer, regen en wind, vochtige woningen en allerlei oor zaken meer, kunnen leiden tot aan vallen van rheumatische pijnen. Maar de grond-oorzaak is altijd onzuiver bloed. - Schadelijke zuren, We«i verstandig breek Uself uit de ban die niet behoorlijk door het lichaam worden afgevoerd, die zich ophoopen en vastzetten in spieren, spierweef sels en gewrichten, die zijn de eigen lijke oorzaak van Uw snerpende Rheumatische pijnen. Daarom moet ge Kruschen Salts nemen. Dit heilzame middel, dat reeds zoo on noemelijk vele lijders aan Rheuma tiek van hun pijnen verlost heeft, zal ook Uw bloed zuiveren en zoo doende de oorzaak wegnemen van Uw lasten eD pijn. - Kruschen Salts is samengesteld uit 6 minerale zouten, welker aansporende werking op Uw lever, nieren en ingewanden, deze organen tot grooter actie brengt; die ze weer doet function- neeren precies zooals vroeger; die ze eigenlijk weer jong maakt en opgewassen tegen hun taak: Uw bloed te zuiveren, het vrij te houden van pijnverwekkende zuren en deze af te voeren langs natuurlijken weg. pijnen an ongemak, wordt weer de oude. Neem Kruschen Salts I lederen morgen bij het opstaan de beroemde kleine hoeveelheid Kruschen, xooveel als er op een cent gaat In Uw eerste kopje thee. 't Is xoo weinig en doet U xoo wonderlijk véél goed. Verkrijgbaar bij apoth. en drog. a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabr.: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opgericht 1756. De dagelijksehe verzorging van Uw haar met Silvikrin Lotion is verkwikkend, weldadig en doelmatig. Hoofd huid en haar even ermede vochtig maken, dat is vol doende. Zulk een verzorging doet Uw haar goed, omdat -j Silvikrin Lotion aan de haarvormende weefsels de voor den groei noodzakelijke haarvoeding Neo Silvikrin geeft. de natuurlijke Haarvoeding U geeft aan de haarwortels nieuwe groei-energie. U voorkomt en bestrijdt roos en haaruitval. U verfraait Uw haar en geeft het zijn natuurlijken glans terug.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 23