Een smaakvol voorbeeld van de oordeel kundige wijze, waarop bij het bebouwen van de wallen te werk is gegaan. Een van de morlernste en zonnigste buitenhuizen aan den Vogelenzangweg. Aan den Vogelenzangweg treffen we verscheidene verrassende staaltjes aan van smaakvollen bouw. Royaal, is de bouw langs den Patijnwegwaar Goes in Kloetinge overgaat. Kloetingschen kant, bij den spoorweg, en verderop, waar het zoogenaamde Bouwplan III uitgegroeid is tot een complete eigen stad van een opzet en een aanleg, zoo ruim en modern, dat die als model voor hedendaagschen provincialen stedebouw zou kunnen dienen. Al hebben de Goesenaars het met leede oogen moeten aanzien, dat hun stad van de derde plaats in Zeeland verdrongen werd door Neuzen, dat er zoo veel beter in slaagde de industrie en daarmede nieuwe levenskansen voor velen tot zich te trekken toch heeft Goes ook geprofiteerd van de mogelijk heden, die zijn centrale ligging in het Zuid-Beveland- sche land- en tuinbouwgebied het bood. Want de ontwikkeling, die de landbouw en in latere jaren vooral de hier nog jonge tuinbouw hebben doorge maakt, heeft, evengoed als in de dorpen, grootere bedrijvigheid en welvaart gebracht in de marktstad, waar bijvoorbeeld de grootste Zeeuwsche tuinbouw veiling ontstond, en waar de oplevende handel velerlei nieuwe ondernemingen schiep. En niet alleen groeide daardoor opnieuw het Goesche inwonertal, dat dus om nieuwe woon gelegenheid vroeg. Maar de grootere welvaart deed velen de nauwe binnenstad verlaten voor een fris- schere woning aan den buitenkant. En bovendien eischten kantoren, zaken en pakhuisruimte de ge bouwen in het centrum op, zoodat voor bewoning steeds meer nieuwe buitenwijken verlangd werden. Zelfs heeft die vlucht uit de binnenstad afmetingen aangenomen, die voor Goes niet langer profijtelijk waren, als het zijn best ge situeerde inwoners hun royale behuizingen zag bouwen op Kloetingsch terrein en de veelomstreden annexatieplan nen zijn niet in de laatste plaats bedoeld om dit nadeel te ondervangen. Wat in Goes tot stand gebracht is, getuigt van een vooruitzienden blik en een krachtige hand bij het bestuur der gemeente. Moge Goes spoedig een nieuwen burgeineesteraan 't hoofd krijgen, die daar in zijn beide laatste voor gangers waardig zal zijn De singelbebouwing ,!s ten slotte ook uitgebreid tot het Ravelijn, waar eenige goed in de om geving passende buiten - huizen verrezen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 25