Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP 32 In het Kanaal Gent-Keuzen moest de vorige week een zinker gelegd worden ten behoeve van de water voorziening van Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen zooals u ziet niet zoo'n eenvoudig karweitje. Bij gelegenheid van zijn zilveren ambtsjubilé werd de gemeente veldwachter van Serooskerke, de heer ASeijs, Maandag 1 April door raad en burgerij en door vele belangstellenden hartelijk gehuldigd. Met ingang van 1 Mei is tot. burgemeester van Nieuw- en Sint Joosland benoemd mr. F.S.K.J. graaf ran Jtandwijck. In Lewedorp vierde Zondag 31 Maart tie U.K. Landarbeiders- bond zijn derde lustrum. De nieuwe rischmijn van Breskeus is verleden week met eenige plechtigheid door den burgemeester in gebruik gesteld. HechtsDinsdag 2 April werd door ma joor jhr. D. JMN den Beer Poortugael den opperwachtmees ter en brigade-com mandant der konink lijke marechaussee te Neuzen de gouden medaille voor 36- jarigen trouwen dienst uitgereikt In Aardenburg wordt al de laatste hand gelegd aan de plaatsing der water leidingbuizen Na 40-jarige ambtsvervulling nam de heer M. de Block op 1 April afscheid uit zijn functie van gemeenteveldwachter en bode der gemeente Clinge. Burge meester Yercauteren speldde den scheidenden functionaris bij die gelegenheid de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau op de borst. Een werk, dat in Oostburg bijzonder de aandacht trekt, is de bouw van den water toren ten behoeve van de watervoorziening van West-Zeeuwsch- Vlaanderen. 'Lot nog toe hebben alleen de gemeenten, Oostburg, Aardenburg en Breskens zich daarbij aangestoten. Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsclien Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Uit de Zeeuwsche hoofdstad en om geving bereikten ons honderden brie ven over het conflict aan de Middel - burgsche veiling. Wegens beperkten zendtijd moeten wij ons bepalen tot het weergeven van enkele markante citaten „Men denkt, ons een kool te stoven, maar we laten ons niet in het aardbeien bedje leggen." ,,'t Voornaamste geschil betreft m.i. natuurlijk den aardappel." „Onduldbaar is het, dat juist de vroege spinazie vijf minuten te laat kwam." „Wij zijn niet meer in tel dan een rotte kool bij een groentevrouw." „Rapen willen wij, mijnheer, rapen.... maar daarom bukken wij ook niet!" „Wij weten wel. hoe we dat appeltje met hen schillen zullen." „Fraaie bouquetten eischen wij niet, wel gewone bloemkool." „Wat voor vruchten zal men daar van kunnen plukken." „Hou me vast, mijnheer, of ik sla ze tot moes!" „Ik werd rood als 'n kroot, toen men mij verweet, Zeeuwsche blauwe te heb ben geleverd, die groen waren." „En als de eerste nieuwe aardappelen komen, moeten wij dan weer met ons laten spelen als de katten met de muis jes?" „Tot de wortels aan toe moet dit kwaad uitgeroeid worden." Zoo zouden wij kunnen voortgaan. Doch het lijkt ons meer van belang, den autoriteiten te adviseeren, ook naast het Middelburgsche veilingscomplex een koelhuis te bouwen Uit Eede seiqt men ons, dat een po ging tot inbraak is gedaan bij een onder wijzer. Daar de dader niet gevat en vermoe delijk dus dom is, veronderstelt men, dat het iemand is geweest, die zijn schoolgeld kwam terughalen! Onder de gemeente Kruiningen is een hartstochtelijk tabaksgebruiker van den vuurdood gered, doordat twee hem achterop komende dames bemerkten dat hij uit zijn jas rookte. De bond van sigarenwinkeliers heeft den man erop gewezen, dat het veiliger is, uit zijn pijp te rooken. De twee dames zijn door hun organisatie echter gekapitteld, omdat zij, tegen vrouwen gewoonte in, een loopend vuurtje gestuit hebben In verschillende Zeeuwsche gemeente raden is den laatsten tijd heftig geageerd tegen het wederinvoeren van de kermis te Souburg. Wij dachten, dat de draaimolens meer in de gunst bij de politici stonden! Te Middelburg is een slager geverbali seerd wegens het buiten laten staan van een wagen met mest. 't Gerucht gaat, dat andere worst makers hem bovendien een proces wil len aandoen wegens het verraden van fabrieksgeheimen I Te Breskens is de nieuwe vischmijn geopend te welker gelegenheid een der autoriteiten de eerste garnalen verkocht heeft. De recherche onderzoekt nu of deze ambtsdrager wel een ventvergunning heeft gehad Wij sluiten nu tot de volgende week, lames en heeren!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 32