V 2x NV is het de tijd om wollen dekens J v te wassen! LUX vvasvoorscHR,Ft 27 „En de brancards?" „Die zijn onderweg, juffrouw. Ze komen uit het Zuider Ziekenhuis." Maar nog eens gingen er twintig minuten voorbij, eer de brancards kwa men. Er kwamen er twee, vergezeld door een beredderigen, jongen dokter van het ziekenhuis. En terwijl Anne hakkelend begon te vertellen, wat ze gedaan had, reed er opnieuw een auto aan, in snelle vaart. Zij had het uit kunnen schreeuwen van opluchting. Achter het stuur van dien wagen zat dr. Prescott. Hij sprong op den weg hij had een dikke jas aan, over een trui en een flanellen broekbewijzen, dat hij zich overhaast had gekleed. Hij liet niet merken, of 't hem verbaasde, haar daar te zien. Koel en bedaard als altijd, alsof hij zijn ronde deed over zijn eigen ordelijke zaal, luisterde hij, met zijn blik in de verte en zijn hoofd lichtelijk naar één kant, naar hetgeen zij hem vertelde. Toen zij uitgesproken was, wendde hij zich met beslistheid tot zijn collega. „Misschien wilt u de patiënten hier voor uw rekening nemen, dokter. Ziet u ze maar zoo gauw mogelijk hier vandaan te krijgen. Ik ga met zuster Lee naar de boerderij. Als dr. llay komt, had ik graag, dat u hem bij me stuurde." Een paar minuten later waren Anne en hij op de boerderij, waar de vier levensgevaarlijk gewonde slachtoffers van het auto-ongeluk in de groote keuken op matrassen op den vloer lagen uit gestrekt. Dr. Prescott verspilde geen woorden. Hij knielde neer en onderzocht snel den eenen patiënt na den anderen. Het was verwonderlijk om aan te zien, hoe zijn aanwezigheid, zijn onverstoorbaarheid, de opschudding in de volle keuken deden luwen, en zelfs de dikke vrouw van den boer tot kalmte bracht, al had zij een minuut tevoren zenuwachtig te keer gegaan. Nu stond Prescott weer recht, zijn oogen bekeken de stevige, houten tafel, het noordelijke venster, waardoor het ochtendlicht van Maart binnentrad, en den grooten stoomenden ketel op het fornuis. Hij zei: „Ik wou die tafel graag vlak voor 't raam hebben. Zorgt u voor heet water, heel veel heet water, en handdoeken. En dan moet iedereen hier de kamer uit." En zacht sprak hij verder, tegen Anne „Er zijn drie patiënten bij, die zoo niet vervoerd kunnen worden. Ik zal ze moeten opereeren." Haar hart sprong op, toen ze haar meening en haar optreden aldus hoorde billijken. Ze zei niets. Zij was een be zwijming zoo nabij, dat ze geen beweging in haar droge lippen kon krijgen. Zij liep naar buiten, naar den auto van dr. Prescott, haalde zijn twee handkoffers en begon aan de toebereidselen tot de operatie. Wat er daarna gebeurde was voor Anne als een fantastische droom, nevelig en onvatbaar, een vage verbeelding, waarin zij zichzelf zag als op grooten afstand, als een vreemdsoortige automaat wer kend met van buiten af berekende en vooral geleide zekerheid. Zij werd zich bewust, dat dr. Prescott met een barsch gezicht zijn werk begon; dat dr. Ilay binnenkwam (een mannetje met een muisachtig gezicht en een bril) en haar onmiddellijk het verdoovingsmasker uit handen namen dat zij zelf snelle reflexbewegingen uitvoerde, aangeven, vasthouden, doorknippen, iedere bewe ging van den chirurg een onderdeeltje van een seconde vooruit aanvoelend. Er ontstonden zweetdroppels op het gezicht van dr. Prescott. Hoe vaardig gebruikte hij de fijne instrumenten. Hoe gewillig waren haar eigen handen, als ze de zijne hielpen, terwijl ze een gevoel had, of haar lichaam wazig de stille, strakke kamer rondzweefde. Onbegrij pelijk de laatste patiënt lag op de tafel. zij was er nog steeds. zij hielp bij het afzetten van een ver morzelden en nooit meer bruikbaren benedenarrn. zij had de adertang tusschen haar vingers. zij stak de draden in voor de naaisels. zij zag de naald den laatsten steek hechten.... Eindelijk was 't gebeurd, alles ge beurd. Toen zij, ongeloovig, naast de tafel stond, ving zij plotseling in den goedkoopen spiegel aan den muur een glimp van haar eigen gezicht, op, haar vertrokken gezicht, met groote oogen, en een breeden veeg bloed over haar eene wang. Zij voelde, dat ze flauw zou vallen, als ze niet gauw naar buiten ging. Prescott stond naar haar te kijken. Wat een vernedering zou 't voor haar zijn, tegenover hem zoo'n vertooning van zwakheid te geven! Zij mompelde: „Ik moet even een luchtje scheppen." Zij wist niet hoe, maar zij kwam de kamer uit. 