DE DWERGMUIEDIEREN ^dfeMFvi sï^Vr* >-» V-- -v VAN TENNESSEE Lex Watson met recht f ier op zijn daar "-.ï/Tv, §S Hier ziet u op Lex Wat son's farm de nieuwe dwergmuildieren te midden van andere muildieren en ■muilezels, ezels en paar den een verrassende veel vuldigheid van soorten en grootten. Als lievelingsdier voor de jeugd heeft het dwergmuildier nog heel umt voor op een pony. Jn ons vlakke land is er geen behoefte aan dat merkwaardige bastaard- product van paard en ezelhet muildier. Maar des te meer worden ze geteeld in de bergstreken van Zuid-Europa, Azië en Noord-Afrika 'en in Middel- en Zuid-Amerika. Zijn kwaliteiten als last- en trekdier zijn in moeilijk toegankelijke berglanden, waar wegenaanleg nog maar pri mitief bleef, blijkbaar onovertroffen. En aan die waardeering schijnt de hardnekkige koppigheid van het dier maar weinig afbreuk te doen. Een nieuwe proef heeft nu kortelings een Noord-Amerikaansche fokker in Columbia, Tennessee, genomen, door een klein soort Maltezer ezel te kruisen met Shetland ponies, wat tot resultaat gaf een muildiertje van nauwelijks een meter hoog. Behalve dat 't ..nieuwe" dier heel goedkoop te onderhouden en te stallen is, levert het bijzondere voordeelen in de moeilijkste bergterreinen, waar het veel gemakkelijker nog doordringt dan zijn omvangrijker neven en nichten. Het klimt, dat het een lieve lust is en kan door zijn bijzondere kracht nog aardige lasten meevoeren ook. Bovendien wordt het graag gebruikt in mijnen met moeilijk toegankelijke, lage gangen. En zoo heeft dit nieuwe idee van den Columbiaanschen fokker Lex Watson dadelijk een bijzonder succes gehad en worden de dwergmuildieren nu al op groote schaal geteeld en is er in Amerika al een zekere markt voor het nieuwe product in opkomst. Ofschoon maar half zoo groot is het dwergmuildier tweemaal zoo oud als zijn grootere neef het muildier.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 35