Bescherm Ha' huid met OUJfOUt!^ or onze kleintjes CORRESPONDENTIE 39 schulpt zijn. Verkrijgbaar in boven wijdte 64-68. VacanticMaar pas op, want door zon en wind hebben Uw teint en huid veel te lijden. Bescherm ze elke dag door het verzachtende schuim van Palmolive, de zeep die bereid is met een overvloedige hoeveelheid olijfolie. \7~an alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album ..Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets. 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschtc maat nummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 293631; door toezending van het bedrag per post wissel of in postzegels (s.v.p. niet van 6 cent) aan het PATRONEN KANTOOR „PAXORA'% NASSAU PLEIN 1, HAARLEM j waarbij a ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhaien aan het bureau van dit blad. Mej. A. L. J. te Bleiswijk. De witte zijde kunt u bleeken in een oplossing van 2 dl waterstofsuperoxyde per liter water. Wanneer er geen metaaldeelen zooals drukknoopen en metalen gar- neeringen aan voorkomen, kunt u aan de bleekvloeistof nog een scheutje ammonia toevoegen. Na liet bleeken spoelt n in ruim water. if err. Th. M. te Haarlem. Wij raden u aan de schoenen in te wrijven met was; u behoeft ze niet uit te wrijven. Daarna pakt u ze in papier en bewaart ze in een doos op een droge plaats. Mej. I'. B. te IJsselmonde. Wanneer u goed wilt verven, gaat u als volgt te werk: Torn de knoopen en andere garneering van het goed af. Deze kun nen eventueel los meegeverfd worden. Zie het goed zorgvuldig 11a of het selioon is. Wasch het anders voor het verven, want wanneer er vlekken achterblijven, bestaat er kans dat het goed niet gelijk matig wordt geverfd. Het goed wordt daarna gewogen, hoe zwaarder liet goed is des te meer verf hebt u noodig. De verhouding staat op de pakjes aangege ven. U maakt de verf in een kom met koud water aan. Intusschen zet u een groote pan of ketel op met zooveel water dat het te verven goed er later gemak kelijk in onder kan kouien te staan. I' voegt er een paar klontjes soda aan toe 0111 liet water te ontharden. Zoodra het water kookt, voegt, u een derde deel van de gezeefde verf toe. Het te verven goed- wordt gelijkmatig nat gemaakt, daar na doet u het in de pan en laat het even onder het kookpunt onder voortdurend roeren tien minuten in de pan. Vervol gens haalt 11 het kleedingstuk eruit, voegt aan de verf een paar lepels zout toe en het tweede derde deel van de op geloste verf. V laat het goed weer vijf minuten in de verf onder voortdurend roeren. U haalt het er nogmaals uit. voegt de rest- van de verf toe en laat het materiaal nogmaals vijf minuten in de pan even onder het kookpunt. Vervolgens wordt het goed zoolang in lauw water gespoeld tot het spoelwater geheel helder is. Zwaar goed laat 11 liggend drogen 0111 te voorkomen dat de verf naar beneden zakt. Wanneer 11 goed donkerblauw wilt verven, is het aan te raden niet alleen donkerblauwe verf te gebruiken, maar ook wat zwarte verf er aan toe te voe gen. I' krijgt dan een diepere kleur. Mevr. W. S. te Den Haag. Het he slaan van uw ramen is een heel gewoon verschijnsel. De waterdamp, die bij verbranding van het gas ontstaat, con denseert tegen de ramen. Goed venti- leeren is liet eenige wat u doen kunt. Mevr. 8. O. te Uithuizen. Een viltboed verven lijkt ons niet mogelijk omdat het model verloren gaat. I' zoudt het vilt metkookverf moeten behandelen. Kond- waterverf is niet bestand tegen vocht; wanneer de hoed in een stevige regenhui komt. zal hij afgeven. Meer. J. 8. Mte LeiilxeheudamWrijft 11 de huidjes eens stevig met talkpoeder. Het is een geduldwerkje, geeft, u den moed dus niet te vlug op. 1373. Mouwloos jurkje, gegarneerd met biezen, schouderpat, welke van het voorpand over den rug gaat. Verkrijgb. in bovenwijdte 68-72. 1374. Matrozenjurk, eenvoudige blouse met pioci- 1 i rok. Verkrijgbaar in bovenwijdte 76-80 Benoodigde stof: 3 meier van 90 cm breed. I 372 ffijL 1375. Jongenspakje, blouse met twee rijen knoopen, opknoopbroekje. blauwe kraag en manchetten. Verkrijgbaar if> bovenwijdte 68-72. 1376. Matrozenjurk, geplooide voorbaan, gegarneerd met blauwe kraag en manchetten. Verkrijgbaar in bovenwijdte 68-72. Niets is beter voor de tecrc kinderhuid dan olijfolie. Daarom werd de beroemde Canadeesche Vijfling vlak na haar geboorte met olijfolie gewasschcn. Later koos Dr Dafoë voor haar Palmolive, de olijfolie- zeep. Volg dit voorbeeld. Gebruik Palmolive ook voor het dagelijk- sche bad van Uw kinderen. Vooral 's Zomers wordt de huid gauw droog en hard. Houd haar zacht door Uw gezicht, hals en schouders, 's morgens f! en 's avonds, gedurende twee minuten te massce- ren met het overvloedige schuim van Palmolive. Het is de beste natuur lijke schoonheidsbehan deling Begin er vandaag nog mee! 1 371Jurkje van ge ruite stof, sluit met knoopen en knoops gaten, gegarneerd met effen biezen. Ver krijgbaar in bo venwijdte 64-68. 1 372. Jurkje van gewerkte stof, gegarneerd met effen stuk ken, welke ge

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 39