't Was heerlijk, den frisschen wind tegen haar voorhoofd te voelen. De vragen, die haar werden gesteld, hoorde ze nauwelijks, en er op antwoorden kou ze heel zéker niet. Iemand gaf haar een stoel en een glas water. Het was opge houden met regenen, de zon scheen. In de verte hoorde ze zwakjes een stoom fluit van een fabriek. Flauw drong het besef tot haar door, dat het middag was. Nu kwam dr. Prescott naar buiten. Hij bleef een paar minuten met eenige verslaggevers van kranten praten. Hij bleef staan kijken, hoe de ziekenauto met zijn patiënten wegreed. Toen kwam hij naar haar toe. „Nu zal ik u naar huis brengen, zuster Lee. Ik heb liever niet, dat er nog een slachtoffer bij komt op het lijstje." Hij reed langzaam, stilzwijgend. Zij zat naast hem, met haar oogen dicht, en voelde zich ongeloofelijk verkwikt worden door den koelen luchtstroom. Zij was hem dankbaar, dat hij zoo attent was. Nu had ze tijd, om bij te komen, voor ze in 't ziekenhuis kwam. Ze hoopte maar, dat de directrice haar niet aanstonds weer aan 't werk zou zetten. Maar toen zij de stad binnenreden en Anne haar oogen opendeed, werd zij gewaar, dat ze niet regelrecht naar Hepperton gingen. Nog vóór haar snel vragende blik hem bereikt had, werd haar gedachte hem duidelijk. Hij zei opeens „Ik breng u naar mijn huis. U moet wat uitrusten en wat eten, voor u naar 't ziekenhuis teruggaat. Trouwens u zit nog met die wond in uw gezicht." Zij antwoordde twijfelachtig: „Ik had om tien uur op de zaal moeten zijn." Wordi vervolgd Mi Mi Verdere elegante en moderne Kübler-japonnen vindt U in 't nieuwe Kübler-prospec- tus, welke U op aanvraag gratis en zonder eenige verplichting wordt toegezonden door den hoofdvertegenwoordiger G. H. TE KORTSCHOT, Winterswijk 11Tel. 2391 PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Te zamcn met een der perio dieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's-Gravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonne menten en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's: HAARLEM, Nassaulaan 51. Telefoon Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262, Telefoon Interc. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Telefoon Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142, Telefoon Interc. 13473, Giro nr. 149597. 's-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Tclef. Interc. 4286, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstr. 20. Telef. Int. 5851Giro nr. 124690. VLISSINGEN. Badhuisstr. 5, Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Maak een lauw Lux-sop in een flinke teil. Doe de deken hierin en haal deze voorzichtig heen en weer in het sop. Niet te lang in het sop laten staan. Daarna ruim spoelen in water van dezelf de temperatuur als het waswater. Dan met koud water, waaraan wat azijn is toegevoegd, zorgvuldig naspoelen. Dat maakt de kleuren weer mooi fris. Drogen geschiedt het best over een droogrek en niet bij een warme kachel. Na het drogen de deken luchtig of borstelen. VOOR WOLLEN DekeHS* in koud water, blijven in een Lux-sop nooit onopgeloste zeepdeeltjes achter, die Uw dekens zouden kunnen bederven. En weet U wel, dat nieuwe dekens op tiet ogenblik heel veel geld kosten? Zorg dus, dat Uw kostbare wollen dekens niet onnodig slijten door het gebruik van verkeerde wasmiddelen. Lux is veilig en goedkoop, want het gewone pak kost maar 12 7a ct. en het reuzenpak, dat bijzonder voordelig is, slechts 25 ct. LUX lost 5 maal zo snel op als ge wone zeeppoeders en zeepvlokken. Doordat Lux snel en volkomen oplost, zelfs >raag echter zorg, dat U ze niet bederft bij het wassen. Met gewone zeeppoeders en gewone zeepvlokken kunnen Uw dekens krimpen en ver kleuren. Dit komt, doordat in het sop van gewone wasmiddelen altijd onopgeloste zeep deeltjes drijven, die de oorzaak zijn, dat de wol hard en stug wordt en krimpt. Volg de veilige weg. Was wollen dekens uitsluitend in Lux.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 27